Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lidi uz asi nazhavili torrenty ? 

  • Horst_Fuchs

    Řekl bych, že část problému tkví v tom, že hra ke svému chodu vyžaduje CPU s instrukcema AVX2, o čemž se ale v minimálních požadavcích nedočtete. Takže sice můžete mít výkon nad minimem, žel hra se odmítne spustit a můžete se jít klouzat.  Na steam foru hry se to docela řešilo.


    Aspoň taková je moje osobní zkušenost s koupí a následnou refundací. Popravdě, něco takového vidím vůbec poprvé. Nepamatuju, že by se mi kdy něco odmítlo spustit kvůli procesoru.

    • Derp_1337

      Ty sady instrukcí u starších procesorů nikdo neřeší až do té doby, než doba pokročí dál a hráč najednou zjistí, že mají už dost zastaralý procesor, který nezvládá novější hry.


      Dnes ale vyšel nový patch pro Uncharted s poznámkou:

      "NOTE: We are investigating a solution for users with older CPU’s that do not meet the necessary levels of AVX support. Stay tuned for more information."

      • Horst_Fuchs

        Vida! Sice pozdě, ale přece. 😎


        Ale ono je to fuk, stejně plánuju koupit úplně novou sestavu jakmile bude novej highendovej Radeon v prodeji. Jen si chvilku počkám.

        • Derp_1337

          Jo, v současné době herní PC vydrží pár let (6?), ale časem ten HW vždycky začne ztrácet dech a je potřeba začít uvažovat o upgrade.

          ATI má vydat informace o nové řadě karet 3. listopadu, tak se dozvíme, kdy je můžeme očekávat.

          • Ted oznami jen 7900 XT a XTX. Rady 7800 a 7700 budou k dostani v realu az Q2 2023

            • To fakt? Zatim cekam s gtx 1080kou, tak to asi koupit 6800 nebo 6800 XT, ale asi počkám na black friday na amazonu (už teď tam byla 6800 xt za 16k).

  • Jaká roční exkluzivita remaku The Last of Us? Však je to stará hra a remake na tom nic nemění.  Navíc NaughtyDog ještě před vydáním na PS5 říkal, že na PC to vyjde nedlouho poté...  Rok je kurwa dlouhá doba. 

    Já celou dobu počítám s tím,  že to vyjde do konce 2022 :-|

    • frank.horigan

      Nevyjde, SONY si s těmi předělávkami na PC dává tak načas, až to polovinu lidí přestane zajímat. 

      Uncharted 4 na PS5 taky startovalo v 1/2022, na PC vyšlo teď. 

  • Morraw

    Je škoda, že nevydali celou kolekci. První dva díly jsem zkouknul na YT, ještě tu mám Drake’s Deception. Někdo tu psal, že to je dobře hratelné na PS3emu tak to možná prubnu.

    Každopádně už se nedivím, proč to všichni vychvalují. Drake je sympaťák a hry mají dobrý humor :D

    • Derp_1337

      Jo, přesně tak. Série Uncharted je postavena okolo toho, že Drake je sympaťák, který dokáže rozesmát. Dokonce si skvěle dokáže udělat srandu sám ze sebe. Prostě paráda. Uncharted 4 jsem dohrál několikrát a předchozí díly jenom 1x kdysi na PS3.

      • frank.horigan

        Už jsem to tu psal, první 3 díly by teď měly být velmi v kurzu na RPCS3. Lze to s trochou šikovnosti normálně rozjet, chce to novější 6core CPU a grafika je prostě jako na PS3 - tedy o půl třídy lepší. 

  • Lukyz

    Jelikož jsem netknutej PSkem, tak mi cenovka přijde v pohodě, ale problém je právě v tom, že kdo neměl PS, tak bude začínat čtvrtým dílem. To je jak začínat koukat na seriál od čtvrté série a v tom případě si to nechám raději ujít. 

    • Derp_1337

      Frank ti níž napsal jméno emulátoru pro PS3. Stačí stáhnout a můžeš jít hrát hry z PS3. Tak o nic nepřijdeš.

      • Lukyz

        RPCS3 sleduju od oznámení vývoje a to především kvůli zbožnýmu přání, že si někdy zahraju MGS4 ve vyšším rozlišení než 720p a stabilním frameratem.


        Co jsem zatím viděl na YT, tak se bohužel ani první Uncharted nedá hrát v takové kvalitě, aby to nebyl přinejmenším průměrný zážitek.


        Hlavně jsem jen zdůvodňoval proč si myslím, že to neslaví takovej úspěch jako ostatní porty od Sony. Přijde mi to prostě jako divnej tah.

        • Derp_1337

          "Co jsem zatím viděl na YT, tak se bohužel ani první Uncharted nedá
          hrát v takové kvalitě, aby to nebyl přinejmenším průměrný zážitek.
          "

          To platí jenom, když máš zastaralé "dřevěné" PC, u lepších PC je to vpohodě.

          Emulátor na RTX 3080 u Uncharted 3: Drake's Deception zvládne 50-60FPS. U Uncharted 1: Drake's Fortune někde okolo 40-60FPS, ale je tam občasný crash. Samozřejmě 1. díl je už dost zastaralý, takže nemá tak dobrou grafiku jako 3. díl.

          • frank.horigan

            U RPCS3 vůbec nejde o grafickou kartu, ale JEN CPU. Chce to šestijádro a výš, lépe to umí Intel a grafika stačí i   GTX 1050TI.

            • Derp_1337

              Tak jasně, CPU je důležitější při emulování jiného systému. Ale využití GPU mám na 3080 okolo 60% , takže to nějaký výkon určitě žere. Nejspíš je to asi kvůli neefektivnímu využití RAM na grafické kartě.

              • frank.horigan

                Reakce na příspěvek:

                Pokud tam máš nastaveno 4k tak jo, já jedu 1080p. 

    • frank.horigan

      RPCS3

  • Ani se nedivím, kdo by to chtěl hrát od konce...

  • frank.horigan

    Cena je v pořádku, problém je že to 4 díl. 1-3 na pc nikdy nebude. To je jako by teď někdo vydal prvního Zaklínače.

    Já to hraju přes emulátor a zcela cajk

  • Mikek

    A neni to proste tim, ze skoro kazdy, kdo si to chtel zahrat, si to uz zahral na nejakem PSku? Uncharted byla hra, kvuli ktere si mraky lidi poridilo PSko. Me nevyjimaje. 

  • MalyZeli

    Jako když vydají jen finále 4 dílné série, čemu se diví. Měli vydat celou kolekci, remasterované 1-3 a k tomu 4ku. Plus ta cenovka, to jim nedám za 6 let starou hru. Thief's End je skvělá hra, dohrál sem ji několikrát na PS, ale bez znalosti předešlých dílů to ztrácí to kouzlo, a Lost Legacy moc lidí nezajímá.


    • Inquisitor

      To je jenom poslední díl? Já myslel, že je to celá série.

    • medveddd

      S tím, že je pitomé vydávat jen 4. díl série + spinoff, souhlasím.

      Ale ta cenovka? Jsou to dvě hry technologicky pokročilejší než 90 % všeho, co dnes vychází a chtějí za ně 50 eur. To ti fakt přijde moc?

      Ano, hry jsou pár let staré, ale rozhodně nejsou zastaralé a pokud bychom to měli rozdělit, řekněme že je to 30 eur za čtyřku a 20 eur za Lost Legacy, to mi přijde dost solidní.

      • Veskoslav

        Než 90%, co vychází? Zase nepřeháněj, není to zase kdejaká hitparáda a poslední LARA vypadá lépe.

        • Derp_1337

          Sorry, ale taky si nemůžu pomoct, ale musím souhlasit s ostatními příspěvky. Poslední Tomb Raidery nevypadají lépe než Uncharted. V grafice je na tom Uncharted 4 celkem dost dobře.

        • iSpirit

          to snad nemyslíš vážně s tou Larou, že ne? To je vtip, že jo? Ne, že by mě Uncharted nějak bavilo, ale tohle už tedy už jen čistý hejt.

        • MalyZeli

          No Shadow of the TR určitě nevypadá líp. Hra vypadá skvěle, a s cenovkou mám asi trochu bias protože sem to několikrát dohrál, takže ano, není to úplně fér ode mě.

        • medveddd

          Tak číslo jsem plácnul, jak moc je přehnaný to nevím, ale určitě bych řekl, že to vypadá líp než většina nových her a i kdyby to vypadalo, hrálo se a bylo odladěný a promakaný líp než polovina (což bych řekl, že je zase podhodnocený), není důvod argumentovat stářím hry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit