Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Teda neviem čo ste videli vy, ale stačí kuknúť na twitch, kde to hrajú a tam jasne vidno, že AI chatuje, lebo po jednej trati mu jazdia všetky vlaky a jednoducho prejdú cez seba...takisto nepotrebuje údržbársku budovu, ani piesok a vodu....so hardcore
  • Já myslel, že úmyslem udělat dobrou AI je, aby nedávala headshoty...z čehož soudím, že inteligentní AI není až takovej problém udělat. V rámci nějakýho universa nějaké instalace.
  • Tohle ctu skoro u kazde strategie uz 15 let
  • Konečně se někdo zabývá i AIčkem. Popravdě, jen houšť, protože to co AI předvádí např. v obou XCOMech, to je k pláči, naopak třeba u Stellarisu, tam je to jen k smíchu. *9*
    • jamar28
      Pořád stojí AI ve Stellaris za prd?
      • Nevím, nějak jsem neměl sílu se k tomu vracet. Ale rozdělení silné flotily na dvě slabší, aby se to lépe likvidovalo, patřilo k zlatému fondu tamní AI. *1*
        • jamar28
          Vždyť jo. A rozmělněná flotila nepřítele ještě k tomu letěla někam úplně do háje obsazovat skoro bezcenné kolonie. Několikrát jsem mnohem silnějšího soupeře porazil tak, že jsem třikrát stihl postavit od základu novou flotilu. Po 10 letech jsem je postupně udolal a vyhrál. Přitom mohl během roku obsadit všechny důležité planety a totálně mě zničit. *1* Mně přijde, že snad všechny hry od Paradoxu mají neskutečně mizernou AI.
          • Snad nenajeli na trend moderních FPS, kde se AI (skripty) sepínají podle toho jak to hráči jde/nejde. Ukazatel života ubývá s každým dalším zásahem méně, pokud už máte málo, tak se nepřítel začíná víc a víc netrefovat atd. jen aby vás nemusel zabít a vy nebyli naštvaní z prohry. Počítám, že za chvíli to bude i ve strategiích, kde se bude AI snažit sebelépe, jen aby vás udržela ve hře a nenaštvala. Naprogramovat AI tak, aby hráče vydrtila je jedonduché, ale tak aby nenaštvala je kumšt :)
            • No vždyť píšu, že je to jednoduché naprogramovat. Stejně tak ti může dát headshot během zlomku vteřiny jakmile se objevíš v zroném poli s úhlem 360. Udělat věrohodnou AI, která bude hrát jako člověk je prostě problém. I ve strategiích má AI často daleko větší "přehled" o dění na mapě, aby mohla adekvátně reagovat a "předvídat", ale naprogramovat AI, která tě porazí vždy prostě problém není.
            • Naprogramovat AI tak, aby hráče vydrtila je jedonduché,... No takovou neznám jen to řeší tím že je AI notně nacheatovaná má více životů,více jednotek, více surovin do začátku atd. prostě švindluje a i tak jde porazit
  • Podle tohoto výdejka, to naznačuje, že čerpali z několika starších brášků....
  • Nejlepší byl Transport Tycoon občas to vypadalo, jak když už Chris tajně vyvíjel RollerCoaster Tycoon a AI omylem programoval pro něj, nebo alespoň ty tratě co AI stavěla tak vypadaly a v Locomotion už se mohla plně vyřádit i s členitějšími mosty..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit