Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    Jo, tohle tatí do živého brzy skončí... ale nechtěl bych to pocítit na vlastní kůži !

  • Thyrmael

    Vždy když se objeví další ohlášení exkluzivity na Epic store, vzpomenu si na děti (resp. peněženky jejich rodičů), které toto nakupování umožnily. Ze tří miliard v roce 2018 už dá slušně uplácet.

  • Harshday

    Možná budu vypadat jak iidiot, ale kde zjistím všechny exkluzivní hry co vyjdou na tom novém storu? Docela by mě zajímalo, jak to bude s Detroit become human, Control a Phoenix point? Budou tyto hry alespoň taky jen časově exkluzivní? Je mi jedno, že je to store navíc, ale jak se tam sakra připojím ke komunitě? Zdá se mi to jen jako aplikace na spuštění ikon. Od toho je tu GoG a ten funguje mnohem lépe.

    Jako jestli na to budu muset čekat rok, tak si počkám. Pokud to nevyjde nikdy, tak už si budu muset koupit PS, ale to už jsem pak kvůli Detroit mohl dříve. :-(

    • Nijak, na forum se většinou chodí na Steam :) ale stejně si msylím, že je lepší počkat. Těch her je tolik, že je stejně nestíhám hrát a mám ještě spoustu restů na to, abych musel v rok vydání koupit pár her a nevydržel počkat.

      • Harshday

        O to čekání nejde, ale ten Detroit mě tehdy opravdu zaujal, uvažoval jsem pak o PS4 a teď tohle. Tak zase počkám. :D


  • Marines
    No, nejsem zrovna ten skalní fanda STEAMu, co se mu po tomto dalším prohlášení podlomí kolena, ale spíše mne zaráží, že na tuhle hru se skládali hráči a velice jim přitom pomohl ten "nenáviděný" STEAM. No co, tak alespoň budeme mít čas na zjištění, zda to není "herní pitomost" a přejeme EPICu hodně boubelatou peněženku, ale budu si pamatovat, že investovat do vývojářů her, není to s čím budu uléhat....   
    • To ale není první případ, nedávno tu byl Phoenix Point, komunitou zafinancovaný, slíbený Steam+GoG a pak je podplatil Epic... a ještě drze přiznali, že jim dal tolik, že i kdyby refundovali všechny backery, tak se jim to vyplatí... na ES díky jejich praktikám nic kupovat nebudu.

  • Steam už je nebezpečně obří, konkurence prospěje zákazníkům i vývojářům. Origin a Uplay moc konkurence nebyla, převážně to měli jen pro své vlastní hry, a GoG si jde jinou cestou. Ty exklusivity Epicu jsou otravné, ale zase dávají každých 14 dnů hru zdarma a je v něm Unreal Engine 4, takže se můžete i pustit do vlastního vývoje. UE4 převažuje všechny funkce které má Steam. Zkrátka mít v počítači Epic Launcher se vyplatí i když si od nich nechcete nic kupovat

    • twicer

      No jen aby, zatím žádný prospěch pro zákazníky nevidím v blízké ani vzdálené budoucnosti.

    • walltar

      Myslím, že zase tak velké procento lidí, které by nějak přesvědčil UE4 asi nebude.


      Souhlasím, že konkurence je potřeba, ale nejsem si úplně jistý, že potřebujeme zrovna takovou konkurenci... Když se podívám čím epic konkuruje, tak nevidím nic co by bylo pro hráče výhodné. Nejsem si jistý, že zákazník chce konkurenci, která nedosahuje kvalit steamu prakticky ničím, ale zato platí vývojářům za exkluzivity. Takže vlastně konkuruje tím největším humusem co v herní bzanži najdeš.


      Až budou na úrovni steamu, tak si ten jejich launcher s rdostí pořídím, ale zatím to podle mě nemá smysl.

    • Hry zdarma máš i na Steamu, buďto přímo a nebo prostřednictvím jiných obchodů (HB, Fanatica, atd.), akorát to většinou jsou staří pecky a ne nové indie hříčky. Posledně třeba Age of Wonders 3, CoH2, Cities Skyline, Tropico, Insurgency, Sins of Solar Empire, CK 2 ...

  • Morlang

    Kdo si to bude chtít koupit, ten si ten launcher stáhne. Hanění recenzí a řvaní na vydavatele jen dokazuje, že ten kdo tak činí, je uřvané, nepřemýšlející děcko.

    • SalemCZ

      Zajímalo by mě jak se změnilo pirátství od doby co tu je Epic, přijde mi že Steam ho celkem vymítil.

    • Zajímavé, takže každý, kdo si nenechá kálet na hlavu je uřvané děcko? Vy musíte mít opravdu jednoduchý život...

      • Morlang

        Wau, dobrá demagogie. To, že se někdo snaží rozvinout svůj business a zároveň zastavit monopol Steamu, není "kálení na hlavu", ale přirozený vývoj na herním trhu, který tak jako tak jednou přijít musel, jelikož Valve byla příliš nenasytná. Což by mělo samozřejmě dojít naprosto každému, kdo si o tom problému něco zjistí, a nezačne hned řvát.

        Edit: Navíc, řvaní na vydavatele a hanění recenzí není žádné "nenechání si kálet na hlavu", to je zkrátka a dobře prostě demence, jelikož tím poškozujete samotnou hru a lidi, kteří na tom pracovali, nikoliv produkční vydavatelství, které zajišťuje obchodní stránku produktu...

        • sugyn

          Muzes prosim rozvest cim je konkretne Valve nenasytne? Nenasytne je EA, Bethesda, Activision-Blizzard. Hadej jake firmy hlasily rekordni rok trzeb a presto propoustely zamestnance? Ano, vyse zminene.


          Zjisti si fakta nejdrive nez zacnes papouskovat nazory Tima Sweeneho ktery vede osobni krusadu proti Valve. On nevede konkurencni boj, on nema cim konkurovat, jeho epic store nenabizi zadnou pridanou hodnotu vuci steamu. Jedine co dela je, ze sproste uplaci vyvojare aby vydali hru na jeho platforme.

          • Morlang

            Nemam poneti, kdo je Tim Sweeny. Valve je nenasytne podilem, ktery jim tece ze vsech prodanych titulu.

        • DFCZ

          Ty jsi dobře mimo.


          Nejdřív si přečti něco o vlastnické struktuře EGS a pak to zkus znovu. Zatím jen plácáš hovadiny bez toho, aniž bys o čemkoliv cokoliv věděl.

          • Morlang

            Ty jsi dobre in.

            Zkusil jsem vygooglit vlastnickou strukturu EGS ale nic jsem nenasel. Mohl bys to rozvest?

            • Morlang

              gg

        • Murlock

          Takže zas a znovu. Steam není a nikdy nebyl monopolem. To že máš na trhu dominantní pozici neznamená že si monopol.

          • Morlang

            Ok, sorry, tak dominantni pozici, diky ktere si muze diktovat obchodni podminky.

            • A jaké podmínky si diktují? Že si berou dalekou menší provizi než retail a prakticky umožnili vznik indie scény, která by nikdy v rámci fyzické distribuce neměla šanci?

              • Morlang

                Reakce na příspěvek:

                indie scena? myslis ten ton of scheise, 70 000 her, ktery jsou k nicemu, nebo maj eroticky obsah? :D

                • Reakce na příspěvek:

                  Pokud do toho počítáš třeba banished, kerbal, rimworld, a tunu dalších pecek z one-man/mikro studií, tak doporučuji napřed něco zkusit.

          • Zato epic ho svými exkluzivitami de facto vytváří

  • MalyZeli

    Nebylo tohle jasne uz nakou dobu? Mozna si to pletu, ale s exkluzivitou Outer Wilds sem pocital, a bylo mi jasne ze budu muset hru stahnout, nebo pockat.

    • ringmancz

      To si asi pleteš s Outer Worlds od Obsidianu

      • MalyZeli

        Psal sem to na telefonu tak mi to asi zmenilo slovo a nevsiml sem si, no bóže.

  • Exkluzivita je mor a pokud se navíc děje u her, které jsou financovány komunitou a dopředu naslibovali Steam a GoG, pak před ně někdo hodí pytel doláčů a vše je hned jinak, je ubohost nejvyššího kalibru. Už jsem viděl bojkot různých značek kvůli daleko banálnějším důvodům, ale tyhle praktiky jsou ryzí zlo.

  • "Na prodlevu ve vývoji (hra měla původně vyjít v roce 2016) si stěžuje jediný fanoušek"

    Mohli byste teda toho fanouška alespoň jmenovat, když jediný si stěžuje.

    • a co s tou informací pak budeš dělat?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit