Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • uz si vas vsimnul i "lidr trhu", ze se nestydite:)
  • Pan_Klobouk
    A jeste odpovedi pro Alese Smutneho a trr, kdyz uz nam doslo vlakno. ;)

    AS: Chtel jsem jen podotknout, ze DC Universe Online sezere autorovi mnohem vice casu, nez obycejna single hra(TM). Navic jde IMHO prave o priklad titulu, ktery je skoro zbytecne recenzovat, nema tu dostatecnou hracskou zakladnu atd. Tahle hra bude mit sotva ty 3-4 ceske recenze, jak zminoval DarthVader, protoze nas region ji nepreje. Na jednu stranu je skvele, ze bude clanek, na druhou to ale vidim jako vyhozene penize a desitky hodin autora v luftu, ktere nikdo moc neoceni. Pri limitovanych financnich a lidskych zdrojich to vyzniva jako plytvani.

    trr: Ano, tohle je treba ocenit. Ze se tady se ctenari vubec nekdo bavi, stojime jim za reakci i vysvetleni. Stara redakce hrala v lepsim pripade mrtveho brouka, v horsim prispevky smazala a rozdala bany. Tim spis je skoda tech pohadek a okecavani poctu recenzi. Namisto prijatelneho "delame to trochu jinak, nemuzeme psat o vsem" jsem se dockal jen populistickeho "mame vse dulezite, co nemame nikoho nezajima, drzime krok s ostatnimi weby, plan splnime". Plus to prvnackovske, ze recenze si zada cas, autoru neni nekonecno, vsechno stoji penize a podobne.
    • Já ti také odpovím...přečti si ještě jednou co jsem napsal, jasně jsem ti dal najevo, že tu Basket krom pár lidí absolutně nikoho NEZAJÍMÁ!!!! Ano zajímá, ale kolik lidí si to koupí, nebo alespoň stáhne? Včetně pirátů bych tam neviděl ani tu tisícovku, možná tu.
      Někdy může být hra sebe lepší, sebe kvalitnější, ale pokud se vypustí recenze a jde o český server, tak se píší povětšinou recenze na věci, které by se mohly prodávat, které by mohly někoho zajímát(spíše většinu). Chceš recenze na basket? Podvívej se po regionu, kde tenhle sport frčí...USA a tady možná jih a tak nějak západ Evropy. Ale kolik lidí tady přijde na basket? 200 - 500? Já nejsem zastáncem ani jedné firmy a sporty zrovna 2x nemusím, jediný co jsem zkusil byly F1 2010....parádní hra, za mě 9/10...pro normální smrtelníka jako já hratelné, obrovské plus, ale buzerace za to, že do mě blbeček najede a hra mi hodí penalizaci je trošku fail *7* ...
      Ale k jádru pudla, zkus si zjistit, co za hry u nás frčí...Ano v tomhle regionu můžeš vzít z těch sportů...fotbal, hokej a snad nějaký to závodění...akční hry, především takové ty ehm ehm tupé střílečky(které baví i mě...kempení je možná fajn, ale při MP je to otrava), Hoooodně RPGčka(včetně těch MMO mutací) a strategie.

      Můžeš mít recenzi na americkej fotbal, ale kdo to bude číst? *3*

      Tak snad jsem se k jádru pudla dostali...pac a haf
      *1*
      • Pan_Klobouk
        V podstate souhlas, basket nikoho nezajima, tak maji holt fandove smulu. Tady neni o cem. Ale pak vidis, jak se chysta recenze MMO DC Universe Online. A pokud tu nikoho nezajima NBA, koho bude brat tahle onlinovka? Trh s MMO je presyceny, tyhle hry padaji jako mouchy a neuspely ani pro nasince prijatelnejsi znacky jako Conan, Star Wars nebo LOTR. A pri vsi ucte k DC Comics, kdo je u nas cte? Kdo je sem vozi? Kde se daji koupit? Nejaci priznivci jiste budou, ale pocty vidim v radu stovek.
        • janchor
          14.02.2011 19:48 Pan_Klobouk@tiscali.cz

          Diskutovat můžeme, ale to nebyla podstata tvýho pohoršení: přeš se o absurdity, když přitom od první odpovědi z redakční strany bylo jasno. Tvoje tvrzení, že se tu kasáme a chceme z někoho dělat magory je právě ta hysterie v praxi.

          Dva podoteky na přiživení nekonečna:

          1. Sims 3 vyšla před necelými dvěma lety. Konzolová verze z podzimu je marginální a tak v době, kdy web probíhal restartem, logicky nepřišla na řadu. Tohle si nedokážeš spojit?

          2. Nedávnej článek o LOTRO patřil k jedněm z nejčtenějších. Jak říkají angláni, go figure.
  • Jo, jak to tu pozoruju tak souhlasím s panem kloboukem. když se měnili členové redakce tak jsem říkal - nejřív to jde dolů s designem (to jsem ještě dostal od všech vyjebáno že jsem zpátečník, až potom začali nadávat na reklamy, a další prodejní kanály, které přibyly), pak s objemem recenzovaných her a nakonec i s kvalitou obsahu.

    tak teď už jen počkat až půjde podstatněji dolů i obsah článků ;)
    • Pan_Klobouk
      Tohle bych uz vubec neresil. ;) Taky bych se mohl pocitat mezi zpatecniky, kterym novy layout moc nesednul a tezko si na nej zvykam. Ale co jineho cekat, prekopane je to radikalne a kdyz sem clovek chodi 10 let, jiste si nezvykne za mesic na neco uplne jineho.
      Ovsem tohle jsou veci, do kterych nevidime, tezko rict za co muze primo redakce a co si diktuje Tiscali. Pripominky muzeme mit tak maximalne k obsahu a ten ma v rukou Petr Polacek, dela to (doufam) jak nejlip umi a nezavdeci se vsem. Vsadil na trochu jine clanky, par her hodil pres palubu a misto nich prinesl treba temata, nebo obsahle ohlednuti za nejlepsimi hrami roku 2010. Mozna tim zabil par recenzi, zase ma ale neco co jine portaly ne, plus je to dobre podhoubi pro hutnou diskusi a zvysene pageviews. A o navstevnost jde az v prvni rade.
    • ucho
      tak taky s panem kloboukem souhlasím, to ne že ne. ale zas nemůžu říct, že nešla kvalita nahoru, to ne. příjemně mě potěšily i víkendové články, tedy je to zde živé skoro pořád, předtím bylo přes víkend prostě mrtvo.
      nerecenzování třeba Sims 3 bych chápal, to bylo prostě ve špatnou dobu a teď je patrně obtížné se k tomu vracet. i když konkrétně toho Sims 3 a Torchlight je škoda (u Torchlight minimálně v tom, že bude druhý díl a myslím, že recenze by mohla být zajímavá).
      na druhou stranu, věřím, že by se to dalo vyřešit prostorem pro čtenářské recenze.
      • Pan_Klobouk
        Presne, proto jsem taky psal, ze mi slo o kvalitu, nikoliv kvantitu. Paradoxne. Ze nechci za kazdou cenu 2x vice recenzi a s prominutim na kazdou sracku (typu simulator popelare a simulator demolicni cety), abych si mohl delat carky. Naopak, chtel bych kvalitni web, kteremu neutece nic podstatne. Coz si zada selekci, ovsem citlivou a uvazenou.

        Autori jsou ted jiste kvalitnejsi, konecne ve vetsine pisou a psali i do Levelu. Web zije i o vikendu a podle potreby, kdyz se neco deje. Vsechno fajn. Na druhou stranu, tech her vychazi porad vic a kdyz mam limitovane zdroje (autori, finance, prostor) musim o to lepe vybirat.
        Potesila treba Mafia 2 DLC. Kdyz pridavky vysly - nezajem. Kdyz je vydala Cenega v krabicce - taky nezajem. Opozdena recenze to ale rekla na ferovku, tedy ze pozde, ale prece. A ze lepsi ted nez vubec. S tim nemuzu nez souhlasit. A je prave skoda, ze jsem se podobne uprimne reakce nedockal i ted. Stacilo priznat, ze Sims 3 zanedbala uz stara redakce a ze s nepovedenou konverzi na konzole uz nechtel nikdo nic mit. Tak se v tichosti presla. Nebo ze WRC je hodne rozporuplna hra a nez se s ni babrat, budeme radeji delat, ze nevysla. A ze The Ball je sice dobry, ovsem ne zrovna velky hit a padl za obet selekci. Vsichni bysme asi jen pokyvali hlavou a sli delat neco rozumneho. ;)
        • janchor
          Že články logicky podléhají selekci ti Petr napsal hned na začátku a jen to nastartovalo tvůj motor ohledně "přecházení v tichosti" a "plán splníme". A když svou odpověď rozvedl, tak ses smál, ať si takový rozbory necháme pro vedení. Nevím, jak moc je to rýpání, ale trolling je to kvalitní.
          • Pan_Klobouk
            Hele to je porad dokola. ;) Puvodni odpoved byla mame vsechno, je to jako driv, nezaostavame ani za konkurenci. Az posleze to bylo zmirneno na nemame vsechno, probiha selekce, misto recenzi zkousime prodat i jine typy clanku atd. A opravdu to cele vypadalo jak pohadka pro vedeni, ktere asi nevi ktera bije a snadno se v tom ztrati. Preber si sam, co z toho je rypani, trolling, mlzeni, lhani, prekrucovani faktu... jak kdo chce.
            • Pan_Klobouk
              to janchor: Vazne nekonecna debata. Pokud teda budem maximalne presni, odpoved byla "Recenzovali jsme vsechny hlavni tituly a na cas". Muzem dlouho debatovat co vnimat jako hlavni a proc hry jako The Ball nebo WRC nestoji Tiscali za rec, kdyz ostanim webum (Hrej, Bonusweb, Eurogamer) ano. Znacku The Sims ale neokeca asi nikdo, tim spis pred ceskou pobockou EA. Ve vasem matrixu je to mozna odpad a zbytecna hysterie, ve vetsine paralelnich svetu (ac se nam to mozna nelibi) jde ale o AAA titul, ktery hraje nejak moc lidi a proda az smesne moc kusu.

              Nicmene dik za tu obetavou praci, ze reagujete na feedback od ctenaru a date si praci chodit sem vsichni jednotlive vysvetlovat, jak se ti magori v diskusich myli a ze vy to delate fakt nejlip.
            • janchor
              Původní odpověď byla "recenzovali jsme vsechny hlavni tituly" a dál už si dosazuješ závěry, který možná dávají smysl ve tvým matrixu (kde se redaktor musí "přiznat" k prachobyčejný editorský práci a žehlit letitý resty cizí redakce), ale v rámci obyčejnýho selskýho rozumu působí krapet hystericky.
    • Mopped
      Autorská kvalita je zřejmá. O obsah článků a recenzí já osobně strach nemám.
  • Darksiders puvodne za 999!? Ja jsem mel doma krabicku jeste pred vanoci a dal jsem za ni asi 450. Obcas me opravdu prekvapuje, jak se cena PC her v ruznych obchodech lisi. Jinak pri trose trpelivosti a par minutach hledani ji muzete nalezt dnes za 320.
  • ohněm a mečem mě potěšilo
  • Mam navrh na novinku, mohli byste oznamit ze je verejne pristupna beta Dawn of war 2 retribution. Vsichni fanousci DoW 2 to pochopitelne hraji, nikdo nehra chaos rising, co je verze 2,6 tusim. Ja jsem to nevedel ze to bude akoupil jsem chaos celkem zbytecne pred vydanim bety.
    • sleepless
      Uz to probehlo v Bleskovkach pred par dny.
    • Jenže beta je pouze pokud to před objednáš ze Steamu, tak se raději podívej na www.slum.cz kde jsou primárně zaměření na Steam a digitální distribuci.
      • ja se tam nepotrebuju divat a beta je pristupna pro kazdeho, kdo ma Dawn of war 2, nemusis mat predobjednany Retribution. Hraju to a nemam predobjednano. Dokonce mam pocit ze to pri instalaci ani neoveruje jestli ams puvodni DoW 2. Mne je to jedno *4* jen si myslim ze by to treba ostatni radi vedeli.
  • sleepless
    Pro Pan_Klobouk☺tiscali.cz:

    Recenzovali jsme vsechny hlavni tituly a na cas, a pokud srovnam pocet recenzi nejenom se starou redakci, ale i ostatnimi weby v CR, jsme na tom zhruba stejne. Samozrejme si take vybirame tituly, ktere zdejsi navstevniky zajimaji vice, coz mame zmapovane. A z tech, ktere takovou ctenost nemaji, vybirame ty, na ktere chceme specialne upozornit.
    • Pan_Klobouk
      Vazne to budeme pocitat? ;) OK, Leden 2011, 9 recenzi. Leden 2010 15 recenzi. Z podzimu mi tu chybi treba recenze The Ball, Sims 3, WRC, NHL 2k11 nebo NBA 2k11. Jsou to snad nepovedene hry? Nebo pruzkum ukazal, ze nikoho nezajimaji a nema cenu o nich psat?
      Ale vazne, sice napul popichuju, zaroven bych to opravdu rad vedel. Driv tady byl kazdy vsedni den velky clanek. Bud recenze, nebo alespon preview a prvni dojmy. Ted narazim sotva na 2-3 recenze do tydne. A nerecenzovane hry, ktere jsem zminil, mi taky neprijdou nezajimave a zapomneni hodne.
      • Pokud chceš dělat srovnání toho co bylo, tak MUSÍŠ započíst všechny články(tak že hurá do počítání), pokud jde o délku, tak bych ti doporučoval zapisovat si počet znaků v textu a pak snad to vezmu, ale srovnávat jeden měsíc, zrovna u této problematiky no ehm ehm *2*

        řílen - liden původní redakce 50 recenzí, současná 57
        +- 1, chyba se může stát a jako že stala, bych se nesměl znát *1*

        The Ball, tady OK beru, ale to není recenze jinde? *3*
        The Sims 3 recenzi nemáš ani na tvém Eurogameru, tak že tady trošku fail *2*
        Jinak jen u nás 12 recenzí, myslím, že to ke čtení bohatě stačí(u nás beru i SK...rozumíme? rozumíme).
        WRC má cca 3 - 4 recenze...že by nízký zájem? Možná
        NHL 2k bude asi vždy stíhem NHL série a navíc kde si tu hru vzal prosím tě? *3* NBA...nikoho tady moc nezajímá.
        • Pan_Klobouk
          Toho jsem se bal, ze budu za rejpala, ktery hleda chyby a problemy tam, kde nejsou. ;) Jj, clanky se tu nepocitaji zrovna nejlip, coz vim po vcerejsku z vlastni zkusenosti. Navic kazdy rok je jiny, jednou je vanocni sezona nabita, podruhe o dost chudsi. Takze ta relevance nakonec neni tak relevantni. :) I proto jsem vzal radeji za priklad jen tradicne chudy leden a tam to nedopadlo moc dobre (15 vs 9). Pokud ti celkove pocty vysly jako 50 vs 57 pro new Tiscali OK, budu tomu muset verit. Moc se mi to ale nezda, kdyz mrknu na aktualni unor a prvnich 14 dni, starici opet vitezi 7:4.

          Nicmene ty dalsi argumenty mas vazne silne. The Ball recenzovali jini a jinde, tak proc by se s tim obtezovali tady, ze. The Sims 3 jakbysmet, lidi snad nejsou hloupi, umi cist a najdou si to jinde. S takovouhle ale muzes Tiscali hned zrusit, lidi si taky najdou neco jineho. Mimochodem The Sims 3 maji na Eurogameru 2x, PC i konzolovku. Tiscali ani jednou. Cili beres-li to jako trosku fail, pak tvuj. WRC tedy vidis jako definitivni nezajem, kdyz na to prdi i jinde, prdi na to i Tiscali, ostatni nas nezajima. Taky dobry pristup. A v zaveru: EA Sports jsou king, na 2K Sports sere pes. Co na tom, ze basket maji nejlepsi a hokej skoro kazdy druhy rocnik taky, my fandime EA. Hezky jsi to cele pojal a vysvetlil. ;)
      • No já si zase pamatuju , že notnou dobu před nástupem nové redakce to na Tiscali stálo pěkně za houby hry se recenzovali s extrémním spožděním a kvalita byla dost diskutabilní, osobně budu radši , když tu bude méně , ale za to kvalitních recenzí než tuna sraček.
        • Trošku problém je v tom, že těch recenzí je za tu určitou dobu, kdy tu nová redakce je víc *3*
        • Pan_Klobouk
          To je pravda, ten posledni pulrok stal za prd. Jenze proc? Protoze stary sefredaktor to hral na dve strany a lepsi (zajimavejsi) clanky cpal na svuj novy web.
      • sleepless
        Pokud si projdes web zpetne (klidne az do toho rijna), tak se na Games.cz objevuje vetsi clanek alespon 5X do tydne, ne nutne jen ve vsedni dny. 2-3 recenze do tydne? K tomu 2-3 jine vetsi clanky? Ano, to je pravda, podobne skladby se drzime, protoze kdybychom se drzeli jen uzu, ze kazdy den musi byt nutne recenze, tak sklouzneme k recenzovani veci, ktere proste nejsou zajimave, jen aby tu neco vychazelo viz treba Sim 3 pro konzole, NBA 2K11 a podobne.

        Recenzovat hru stoji penize a cas recenzenta. Kdyz se jedna o titul, o kterem v nasich podminkach neni dostatecny zajem, tak jsou to vyhozene penize a vyhozeny cas - oboji je lepsi utratit treba za hlubsi rozbor hry, kterou lidi resi apod. S narustem poctu vydavanych nezavislych her (viz The Ball a dalsi) je samozrejme cim dal tezsi stihat vsechno zajimave, je treba více vybirat, i kdyz to znamena, ze ne vsichni ctenari budou uspokojeni. Ano, spousta her nam tedy unikne, protoze se je proste rozhodneme nerecenzovat. Pokud jsi nekdy delal ve oblasti sluzeb, tak vis, ze vsem se vyhovet neda.

        Kazdopadne, pokud ti jde ciste jen o pocet recenzi a na ostatnim nabizenem obsahu ti nesejde (coz je tva vec), pak se asi nikdy nedostaneme na stejnou vlnu :) Porad plati, v poctu recenzi jsme na tom v zasade stejne, jako jine ceske weby i predchozi redakce. V nekterem mesici je jich mene, v jinem vice a hlavne pro nas neni dulezite mnozstvi, ale snaha o dosazeni urcite kvality, na cemz se porad pracuje.
        • Pan_Klobouk
          Za odpoved dik, ale podobne rozbory si snad nechte pro vedeni Tiscali. ;) Pro Klobouka stacilo jen napsat "delame to takhle, jsme s tim spokojeni a zavdecit se vsem nejde". Nakonec si totiz jen potvrdil, co jsem psal. Recenzi je ted mene, ale dohani to dojmy a preview. OK, pocet velkych clanku za tyden zustal zachovan, bohuzel takhle si o jedne hre precteme 2x a o dalsi vubec, jelikoz neni tak zajimava.
          Sims 3 tedy zjevne nikoho nezajimaji (vedi to v EA? Tiscali nema recenzi PC ani konzolove verze), stejne tak NBA 2k11 (doposud nejlepsi basketbalova hra a dost mozna vubec nejlepsi sportovni hra roku 2010), natoz pak zavody WRC. Co na tom, ze po x letech od PS2 je to zase oficialni rallye hra s licenci FIA, v pripade PC verze vubec prvni takova? Podle Tiscali neni o tyhle hry u ctenaru zajem. Ale OK, vase rozhodnuti.
          Ovsem cim to, ze ostatni to stihaji? Hrej ma The Ball, Sims i WRC, Bonusweb taky, neco z toho jsem videl i na Eurogameru. Ono to spis nez o penezich a case recenzentu bude o planovani a vyberu. Cimz se vracim zase na zacatek, recenzi je mene, clanku mozna stejne, ale pestrost a obsahnute mnozstvi her se snizily. Neslo mi o kvantitu (pokud to tak vyznelo) ale paradoxne taky o kvalitu. A ta se IMHO snizila, kdyz stara redakce zvladla vic. Ta nova pokryje pri stejnem mnozstvi textu (clanku) mene her.
          • ales.smutny
            Tak jen krátce za sebe, je pozdě :)
            Samozřejmě to je o čase recenzentů. Pokud recenzuji MMO jako je DC Universe Online, jsou v tom desítky hodin. To samé, pokud dělám, na české internetové herní poměry velmi rozsáhlý článek o multiplayeru Killzone 3 - opět desítky hodin. Samostatná recenze multiplayeru AC: Brotherhood? Opět řádově v desítkách hodin. A to není vámi uváděné dojmy-preview-recenze, ale zcela samostatný prvek daných her hodný pozornosti. A takových příkladů je zde mnohem víc, uvádím jen za sebe a ty nejmarkantnější. Domnívám se, že Games poměrně úspěšně generují přidanou hodnotu v oblasti "velkých článků" (i když ten výraz nemám rád, protože mnohdy pouhá novinka přeteče do velkého článku) a ano, tím i kvalitu.

            Poprosil bych ale o jednu věc. Petr vám odpověděl slušně, korektně a snažil se situaci vysvětlit. Reagovat útočnou jízlivostí je poměrně chabé a upřímně, jednomu celkem vezme další chuť na diskusi a vysvětlování - byť bychom měli být v dnešních trendech rádi, že i tak je vaše reakce nevulgární a neurážlivá.
            • Cosi
              Mě se zdá pane klobouku že nemáte v půl třetí ráno, co na práci, měl by jste se projít na čerstvý vzdoušek nebo si zajít na pivko/ limonádu (podle věku, a podle toho jak se vztekáte a dupete bych řekl že vám ještě pivko nenalijou) s přáteli, jestli ovšem nějaké máte, tam vás budou možná i poslouchat že se neudělala recenze na WRC ( což je podle mne dobře, protože je to nepříliš dobrá hra a nemusí být recenzována všude).
            • reakce na :... ze nam neni nadavano....

              Berte to spise tak, ze nekomu za tyto pripominky stojite.. :)
              Starsi redakci by treba tady pan klobouk nepsal nic, protoze by proste radsi cetl jiny web. :)
              Me taky trochu stve, ze se doctu o minecraftu az ve vyhlasovani prekvapeni roku, o The curfew az z termatickeho (a jinak zajimaveho ) clanku Deti revoluce a o Numen jen pri akcni nabidce a sleve...
              U nas starsich proste mnoho casu na cteni vice hernich webu nezbyva a kdyz uz jeden zacina vypadat k svetu (pristupem, formou psani - o designu stranek nemluvim :)...
            • ales.smutny
              (a nastává chvíle, kdy nám došlo vlákno)
              Já teď trochu nechápu "co" není fér? Váš argument, že to není o platech a času. A já ukazuji, že to je hlavně o tom času. Tohle není porovnávíní kvality/ masivnosti her, ale jejich časové náročnosti. Lidské zdroje jsou limitované a finanční také - a pokud chce Games refletovat na honorářích onu náročnost, logicky odčerpává z celkového koláče. Plus to byla ukázka, že článků, které doplňují kvalitu kvantitou máme sdostatek.
              Co se týče prvních dojmů - pozor, první dojmy přece nejsou celé dohrání hry. Naopak, proto se jmenují první dojmy - DiRT 3, DNF, to jsou první dojmy, které si Petr přivezl z hrdého Albionu. To je něco úplně jiného a nejde "místo toho udělat WCR".

              Nemyslím, že by to Petr myslel povýšeně, prostě vysvětloval. Ono to není tak jednoduché, i z výše uvedeného důvodu a není to jen doména Games, ostatně tohle není naše první štace, zvlášť Petr už se v tom "nějaký ten pátek" pohybuje. Ale jak jsem řekl, není nám nadáváno apod, takže je to vlastně dobré a whatever:)

              Ono vážně je všechno stejně (mno, všechno je podobně, nikdo nejede stejnou cestou a každý má svůj styl). Já chápu ty námitky, ale kolik bylo v českém herním rybníčku třeba (opravdových!) recenzi Mount and Blade: Warbandu? Tenhle trend je všeobecný.
              Ale už se v principielní debatě chytáme konkrétních věcí a to nikdy není dobře:)
            • Pan_Klobouk
              Sorry, ale tohle neni fer. Zminil jsem par "obycejnych her" nijak se nelisicich od desitek ostatnich zde recenzovanych. A vy proti tomu vytahujete MMO, ktera si logicky zadaji mnohem vice casu na posouzeni, stejne jako MP slozku her, kterou taky nelze sfouknout za dve hodinky? Vazne se vam to zda jako stejna vahova kategorie? Plus to neustale operovani s casovou narocnosti. Zahrat si Dirt 3 pro prvni dojmy a pak znovu pro recenzi je taky dvojnasobna "casova zatez" pro recenzenta. Misto toho se "jedna session" dala venovat WRC. Pro priklad. Dve hry za cenu jedne. Prijde mi, ze kazdy mluvime o necem jinem.

              A k te slusnosti a korektnosti - jiste, jsem jizlivy, ale ze bych utocil? Petr se na moji poznamku "zda se mi, ze je tu mene recenzi a stezejni tituly jsou opomijeny" ujal proslovu skutecne jak pro sefy Tiscali. Ze recenzi je stejne, jsou vcas a vse mate pokryto, ze drzite krok s ostatnimi. To uz jsem musel vytahnout argumenty a dokazat, ze tomu tak neni. Pak tedy zmirnil, ze recenzi je mene, ale clanku vlastne stejne, ze je to o vyberu a ze jste si radeji vybrali pokryt mene her, trebaze o nich pisete vicekrat. I on ale svoje vysvetlovani pojal relativne nadrazene, jak pro zacka z prvni tridy. Jakoby snad hloupy Klobouk nevedel, ze takova recenze zabere cas, musi se najit vhodny autor, nelze psat clanek o kazde pitomine atd. Jakobych snad tohle nevedel, byl tu prvni den a hry zacal hrat vcera. Tezko se mi tedy muzete divit, ze odpovidam v podobnem tonu.

              Samozrejme jsem jen jeden ctenar z mnoha, nekdo to muze videt podobne jako ja, mnoho dalsich ne, kdo hraje RPG a strategie, absenci pro nej nezajimavych sportu a zavodu treba ani nezaregistruje a nechape, co ze se mi to nelibi. To snad ale jeste neni duvod k tomu mlzit a prekrucovat fakta. Vsak z pocatecniho "vsechno je stejne, vseho mame dost" jsme se postupne dobrali k tomu "delame to jinak, tak uz to je, nezavdecime se vsem". Coz je pochopitelne OK, Petr portal jiste vede tak, jak jemu se zda nejlepsi.
          • Krátce...hra může být nejlepší, ale pokud lidi ve zdejším regionu NEZAJÍMÁ, tak se prostě musíš smířit s tím faktem, že na tu, onu hru bude max 2 - 4 recenze(od časáků po herní weby).
            PS: Klobouku, jseš to ty ten věčný stěžovatel, nebo si tě pletu s jiným panem kloboukem? *2*
            • Pan_Klobouk
              Na vetsinu uz jsem ti odpovedel dole, tak jen strucne: hokej a basket jsou podle tebe pro Cechy nezajimave sporty? Driv tu na ne recenze byly. I Tiger Woods a Madden tu meli svoje clanky. A zrovna u tech bych sam volal pryc s tim, tohle nikdo nehraje. Rallye? Totez, jestli ma byt tahle disciplina (a WRC) povl a na okraji zajmu, proc tady 2x do tydne ctu o Dirt 3 a jeho lopotne snaze vratit se zpatky k rallye?

              ad Klobouk stezovatel - to bys musel blize specifkovat. ;) Kde a do ceho by meli jako Klobouci rypat. Urcite vzdycky jen nechvalim a nepochlebuju, nejsem ale myslim ani na opacnem polu. Patrne to tedy bude jiny Klobrc.
      • Vážně nemáš nic lepšího na práci? Pokud se pamatuju, tak tohle téma (délka recenzí, jak dlouho trvá její napsání, proč to tak trvá, proč mají recenze tu a tu délku apod.) bylo celkem obšírně popovídano v jednom či více podcastech.
        • Pan_Klobouk
          Prave ze mam i lepsi veci na praci, takze treba podcast jsem neslysel ani jeden. ;) Cele to nicmene vzniklo na zaklade dojmu a poznamky "tech recenzi je nejak mene", respektive "nejaky hry jim i utekly". No a kdyz jsme na to teda koukli bliz, tak... je to vazne tak. Tot vse.
        • ucho
          ale tak klobouk má v několika věcech pravdu :)
  • Pěkné ceny, ale nechci dát za poštovné víc než za hru, takže nic. :) Přitom by mi stačilo poslat to v obálce s náklady do 60,-. ;)
  • Pred Vanocema jsem dal za Torchlighta 4 stovky a ted je za kilko. Vidim, ze opravdu ma smysl si pockat, prubezne sledovat ceny (slevy) a pak koupit.
    • ucho
      no jde o to, zda danou hru chceš hrát hned nebo ne. já torchlight koupil před asi půl rokem za 100,- a ještě jsem ho nehrál...
      • Rikal jsem si ze si udelam radost a koupim si 2 parby k Vanocum tak rikajicic na jistotu, jedna byla diablovka Torchlight a druha Risen. A je fakt, ze s tim Torchlightem jsem skutecne mohl pockat. Zkratka ponauceni pro priste.
  • Whisp
    Vyzerá to veľmi zaujímavo, škoda len, že neposielajú aj do SR.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit