Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já mám tyhle malované "pohádkové" adventury zkrátka rád. Jasně, je to nostalgie a vzpomínání na děství, ale čert to vem. Klidně ať z toho udělají nějaký subžánr. Třeba "90s-like adventure game". Pro adventury to konec konců byl zlatý věk, tak je zcela logické, že se k němu autoři stále upínají. Už se nemůžu dočkat na Shardlight.
    Čemu vážně nerozumím je ten neustálý údiv. Jakoby za každou vydanou pixelovatou hru nějaké AAA studio řeklo, že nevydá nového Zaklínače nebo Assassina. Zajímalo by mě jedno. Taky třeba chodíte na fóra hudby kterou nenávidíte a všechny kolem přesvědčujete o tom, jak je to zlé poslouchat?
    • Ale já si taky rád zavzpomínám na zlatý devadesátý s Lucasarts nebo Simonem .. jenže i tak nějak ta grafika v těch devadesátých byla snad i lepší. Bohužel skoro každý den se tady dočítáme o nové super hře (včera tuším Hero’s Song).. jenže pixelart není v dnešním století "grafika", je to jiné slovo pro neschopnost (ať tvůrčí nebo finanční) dát hře nějaký vizuál. A že to jde udělat jinak předvedl nedávno Darkest Dungeon. Pixelart je hniloba dnešní doby, jak rád bych si zahrál zase nějako ručně malovanou klasickou adventuru..
      • nightborne
        Zkus novej King's Quest =).
      • alea206
        Pravdu díš, třeba The Secret of Monkey Island: Special Edition je krásnej příklad toho, že to co bylo "pixelart" se dá velice vkusně posunout.
  • alea206
    Ta grafika mi tolik nevadí. Je to docela dobrá volba jak o sobě může dát člověk, kterej umí napsat dobrý postavy a dialogy vědět. Ale název hry na sedm slov? Proč?
  • Chim
    Konečně zase něco s kvalitní grafikou. K dokonalosti chybí jen jediné. Isometrické zobrazení.
  • CRYPT
    Nechci bejt hnidopich, ale co to je v poslednich letech za modu pouzivat pixel art? To je jako navrat ke korenum MS-DOSu, nebo jsou tvurci skutecne tak lini a udelat poradnou grafiku?
    • Nejlepší na tom všem je, že i ten pixel art se mi seká *1* Viz slow motion game alias Shovel Knight
    • A co mas na mysli tou "poradnou grafikou"? Ja naopak tenhle "styl" muzu porad.
      • i 2D grafika se dá u dělat krásná a s wow efektem, po světě se potulují hromady opravdu talentovaných kreslířů, z jejich skic a kreseb lidem spadne čelist, které např. mohli oslovit, to by nebyl problém, jenže oni dělají tyto kostičkované paskvily zcela programově, ironií osudu se tak z indie scény stává přesně to, co dřív kritizovala, stereotyp a strach se s hrami kamkoliv posunout, stagnace a zahnívání na jednom místě
        • přesně proč by hra nemohla mít stejnej styl ovšem se 100x jemnějšíma detailama? pixelart to je jako kdyz si malir obrazu veme malirskou stetku prumer 10cm a jde malovat obraz 40x40 *11*
      • Správně, "styl" v uvozovkách

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit