Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Víte co mi příjde vtipné že podobně jako Skyrim tehdy zazářil mnoštvím bugům , Kingdom come není jiné ba ma jich ještě více( šak to znáte koně zaseklé v plotě hlavou vzhůru, Rytíře bez zbroje v bitvě v trenýrkách - různé zasekávání a mohl bych pokračovat)
    • tohle neni prubeh chodbickou jako ty ruzny ordery 1866 apd.

      tomu se da vyhnout jedinym zpusobem, ze se vsude nahazi neviditelny steny, a to zas bude nekdo jinej brecet, ze je trapny

      i takova blbinka jako assasini, kde herni mechaniky lze spocitat na prstech jedny ruky nesikovnyho truhlare, jsou tyhle glitche
      • prave ze prubeh chodbickou to JE.
        neda se tam delat naprosto nic jineho nez co ti quest kaze
        a neviditelny steny tam sou vsude
        zadna moznost rozhodnuti se, vsetko vede uplne k stejnemu vysledku
        • ucho
          nejsi jeste porad v tom tutorialu?
          • 40h, ne v tutorialu nejsem
            vsechny questy co sem delal meli jen jednu moznost jak to udelat, cokoli jineho skusis tak se hra totalne rozbije
            je to linearni koridor nic vic, akorat ze mapička je velikej [_] kterej ti je k nicemu
            vsechny herni elementy sou rozbity, zadny ruzny moznosti, nic rerikajici staty

            5 let tam programovali cykly NPC ktere sou totalne k nicemu, ale udelat kvest vic nez jednym spusobem to je uz proste moc prace
            • asi mas zavadu na prijimaci, resit to jde ruzne a sem tam jsou tam i docela vyrazny twisty

              zrovna jsem rehabilitoval Zajice
        • Jack1947
          Taky se mi tak zdá jen to má hezkou grafiku, zajímavé ale opakující se dialogy a systém vyšetřování...
  • Priklad toho co haterum nikdy nedojde - co vsechno se skryva za obrazovkou cekani: https://www.youtube.com/watch?v=VMZfJgtDQ2s&feature=youtu.be&t=3m09s
    • Jak vidno, fanbojs koupej i lejno, kdyz bude zabaleny v plechovy krabce a zduvodneny nejakym plkem ...

      Co se kde pocita nikoho naprosto nezajima, protoze hra je bud dobre udelana nebo spatne udelana, a KC dobre udelana neni ani nahodou.
    • Nechci nejak hatovat, jenom takovy technicky zamysleni. Desktopova worksation s nejakym uber i9 nebo xeonem nebo co to bylo za cpu da v postgresql asi 60-100 tisic query za vterinu. Normalni cpu v desktopu ma polovicni mozna tretinovy vykon. Netusim jak moc je narocna simulace v kcd, ale za tu minutu co se toci kolecko by ten postgres engine v databazi "vylistoval" polovinu obyvatel republiky. Druha vec je ze ten postgres za sebou ma dvacet mozna tricet let vyvoje...
      Tak jenom tak pro zamysleni.
      • Obyvatelé v DB jsou statický data a vyhledávání je docela primitivní věc. Tohle to je něco jako fyzikální simulace a čím více se to snažíš urychlit tím spíše se tam vznikají chyby. Pokud tam mají nějakých 2500 entit a každá jede podle nějakýho behaviorálního stromu tak už to začíná být zajímavý :)
        • To tak asi bude, kazdopadne pak zalezi jak moc se navzajem ty entity ovlivni a jestli je nutny pri sleepu hlavni postavy nechavat simulovat i interakce, kdy si napr. npc davaji pres drzku, aby pak byli zkrvaveni a spinavi a nebo jestli neni lepsi to jen nechat jet podle schedule, kdyz se nedivas.
          • Pravděpodobně to tak funguje, drobnosti se zřejmě počítají v té poslední hodině, která trvá 10x pomalejc.

            Na Youtube je několik videí ohledně té simulace, AI a lidech, kteří na tom dělali. Tuším že to jede mimo Cryengine, takže tam nějaká snaha o optimální běh byla. Akorát je teda otázka jestli je vůbec pro hru důležité, že se někdo v hospodě naštve, protože ho nestihli obsloužit a raději začne chodit na ryby, protože hráč se o té události nijak nedozví :) Ještě je teda otázka jestli tam tohle vůbec nakonec je.
            • Zřejmě to je nad tvoje ubohé myšlenkové pochody, ale nic si z toho nedělej :)
            • ucho
              ja si myslim, ze trolujes. takhle blbej nikdo byt nemuze.
            • Perla je spíše tvůj koment, aniž bys věděl o co jde.
            • ucho
              "Tuším že to jede mimo Cryengine, takže tam nějaká snaha o optimální běh byla"
              wtf, tady v té diskuzi je to fakt perla vedle perly. to by se mělo někam archivovat.
    • ucho
      na to existuje kouzelné slovíčko: optimalizace.
      • Optimalizace == prestat pocitat a od urcity hodiny lidi transportovat z pole domu atd.. To je zkazena hra, protoze driv nebo pozdejs si jako hrac vsimnes jak se to chova. Cilem je udelat to tak jak se to deje ve skutecnosti (bez optimalizace) ale potom se holt ceka.
        Zadnou magii za optimalizaci nehledej, jsou to vsechno jenom obycejny logicky zkratky
        • ucho
          si myslíš, že tam netransportujou lidi, pane zkažená hro? a proč myslíš, že tam je vidět, jak se NPC postavy objevují...
          "Cilem je udelat to tak jak se to deje ve skutecnosti (bez optimalizace)". myslím, že jsi to krásně rozsekl...
          ty černé načítací obrazovky u dialogů snad taky poladí, další optimalizací. optimalizace je základ. optimalizace znamená něco naprogramovat efektivně.
          • Kdybys tam nenapsal tu posledni vetu tak se porad mame o cem bavit protoze to co jsi napsale pred tim jeproste nazor proti mymu a ma to hlavu i patu ale ta posledni veta mi smysl moc nedava *4*
            • nic takovyho jsem nepsal, optimalizace je zapotrebi,ale nevyresi to co jsem psal na zacatku vlakna. Reseni na to neexistuje. Musis vybrat jeden z kompromisu.
              Cely to vlakno zacalo tim, ze hateri nechapou co se za tim skrejva. Tim ze si tohle nekdo precte, treba pochopi neco novyho, vic bych do toho netahal.
            • ucho
              jasně, tvůj názor je dělat věci tak, jak se dějí ve skutečnosti, bez optimalizace. to má opravdu perfektní smysl :) pro mě je to jen důkaz o tom, že o programování víš prd, takže ano, není se moc o čem bavit.
        • Jeste dodam ze presne takhle fungoval Skyrim. A cas od casu to samozrejme prineslo vesely bugy *4*
  • http://www.4players.de/4players.php/dispbericht_fazit/Allgemein/Test/Fazit_Wertung/Allgemein/35377/83014/Kingdom_Come_Deliverance.html

    tady máme asi nejpodrobnější recenzi na KC.
  • dle zdejších některých fanatiků by člověk řekl, že je to nejlepší hra historie, pak vidím Steam 73% a profíci 75%, což zrovna v této době není dvakrát úspěch...
    • jamar28
      Imho 15-20 % dělá technický stav.
    • Zbyšku?
    • ucho
      těžko se trefíš do vkusu každého. ta hra prostě pro každého není, takže každý člověk jí vysoké číslo nedá.
      ty zjevně za nejlepší hru historie považuješ něco, co má v průměru nejvyšší hodnocení.
      teď je ale otázka, jaký tam byl vzorek. občas zkazí průměr hře lidé, kteří prostě sáhnou po něčem, co není pro ně. no a někdy se dopředu takové hře vyhou, protože je jasně definované, že není pro ně.
      je tedy potřeba rozlišovat, jak tu hru lidé vnímají a co o ní píšou.
      předposlední Tomb Raider tady dostal třeba taky 7/10 a pro mě to byla hra roku. pro někoho tedy KCD může být s přehledem nejlepší hra historie ;) a světe div se, pro někoho ne.
  • Mart9
    To byla slast sekat mečem pana Racka ty naivní lapky při návratu do Skalice *1* *1*
  • Odulin
    Uživám si to užívám, ale chvíli mi trvalo než jsem si to nastavil na "hladký běh bez škubáníčka". Slabší povahy ať dál raději nečtou. Nakonec jsem s i7 6700k+gtx1070+16gb ram skončil u 1080p+ultra preset+vsechny lod na max-motion blur+30fps lock!+gamepad.
    dále pak - v nvidia driverech nastavit max.počet předrenderovaných snímků -->1
    - do parametrů spuštění přidat --> -heapsize 2097152

    Zmizelo všechno škubání, jakékoli nekonzistence v časování fps apod...prostě krásně hlaďoučky běh (jj ve 30fps vím), třeba to někomu pomůže...
    • Dobra prace
  • Včera to bylo i ve střepinách už se bojim otevřít plechovku s majkou at na mne nevyzkoci KCD *13*
    • Tak ted jeste cerny ovce *4*
      http://www.gamebro.cz/kingdom-come-deliverance-delal-oficialne-jeden-zamestnanec-chtel-zdenek-bakala-usetrit/
      • jamar28
        Hra má u většiny hráčů a recenzentů úspěch, tak je potřeba najít nějakou další hovadskou záminku pro hejt. Well done!
        • Ja ji chvalim kde muzu *4*
          • jamar28
            Já myslím ty lidi z toho webu.
  • Docela sranda počteníčko.
    Vůbec nezáleží na tom, co se bude psát tady na fórech. Jediné na čem záleží, jsou čísla prodejnosti.
  • Tu hru si vyloženě užívám. Po celou dobu vývoje mě KC nechávalo chladným, ale teď se ze mě stal fanboy :) ... Hraju to pomalu a užívám si atmosféru a nikam nespěchám. Steam mi píše, že mám nahráno 18 hodin a já mám pocit, že jsem teprve na začátku... Pitka s farářem byla opravdu epická!!! Questy jsou skvělé a napadité - a různé řešení problémů není jen reklamní slogan (hru má i můj kamarád, a včera jsme si docela dlouho porovnávali různá řešení a docela mě navnadil na druhej průchod hrou)... Mám štěstí, že si můžu dovolit velmi vysoké detaily ve 4K (1080ti, intel 7700k, 32gb ram) nejhorší frame dropy jdou ke 40 - což je velmi slušné. Loading před rozhovorem netrvá tak dlouho aby to nějak rušilo (mám to nainstalované na normálním disku, ne ssd). Nebudu lhát, na bugy/glitche jsem narazil, ale zatím nic co by mi výrayně zkazilo hraní. Nejhorší bylo, když mi přestalo v mapě fungovat levé tlačítko myši - vyřešil až restart hry... Kingdom come - za mě super!
    • v uzicich je vtipnej quest i se zoufalyma manzelkama, co chtej vyvolat satana, aby s nima obcoval

      bohuzel se mi to nepovedlo vyresit, aniz by nekdo umrel... ale predpokladam, ze nekdo trpelivejsi na reseni prijde
      • Taky se mi to nepodařilo udělat mírumilovným způsobem - a to hraju jako klaďas :)
        • jamar28
          A jde je jen pozorovat z povzdálí, nebo Jindru vždycky vyhmátnou?
          • to jsem nezkousel, ale dobrej napad...

            pak strizlivej zastavit ty certy *5*

            ja si to dam nekdy znova za kvetinovyho rytire, takze pak to budu chtit udelat bez ztraty, ale ted jedu takovej ten pragmatickej pristup, ze se snazim vytriskat, co nejvic, ale s minimem namahy
        • kdyz jsem s nima boxoval, tak umrely, kdyz jsem je vzal kladivem, tak umreli...

          napadlo me namazat se nejakym kontra elixirem, ale mazat jdou jen zbrane a stit
  • Tak to vyfasovalo další 4/10
    • Tak jestli je na "Let's Play Video Games" stejně relevantní recenze jako ta z "TheSixthAxis" - kde se frajer nedokázal naučit s lukem a celkově byl game play nad jeho síly - tak to má vážně informační hodnotu jak stehno :-D Škoda jen, že se ta započítává do průměru...
      Ale co už, troubů je na světě jak máku Kingdom Come (tzn. nekonečně, protože kytky mají respawn) :-)
      • Recenze typu "nedostatek cernochu ve hre, 4" z nejake odpadni stranky jen odrazi vysledne nic nerikajici hodnoceni na metacritic. Nejlepsi co muze clovek udelat je najit si stranku, s jejiz recenzemi vetsinou souhlasi a ridit se dle nich nebo dat na svoji intuici.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit