Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zkousel sem big picture a jako nevim, pohodlnejsi me prijde vzit si od komplu bezdratovou mys a klavesku a dojit s tim k televizi a pouzivat normalni steam zobrazeni nez tam saskovat s gamepadem, ten mam jen na hrani.
    • g nowel.ten tlustej hamburger vy o konzolich uplny hovno.a klidne mu to vkazte.existuji jen dve firmy ktere to vyhrajou nintedo a sony.herni system playstation to vyhraje ma spoustu elxuzivnich znacek.perfektni studia ktera nemusim predstavovat.technologie o kterych sd tomu sracovy muzou jenom zdat.sony je ve strate diky nakupum techto preciznich studii.a take vubec poprve sony spolupracuje s vyvojari na ps4.driv jim dala herni sistem a makejte .ted to bude jinak.vjerim ve vyhru ps4 ma nejvetsi ambiice.nejvetsi hry.nejlepsi herni studia naughty dog.a gaykaj strymovaci sluzbu.co ma nowel leda tak exluzivni angry birc.only on stem.a hry s pc z hodnocenim vetsinou 7/10.a half life 10 let stary.dota vetsi lokotina neexistuje ty ubohy panacci.noweli vrat se na zem.xbox ma spon gearsi,hallo,forza.gotham racing.ach boze noweli to bez toho si v prdeli. *3*
      • Buď úplně v klidu, maminka Ti dá čípeček do prdýlky a ráno zase můžeš zdravej jako řepa mazat do školy.
        Lituju dnešní děti kvůli jejich negramotnosti, navíc jsou často mnohem omezenější, než generace před nimi. Škoda jich.
  • I never asked for this. - PC player -
  • Jsem PCčkář a obecně fandím této platformě oproti konzolím, takže automaticky bych měl fandit i tomuto projektu. Ale zdá se mi to jako naprostá blbost. Jediný důvod proč si myslím, že Valve něco takového "protlačuje" je, že chce získat více klientů pro STEAM. :)
    • walltar
      Já sem osobně proti všemu co přibližuje PC a konzole ... ty dvě platformy by měli být oddělené co to jenom de. I porty bych časem vypustil a přešel na alternativní zpracovávání her. A valve a jeho steam mám celkem rád ... dokud dělá jenom SW, jakmile začne dělat uzavřený HW který si nemůžu upravit podle svého tak už nejde o PC ale o konzoli.
      • Vzdyt Steam jako takovy ti prece nikdo nebere, stejne tak ti nikdo nebude nutit HW od Valve ne?
        By byli sami proti sobe, kdyby Steam predelali na HW zavislou platformu. Urcite nejsou tak naivni, aby si mysleli ze vetsina steam uzivatelu pujde a koupi si jejich HW.
        Podle me to je jen rozsireni a snaha zaumout i hrace, ktere nebavi sedet u pc a hrat s mysi.
      • Platformy PC a konzole už nikdy víc oddělené nebudou, spíš naopak. Započal to Mrkvosoft a už to nikdy nezměníš...
        • Stejne to vsechno smeruje ke cloud gamingu. Takze nakonec to bude jen o volbe zobrazovace/prehravace/ovladace/UI
          • GlaDOS
            O tom pochybuji.
  • Kto si myslí, že je Cody sprostý, nech mi dá plus *4*
    • co to tu zavádíš za youtube manýry ty prde
  • Praví konzolisti hrajou na konzolích kvůli konzolovým exkluzivkám. X360 CoD děti zůstanou na Xboxu, mají tam kámoše a svou LIVE komunitu, tu jim Gabe nenahradí. Existující PC hráči snad mají dost mozku na to, aby si uměli PC připojit k TV.

    Tak pro koho to sakra Gabe dělá? Asi pro Valvefanoušky. Cvakne jim tam HL3 jako SteamBox exkluzivku a prachy se pohrnou.

    Jinak nechápu smysl této Gabecube.
    • Rekl bych, ze se docela pletes. Lidi co hraji na konzolich na nich hraji prevazne proto, ze jim vyhovuje blbuvzdornost, jednoduchost a pohodlnost systemu, hrani na gamepadu v gauci u TV.
      Exkluzivni hry je uz spise duvod pro volbu mezi xbox nebo PS.
      Vyse zminene (krom xbox a Ps exkluzivit) muze GabeCube splnit bezezbytku take, navic k tomu prihodi moznost hrat zakoupene hry i na jakemkoliv pc s internetem(platforma zalozena na Steamu),pristup ke starym PC hram, levnejsi hry, lepsi vizual(vykon).
      Dale je tu otazka, zda bude poskytnuta kontrolovana modulovatelnost HW aby se mohla prizpusobovat vyvoji na poli HW ale zaroven do jiste miry zajistit unifikovanost HW, nebo nechat HW ciste na vyrobcich. Napriklad SteamBoX 1.0, 1.1 atd. Vse zalezi na konceptu a pristupu Valve/jinych vyrobcu.
      Takze pokud tohle user friendly zarizeni prijde na trh pred next gen konzolemi a nabidne vse zminene a na trhu uz budou nejake ty "next gen" hry, tak si umim predstavit, ze zlaka nejednoho konzolistu.
      Od xboxu 360 pred vydanim taky malokdo cekal, ze se stane rovnoceny souper PS3 a jak to dopadlo.
      Ve hre je spousty otazniku, ale ta moznost uspechu tady je. Navic si myslim, ze Gabe/Valve vi co dela.
    • eeeee
      Konzolist hraji na konzolich z ruznych duvodu, nekteri proto, ze neni zbyti (rodice jim nic jineho nekoupili), nekteri proto, ze je to bavi, a nekteri treba jen kvuli tem exkluzivkam.
      • No a jak jakémukoliv konzolistovi pomůže Gabecube? Bude se ovládat ovladačem, takže PC specifické žánry jako RTS odpadají.

        V podstatě jedinej, kdo by si asi koupil Steambox je konzolista, kterej není spokojenej s grafikou konzolových her. Takových moc nebude. Protože z dálky i konzolový hry vypadají dobře.

        Prostě nechápu na koho Gabe cíluje... asi fakt na Valvefandy, co si od něj koupí cokoliv.
        • Praveze cele je to postavene na moznosti volby ovladani bud gamepadem, nebo mys s klavesnici. Zalezi tedy na hraci.
          • walltar
            To pokud vím je i u normálního PC. Tohle je podle mě zaměřené na lidi, kteří o PC moc neví a kupují si hotové sestavy ... třeba tam sou někteří, co neví jak spojit PC a TV a tak potřebují aby to někdo udělal za ně.
            • No kdyz to ma byt schopno nahradit konzole, tak tam ta moznost komplet ovladani gamepadem( v ramci vseho co souvisi s hrami a potazmo celym steamem vcetne ovladani multimedii -filmy, hudba) musi byt, jinak by to bylo takove polovicate reseni.
              Prece jen, tahat si do obyvaku mys a klavesnici, kdyz clovek sedi na gauci jen pro navigaci v menu(os interface, steam) a pak prechazet na gamepad ve hre je hovadina.
              Takze tam zrejme bude nejaka nastavba na Os(obdoba UI konzoli), nebo se bude hned po startu os primo spoustet upravena verze steamu, ktera zaobstara vse co bezna konzole.
              Kdo bude chtit tu mys, tak ta moznost tam predpokladam bude.
            • walltar
              Počkat to se tu nebavíme o ovládání her gamepadem ale přímo OS gamepadem? ... WTF to vymyslel kdo takovou kravinu? To je jak řídít auto nohama a padály mačkat jazykem. Si vemu bezdrát a položim si to vedle sebe na gauč.
            • No pokud vim, tak Win a steam (bez Big picture) s gamepadem ovladat nejde.
              Cele to podle me spociva v tom, nabidnout obdobu konzoloveho zazitku/pohodli a jednoduchosti na pc.
              Samozrejme, ze si muzes PC pripojit k TV, ale potrebujes mys, s Big picture mas moznost i gamepadu ale pro spousty lidi to bude asi porad jeste moc zbytecnosti kolem a prave pro ty bude ta steam konzole-tedy pc s jednoduchym interface, ktery pujde ovladat mysi nebo gamepadem takrikajic out of the box.
              Neni to snaha nahradit soucasny PC, spise pretahnout na stranu steamu dalsi potencionalni zakazniky-konzolisty.
              Alespon tak to vidim ja. Vzhledem k vagnosti soucasnych informaci od Valve se muzeme o celem konceptu zatim jen dohadovat.
  • jindra.veliky
    co by tam delalo, mladi jsou chytri a televizi si neporizujou vubec, 2 pc staci aspon my to tak mame a i par nasich znamejch....tv zvoni hrana *6*
    • musis podpichnout,mladi jsou chytri.a bohati.u nas teda ne.s vyplatami do 12000 tis co maj jejich rodice v nasem kraji maj tak akorad solidni plecky.nemysli si ze se maj vsnicni tak dobre jako u vas v praze,kde vam politici sdrou hory doli.
    • taky nemám TV a pořizovat ji neplánuju
    • lol spíš zvoní hrana pc, tv je na filmy a zpravodajství, konzole na hraní a pc jen pro zoufalce. Ted když valve udela to rozhrani ze se bude dat cist internet z gauče tak už pc vyhodim rovnou do popelnice
      • haha.prej tv zvoni hrana a cela rodina kouka u tebe na 23 monitor.spis pc zvoni hrana.proc?videls si tu novou 4k tv s processorem cell?co umi?co uz vse umi dnes smart tv?vse pujde pres telefoni linku veskery programi,widowsi atd aby si je nemohl kopirovat ukladat.na svuj disk.myslim piratit.vse se ti bude stremovat.na obrazovku zadna pc krabice z mega vetrakem nebude existovat.vdit zadny hdd take ne.vdyt se koukni na playstation plus a mas ps4 primo pred ocima.budes si hry pujcovat za prachy.za malo prachu.plusko nabyzi save myslim az 1gb.streamovani filmu a nebo kupovani filmu kde je budes mit koupeny na svim ucte jak na americkym storu.proste hdd uz ti nedovoli.a bez uctu si nepustis ani novu.maximalne blueray.ted vidis windws naposled na svem hdd kamo.pc bude existovat max v armade.v civilu uz jen jako tablet kde se ti vsechno bude stremovat.proc jsou stale a stale zvetsovany 3g site a zrychlovan internet a firmy jako sony koupily gaykaj .prave proto.zvikej si.v zimnich vecerech uz ti nebude co hrat nozky.ponevaz tyto sistemy budou zrat prave tak malo jako wiiu.zdar
        • a kdo si ted koupi sateli s parabolu je naprosty silenec.ponevaz kdo trochu cte tak nad matickou zemi je tolik bordelu od raked atd ze uz i nasa se boji litat nad maticku zemi.aby to naky kosmonaut neschyral.proto mam o2 tv ktera zvlada obraz v 1080i.pri nastaveni tovarniho nastaveni.i pri jejich rychlostech netu.asi tak.do 2 let vse pujde po te malinkate dvoulice.a wifi a 3g.
      • Je vidět, že na PC nepracuješ, loláčku...
      • Těším se, až tě pustěj do hospody. Tam tě okamžitě ubijou k smrti. *4*
        • nevim co by na to rekli moji kamaradi Walther PPQ 9mm a MP7A1
          • walltar
            Myslím, že pokud by ti někdo chtěl dát přes držku tak kuličkovkou ho tak max masereš.
          • Já mám 4 tankové divize, dvě čety SAS, čtyři letadlové lodě, dvanáct motorizovaných pěších divizí a několik čet Blanických ryřířů. Myslím, že bys vypadal jako chudáček *3* .
          • praseek
            Když to tak čtu...tak by řekli maxiálně: "Press 2 to switch between your primary and secondary" *3*
      • walltar
        Jo až valve udělá autocad se kterým budu moct projektovat z gauče ...
      • Vis, nekteri vyuzivaji pc ne jen k hrani ,divani se na filmy a poflakovani se po FB *3* . Nemluve o tom, ze nektere herni zanry si na te tve tv nazahrajes.
        Pc naopak proziva celkem obrozeni viz http://www.technobuffalo.com/2012/12/04/which-gaming-platform-had-the-most-exclusives-in-2012/
      • Presne tak! Skomplikuj si prezeranie webu, aby si nahodou nebol zufalec...debilek
        • lol tahle veta ani nedava smysl, a doufam ze za ty osobni vypady dostaneš ban
          • walltar
            On tě nenapadá ... jenom poukazuje na zcela zřejmou skutečnost že si blb.
            • 2 cody: Veta "jenom poukazuje na zcela zřejmou skutečnost že si blb." Znamena: cody=blb http://cs.wikipedia.org/wiki/Blb
            • hmm, no nic, mohl jsi mit 100e takhle budou na večeri zase jen rozky a voda jako obvykle *1*
            • eeeee
              Mas si udelat prohlizeni webu komplikovanejsi, abys nebyl zoufalec. Dotycny si mysli, ze kdo si web prohlizi pohodlne, tak je zoufalec.

              Smysl to ma, i kdyz hloupy. Posles mi ty eura? :-)
            • když mi tu vetu vysvetliš tak prestanu na tohle forum prispivat a jeste ti pošlu na učet 100€
            • tak tenhle komentář byla bomba
          • Nedava zmysel (lol) iba tebe (lol) a ja sa tomu (lol) ani (lol) nedivim ty lol
            • Treba to len citat s notnou davkou sarkazmu a zmysel to hned ma.
  • když už jsem u toho ted budu kupovat tv mohli byste mi poradit neco do 500€?
    • eeeee
      Jestli na hry, pak radsi nejakou plazmu, jestli konzolove, tak hd ready, pokud mozno. Podminkou je mistnost s neproblematickymi svetelnymi podminkami, jinak preferovat matne lcd.
    • např. : http://www.mall.cz/led-televize-10-15000-kc/lg-42ls5600

      ale najít by sis to mohl sám. Full HD, LED, pár HDMI, placatá, DVB-T/C tuner, 107cm.
  • eeeee
    cituji: "Myslím, že většina uživatelů a vývojářů si uvědomí, že je pro ně PC lepší prostředí. "

    Zajimalo by me, proc si to mysli. Jednotny hardware, prostredi a ovladac je pro vyvojare vyhoda. Pro hrace PC jako takove take zadnou vyhodu nepredstavuje, je drahe a slozite na udrzbu.

    Ja bych od novych konzoli chtel, aby se spise vzdalili od PC a vic se priblizili tabletum, hlavne v rezimu provozu, tj. byly stale v pohotovosti (s minimalni spotrebou) a okamzite se zapinaly. Tedy fungovaly podobne jako PS Vita, ale byly samozrejme vykonnejsi.
    • S tim, ze pro vyvojare je jednotny HW a ovladac vyhoda souhlasim.
      Ale ze by PC bylo drahe a slozite na udrzbu? To uz davno neplati.
      Technologicky vyvoj her se vyrazne zpomalil a clovek si vystaci s jednou sestavou mnohem dele, nez tomu bylo pred soucasnou generaci konzoli.
      A udrzba? Pokud clovek neni lempl, tak v podstate zadna udrzba potreba neni.
      Co se "vyhody pro hrace" tyce, tak ja ac vlastnim i konzoli, tak radsi hraju na PC. Mys mi vyhovuje vice. Samozrejme hodne zalezi i na samotne hre, nektere hry se naopak hraji lepe na gamepadu.
      Ale urcite bych netvrdil, ze PC nema hracum co nabidnout. Uz jen levnejsi a lepe vypadajici hry neni zrovna zanedbatelny argument. Dale tu jsou specificke zanry, ktere na konzolich clovek nenajde, moderska komunita u her - zdarma pridavky atd.
      Nic neni cernobile, jak si to ty predstavujes. *3*
      • eeeee
        Jsi nepozorny. Nepisu o PC obecne, ale o PC jako takovem, jako o principu. Hry na PC z principu nevypadaji lepe, ani nejsou levnejsi, ani nemaji specificke zanry. Jedine v cem mas pravdu je moderstvi, principem PC platformy je otevrenost, na jejimz odstraneni ale Valve intenzivne pracuje :-).

        PC je na obsluhu/udrzbu slozite. Mozna si to uz neuvedomujes, a vetsinu lidi, ktera to nezvladne, odsoudis jako lemply, ale je to tak. Je to dusledkem flexibility, a otevreneho nechraneneho prostredi. Prijde ti to jednoduche, protoze se v tom roky pohybujes. Pro me je treba jednoduchy i linux, ale pro vetsinu lidi je PC proste slozite zarizeni, kteremu nerozumi, nevi jak funguje, ale je naladove a snadno se pokazi. Je to treba pripad i me manzelky, ktera ma tri vysoke skoly (je tedy lempl?), ale kdyz ji treba prestane najednou tisknout tiskarna, tak si s tim nevi rady a vola me na pomoc.

        A PC je drahe, opet dan za flexibilitu a otevrenost. Zkus postavit PC, ktere bude mit stejnou funkcnost (kompletni, vcetne BD mechaniky, sedmikanalovy zvuk s certifikaci thx, hdmi vystup s 3D a tak dale) jako PS3 a bude schopne spoustet hry v kvalite jako PS3 za cenu PS3. Zjistis, ze to nejde.
        • Hry na PC naopak zpravidla vypadaji lepe a to dokonce i porty z konzoli. Hry na PC jsou zpravidla levnejsi. Mrkni se na ceny na steamu a na konzoli. A pokud RTS a MMO nejsou herni zanry specificke pro PC, tak ja sem asi princezna.
          Co se obsluhy a udrzby tyce. Tak s tebou nemuzu souhlasit.
          Instalace a prvotni nastaveni/instalace sw muze byt i pro nektere vysokoskolske lidi problem, ale jakmile je tohle provedeno a clovek neni cune co vrta do veci, kterym nerozumi, ma radny antivir a neleze na pochybne stranky, tak je provoz pc celkem bezproblemovy.
          Moji rodice, kteri na pc rozhodne nevyrustali a patri mezi uplne IT neznalce maji doma PC, ktery funguje uz par let bez problemu. A to patri uz ke starsi generaci, ktera neni zrovna cilovka herniho prumyslu.
          Takze se zde bavime o mnohem mladsi generaci, ktera bude mit k PC mnohem blize.
          Nemluve o tom, ze cela tahle problematika obsluhy/udrzby ma byt v pripade "valve konzole" posunuta prave na uroven obdobnou konzolim-tedy co nejprimocarejsi a blbuvzdornejsi UI, takze tenhle argument je v tomto pripade bezpredmetny.
          Porizovaci cena PC je samozrejme trochu jina, nez v pripade konzoli, ale to na druhou stranu muzou vyvazit levnejsi hry.
          Tady bude hodne zalezet jak to cele bude mit valve koncipovane. Tedy vykonove/cenove varianty? dotovani? primereny HW s vyhledem k modulovemu upgradovani HW?
          Nesmis take zapominat, ze se tady bavime o "NEXT GEN" zarizenich, takze konkurece v podobe noveho xboxu a PS4 take nebude stat 7k, ale drobet vice. *3*
          • eeeee
            Z pravidla ano, ale nikoli principialne. RTS i MMO jsou i na konzoli i kdyz tam nejsou tak rozsirene, princezno. Ja mam na praci linux, windows mam na hry, obcas z nich kouknu na web. Krome her, zakladniho softu a obsluzneho softu k hw tam nic neinstaluji ani nestahuji, nikde nestouram. To jest, chovam se k nim nadmiru slusne, presto mam problemy. Napriklad posledni rok mam problem s BSOD, kdyz na youtube posunu parkrat video vzad a vpred v libovolnem prohlizeci. Reinstalace flashe ani driveru nepomaha, co jsem se docetl, tak reseni je jen reinstalace systemu. Nebo hned pri spusteni windows mam v taskbaru tlacitko od "neexistujici" aplikace. Kliknutim na nej se neotevre zadne okno, nejde ukoncit, proste tam je a prekazi.
            • Specificky pro PC neznamena exkluzivni/vyhradni pro PC. Tedy netvrdil jsem, ze na konzolich tyto zanry nenajdes.
              Vazne by me zajimalo kolik bys jich vyjmenoval treba za rok 2012. Asi hodne malo. Tudiz se daji povazovat za zanry specificke pro PC.
              Jinak od te doby co pouzivam Win7, tak sem s Pc nemel zadne problemy. S win xp to bylo ponekud horsi.
              Presto nechapu smysl argumentovat o slozite obsluze, kdyz zde je rec o pc uzpusobenym prave pro jednoduchou obsluhu a pravdepodobne do znacne miry unifikovanym HW-tedy eliminace hw/sw problemu.
        • 3x Ing. co si neporadi s netisknouci tiskarnou neni lepl, to je DEBIL, kterej studoval nekde v plzni.... Ovsem veta "Hry na PC z principu nevypadaji lepe, ani nejsou levnejsi, ani nemaji specificke zanry" to je perla! *1* nevypadaji lepe? Protoze "nemaji" vetsi rozliseni, vice detailu, vetsi dohlednost, mnohem detailnejsi textury?, Nejsou levnejsi? Protoze napr. COD stoji 1500,- na konzole a 1100,- na PC? a specificke zanry njn takovej StarCraft 2 ten se na konzoli hraje jak?
          • eeeee
            Ne kazdy, kdo ma vysokou skolu, je Ing, vis :-). Ne kazdy Ing se vyzna v IT. Je vazne neuveritelne, jak jsou nekteri lide zahledeni do sebe a ziji v predstave, ze co znaji a cemu rozumi oni, musi znat a zvladat kazdy. Az opustis skolni skamna, tak zjistis, ze zivot je mnohem slozitejsi, nez si myslis :-). No a jinak ti unika smysl obratu "z principu", ale to me nijak neudivuje :-).
            • eeeee
              Mezi zakladni ovladani patri umet pc zapnout a vypnout, chapat smysl ikonek, chapat rozdil mezi ikonou souboru a zastupce na soubor, pripojeni a odpojeni usb pameti, dodrzovani zakladnich bezpecnostnich pravidel pri praci s internetem a cizimi soubory, zalohovani dat a podobne. Tohle umi ve windows i v linuxu a tohle je zakladni prace s pc. Nikoli opravovani porouchaneho tisku, neviditelne usb flashky a podobnych zaludnosti. To za par hodin nevysvetlis, to nestaci ani na tu zakladni praci. A mimochodem, konzoli se nemusis ucit nekolik hodin ovladat, cimz jsme se dostali k puvodnimu tematu, pc je na ovladani/udrzbu slozitejsi a ne ze ne.
            • Člověk nemusí mít vysokou školu, aby ho člověk se základními znalostmi ovládaní PC něco naučil.Takže zkus svoji imaginární manželku se třemi vysokými školy něco naučit.Nemělo by ti to zabrat více než pár hodin.
        • Tak ta část s tvojí manželkou nepochybně je nej. :D
        • S dovolením. PC hry mají zásadně víc detailů, než hry na konzolích (GTA?), pokud není zmršený port. A PS3 je dotované. To jen aby bylo jasno. ^^
          • eeeee
            Jo, souhlas, ale zase pri koukani na TV tolik detailu nepotrebujes. A hlavne, popisujes nejaky aktualni stav, nikoli principialni zalezitost. Kdyby byl dostatecny zajem o vykonnejsi konzole, tak tu budou, klidne kazde dva roky, ale on o ne takovy (ekonomicky podporeny) zajem neni. PS3 byla dotovana, ted uz neni. Valve svuj hw asi dotovat nebude, takze bud bude drahy a pak konzolisty nepretahne a nebo bude levny, ale pak zase nebude nijak zvlast vykonnejsi. Tohle neni otazka principu, ale prizpusobeni se trhu tomu, co hraci chteji a za co jsou ochotni platit. PC hraci jsou ochotni vic platit za hardware, maji ho tedy vykonnejsi, ale zase jsou ochotni mene platit za software, takze jsou pak z vetsi casti odkazani na konzolovou herni produkci preportovanou na PC. A exkluzivni PC hry vykon toho hardware pak z vetsi casti stejne naplno nevyuzivaji.
  • To tu uz je dlho, vola sa to ze HTPC...
  • Co to furt melete o prizpusobeni textu na TV? Dnesni TV maj 1920x1080 HW pripojite pres HDMI a text pak prectete mnohem lepe na 50" TV nez na 19" monitoru.... Konzoli uz snad dnes nikdo nepripojuje pres scart *3*
    • eeeee
      Jde o relativni velikost bodu. I kdyz ma napr. TV a monitor shodne rozliseni a TV ma absolutni velikost bodu 2x vetsi (napr. 24" monitor a 50" TV), tak pozorovaci vzdalenost TV je vetsinou 4x az 6x vetsi, coz znamena, ze pismo musi byt na TV 2x az 3x vetsi, aby se pozorovateli jevilo relativne stejne velke.
      • no nevim teda ta TV je 4x vetsi nez 24 monitor tzn i bod musi byt 4x vetsi ne, 2x .... shodou okolnosti mam 50 palcovou televizu na hrani z PC a nemam jedinej problem cist text, klidne i tuhle diskusi
        • eeeee
          Je vetsi dvakrat, jednoducha matematika 50/24 je 2,083333. Ctyrikrat vetsi je plocha, ale velikost televizoru i monitoru se udava velikosti uhlopricky. Velikost pisma se rovnez neudava v plose, ale ve vysce.

          To ze nemas problem znamena, ze se bud divas z mnohem vetsi blizkosti na TV nez je obvykle nebo nemas efektivne nastavenou velikost pisma. Velikost pisma se bezne nastavuje tak, aby se neplytvalo mistem a bylo mozno zobrazit co nejvic textu, tj. pismo se nastavuje tak, aby bylo co nejmensi, ale jeste dobre videt. Pri tomto nastaveni se ti na TV pri bezne pozorovaci vzdalenosti bude jevit 2x az 3x mensi a tedy jako spatne viditelne. Vyvojari s timto faktem musi pocitat.
          • pezna pozorovaci vzdaslenost TV a monitoru je stejna idealne bys mel sedet tak aby jsi bez pohybu oci/hlavy videl cely obraz a zaroven aby zabiral cele zorne pole. Jestli neco z toho tvuj posez u TV nedovoluje tak mas asi malou TV, dneska uz davno neplati to co u CRT obrazovek ze mas sedet X nasobek uhlopricky daleko.... stejne jako u 19" monitoru nesedis od nej dva metry daleko ale mas ho pred sebou tak nebudes koukat na TV nekde v dalce v rohu mistnosti, ael pri hrani si sednes stejne(pomerem) daleko jako od monitoru. A proste pokud prectes text na monitoru stejne pohodlne a stejne ostre prectes text na TV. Imho ikdyz budes u TV sedet blize, prectes ho paradne sic si ukroutis hlavu! No ajestli ho neprectes tak to mas malou TV *1* to ale neni problem prizpusobovani textu. Osobne nesnasim obri konzolovej text a to i pri hrani na TV
            • mam ju 3 metry od kresla a uplne pohoda, stejne jako kdyz sedim u monitoru cca pul metru, velikost textu mam standart
            • eeeee
              Bezna pozorovaci vzdalenost 24" monitoru je zhruba pul metru plus minus. A bezna pozorovaci vzdalenost 50" TV neni jeden metr, fakt ne, spis tak 2 az 3 a obcas jeste vic.

              Rozdil uz je jen v tom, ze TV (a obsah pro ni) je designovany pro sledovani skupinou lidi, kdezto monitor je individualni zalezitost, na ktery se 5 lidem najednou kouka blbe. Proto kdyz se sejde sirsi rodina (treba na vanoce), tak se pak domaci videa a fotky prohlizi na TV, nikoli na PC. TV a monitor neni snadno zamenitelny, kazde ma sve vyhody a nevyhody a obsah se tomu musi prizpusobit.
    • :) No to bude asi tím upscalingem ....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit