Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jj na e3 slibovali ze ten efekt "vsichni leti" upravi.. uvidime, zatim s tim nic moc ocividne neudelali... Je to jen prepalene. Nevzpominam si na komentar z E3, ale defacto je to totozny fight, jen za druhou stranu. Je dost mozne, ze i stejny release? (proto ty stejne "spatne vlastnosti") cert vi...
  • TumaPetr
    Zlaté RTR...
  • Taká škoda že vydanie nevyšlo na leto,teraz by bol na to ideálny čas,aspoň pre mňa,v septembri už zasa škola.
  • Ta AI musela být skutečně neskutečně blbá. Ve 12 minutě je záběr na Egyptské lodě, které mají nemalou posádku. Zaprvé: Náhodné ostřelování svahu z lodí by i přes minimální účinek přineslo snížení morálky římských vojáků. Zadruhé: Kdyby se část posádek vylodila, mohli napadat římské vojáky zezadu a tím opět demoralizovat vojsko. Zcela pomíjím fakt, že AI vlastně vůbec netaktizovalo :) Pokud měl ovideo ukázat vzhled a průběh boje, tak fajn. Ale otaktice nemůže být řeč :) (ač tam slečna často opakuje, jaký on je dobrý stratég :D )
    • Magister_Peditum
      Podle mého šlo jen o nějakou speciální preview verzi, aby to mohl maník v pohodě okecat a náhodou přitom neprohrál. Jinak by to byl celkem průser, protože takhle dementní AI nebyla snad v žádném dosavadním díle. *1*
      • Navíc předváděčky jedou většinou na easy/normal obtížnost právě z tohohle důvodu....ne na klasickou very hard :)
        • XorxoxTalarius
          Zajimalo by mne co vsichni maji proti obtiznosti normal :)
          Plus obtiznost nevylepsuje AI (ve vetsine her) ale pouze pridava bonusy ke vsemu ...
          • Kdysy byl "Normal" to, co je dneska hard a za hard se snad nětkerý hry dřív ani pořádně nedaly dohrát. Ještě doteď mám vzpomínky jak mi v half-life na difficult chcípli vojáci až při druhý patroně z brokovnice do kebule.
            • Keyz
              Normal by měl být Normal. Tedy tak jak to tvůrci chtěli. Většinou Hard opravdu přidá nelogické bonusy AI.

              Tohle bych viděl na Normal tak, že AI bude využívat poctivě co půjde. Klidně mohou přidat 3 lehčí obtížnosti a ne dát Normal který je easy a Hard kde lítají cheaty sem tam.

              Btw to je pak vidět jak kecají. Chtějí nějak udělat hru a vykašlou se na to. Dám si Normal a je to lehčí než tvrdili a pak si dám Hard a je to zase komedie. HP +X% k protivníkům atd.. To je tedy věc, to bych nikdo nevymyslel. I blbé Diablo to má lepší. Kde potvory mají lepší dovedností atd.
  • Tak ty bitvy mě nikdy nebavili,pro mě je důležitější politika,diplomacie atd. co v tom bude. Snad ty bitvy zase půjdou přeskakovat s náhodným výsledkem.
    • Magister_Peditum
      V tom případě nevím, proč sérii TW vůbec hraješ, když politika a diplomacie je daleko lepší ve hrách od Paradoxu. Naproti tomu jedné, v čem je zase daleko lepší TW, jsou bitvy. *15*
      • A prečo by nemohol mať TW dobré bitky aj kampaň? To najlepšie z oboch svetov?
        • To je jako kdyby si chtel, aby FIFA mela manazerskej mod stejne komplexni jako Football Manager. Nikdo nebude vytvaret dve hry a pak je prodavat za cenu jedny.
          • Zlá analógia. Fifa a FM majú úplne inú hráčskú základňu. Hráčov, čo chcú hrať priamo futbal, by zrovna asi nebavilo piplať sa s manažmentom, zatiaľ, čo hráči manažéru nemajú záujem o ovládanie panáčikov.
            Narozdiel od toho TW a Paradox majú podobné hráčske základne, ktoré sa čiastočne prelínajú. Stačí, keď pôjdeš na TWC, atď. a tam uvidíš veľa fanúšikov Paradoxu a vice versa. Okrem toho, aj TW a aj EU (prípadne V2, HoI, CK2) sú hry rovnakého žánru - grand strategy game.
    • Hrát Total War bez bitev je jako hrát Crusader Kings jen pro bitvy.Total war politika žádná, diplomacie žádná, ekonomika mizivá.Jedíné co je na serii Total war výjimečné je zpracování bitev.Tahání po mapě má vyřešeno mnohem lépe více jiných her.
  • dufam ze odstrania jednu blbost ktoru som napriek tomu vyuzival v shogunovi: ak je nejaka velka armada blizko mesta...zautocite na mesto, v meste je len posadka o 2jednotkach , rychlo vyleziete na hradby a zaberiete mesto, z kraja mapy prichadzaju nepriatelske posily ale po zabrani mesta sa cela armada otaca na utek staci za nou poslat jazdu a pri minimalnych nakladoch clovek zlikvidoval niekolko nasobnu presilu *7*
    • XorxoxTalarius
      Tak jsem si precetl tvuj prispevek a pak mi doslo co se mi zda divne :) Tohle totiz plati jen pro Shogun, mesto v ostatnich TW takhle nedobyjes, potrebujes minimalne jedno kolo na to aby jsi postavil oblehaci stroje a mohl znicit branu, pripadne vylezt po zebriku na hradby.
      Takze jsem rad ze jsem usetril rozcarovani nad timhle pokusem v TW:R2 :) Jelikoz tvoje jednotky by pak zmatene pobihali pred hradbami (po kterych se lozit neda, prekvapive) a AI by te zmasakrovala :)
      Nemusis mi dekovat ;)
      • ok dik nejak som pozabudol na expresne dobijanie miest v shogunovi, ale podla ukazky z bitky o kartago uz budu mat dufam obliehania stavu *1*
      • Není pravda.V MTW2 stačilo mít katapult nebo balistu v armádě a okamžitě útočit.Balistou střílet do brány a ne do zdi.Posloužilo místo beranidla.
        • XorxoxTalarius
          Ano a jak dlouho trvalo nez se takova brana rozbila? Pokud ma armadu v zadech tak ji nerozstrili driv nez se k nemu dostanou nepratele ...
          Vyjimkou jsou ovsem dela, s tema by se to dalo pouzit, to je fakt :)
          • A těch taktit je víc.Někdy stačí rozmlátit bránu a obsadit náměstí.Posily tam někdy nemají šanci doběhnout.Prostě nemusíš stavět obléhací věže, žebříky apod.Já si ani nevzpomínám, že bych je použival jindy než když jsem se se hrou MTW2 seznamoval.Zbytečně ztracený tah.Reagoval jsem na to, že jsi psal v ostatních total warech musíš čekat 1 tah, aby jsi dobyl město/hrad. A to pravda není. *13*
          • A pokud je nepřátelská armáda u města, když už posily jsou v realtime reřimu, tak stačí poslat jízdu.Posily běží i na nejtěžší obtížnost rovnou do města/hradu, takže je jízda rozpráší za běhu a potom rozstřelit bránu a hotovo.
          • Co prosím? Katapult v armádě znamenal přesun do realtime režimu.Brána se rozbila za pár sekund, jelikož rychlost boje se dá nastavit.Pokud už člověk byl v realtime režimu neboli již na mapě s městem či hradem, tak už žádná posila nepřišla.Jedná se tady o situaci, kdy je nepřátelská armáda dále od města a moje armáda je u něj nebo o jeden tah blíže.Pak nemusím obléhat město a prostě zaútočím a posily se nemají odkud rekrutovat.
  • Doufám, že tam půjde nastavit abych viděl, kolik má jednotka ještě vojáků v číslech. Hody oštěpů jsou dost hrozné, taky mě zarazilo, že tam není jako v jedničce ukazatel oštěpů. Doufám, že to bude dobroš, ale abych pravdu řekl, stopro mě to ještě nepřesvědčilo.
    • Zeleny bar na kartice je nahrazka cisla poctu vojaku. Cerveny bar zustal stejny, je to strelivo.
      • Já vím, že je zelený bar náhražka, ale i tak mi víc vyhovujou čísla. Ten červený mi potom taky došel, no :)
  • Vím, že je v redakci spoustu práce, ale to video je už trochu zastaralé:)
    • Není, tuším, že video přidali dneska na youtube.
  • No tak nějak nevím. Komentovat taktiku a kecy vývojáře nebudu. CO mě ale zaráží, je že AI je tupá jak tágo. Za další, nevím jak to bylo s počty jednotek, ale moje zkušenost je taková, že mám li stejně nebo víc jednotek než nepříel a stojím na kopci, musel bych něco hodně podělat, abych prohrál. To AI, ach bože, to je ....

    Vzhledem k době za jakou má hra vyjít bych se měl asi začít bát a litovat předobejdnávky.
    • MickeyMutant
      Vzhledem k tomu, jak špatně to ten člověk hraje, a přesto vítězí, si myslím, že AI byla nastavená na "Fucking Easy".
  • Magister_Peditum
    Efekt hodu oštěpů se mi tedy extrémně nelíbí.
    • MickeyMutant
      Magister Peditum, komu ty vlastně fandíš, Římanům, nebo Egyptu?
      • Magister_Peditum
        Samozřejmě, že Římanům. *1* *3*
        • MickeyMutant
          Věř mi to nebo ne, ale tak nějak jsem to tušil.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit