Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Do vánoc na to našetřím,jsem student takže to holt trochu potrvá,jelikož si ted kvůli tomu budu updatovat pc na i7 6700k a ddr4-ky,jinak ssdčko mám a grafiku R9 290x..To už by mohlo stačit bez problémů a dlouho dopředu i přes VR.
  • Já mám štěstí, že kámoš nasypal XX korun do nového PC a má předobjednáno (oculus na německou adresu):) U něj si to vyzkouším, aniž bych musel bejt někde ve frontě (očekávám, že pak v alze se na to budou stát fronty, aby t každej testnul), v klidu a jak dlouho budu chtít. Potom možná budu přemejšlet jestli to má vůbec pro mě smysl. Mně je blbě i v autobuse, nemůžu sedět proti směru jízdy a defakto ani stát, takže mně bude v tý helmě 100% blbě:)
  • Tak ted je jeste otazka co na to FOVE kterej ma sledovani pohybu oci. Pokud zvladnou dotahnout displej tak by to mohla byt opravdu zajimava konkurence.
  • jindra.veliky
    Na to se tesim. Doufam, ze to najdu pod stromeckem *4*

    hry pro Oculs Roft na tom asi nepujdou spustit, co? A nevite jak to bude s cenou her? Jestli budou chtit za novy hry tolik, co za klasicky AAA tituly, tak potes koste *7*
    • Jack1947
      Je to kolik 15 si najdeš nějakou brigošku potáhneš pár beden a hle bude na hry, no stress *6*
      • Draken69CZ
        *15*
        • Jack1947
          Ty se směješ ale tady někdo psal že brigádničil a vydělal si na hry... jasně třeba netahal bedny noo.. bože.
          • Draken69CZ
            Ale to je jedno spíš mě pobavilo, že s tím přicházíš zrovna ty *15*
            • a to jen v tom šťastném krátkém období, než si pořídí ženu a pár capartů, kteří schramstnou i ten poslední zbytek prachů na nějakou zábavu *4*
            • Jack1947
              Kamrád měl i s prémiemi 25k čistého ale tak pravda že on se nadělá ne jak nějakej páprda v kanclu za 30klacků si drbe zadek.No a občas dělá přesčas a na střídačku(noční/ranní) ale tak holt dveře do letadel jsou něco jiného než kterákoli jiná práce.

              8k nájem + plyn mám pocit platí sám. Plánuje barák i když na hypotéku dá rozum.
            • přesně tak, nicmene tyhle brigádovy vydelky fungujou akorat pro lidi, který bydlí u rodiču - vubec nic proti tomu nemam, pokud jim neni 30 :) Kdo chodi do prace, tak proste plati (v Praze) 10k najem vc energii, 5k jidlo, a pak zbejva NECO... no a zalezi, kolik to neco je... když sou to tři klacky, tak si v zivote hru nemuze koupit, si spis koupi obcas obleceni nebo kus nejakyho HW atd. No a kolik lidi vlastne bere vic nez 18k cistyho?Zas tak extra moc jich neni, a pokud berou hromady, tak zes vetsinou nehrajou hry. Ja vlastne vubec nechapu, kdo ty hry kupuje...
  • O budoucnosti VR rozhodne jen jediná věc a to je software. Bohužel v aktuální době tam nevidím žádnou killer app...škoda, bojím se, že to dopadne jak ps vita.
    • Zagro
      Každej simulátor bude na VR mnohonásobně lepší, než na monitoru. Jen tahle sorta her je tomu schopna zajistit úspěch. A co teprve těch mnoho dalších druhů her, které se budou teprve objevovat. Je snad jasný, že teď zde nemůže být soft jen pro VR, když žádný VR ještě nevyšlo. Nemluvě a možnosti sledovat filmy jako v žádným jiným kině a to nám teprve předvedou 360° filmy, co je to strach atd...
      • Nesouhlas... Na simulátory ti pořád lépe trojice monitorů - lepší FOV, rozlišení a přehled o situaci, které budou mít realitě blíž než tunelové FOV téhle generace VR helem (ukroutíš si hlavu - enjoy!).
        • Zagro
          Zkusil jsi alepoň DK2 a např live for speed? No dle toho, co píšeš, tak nezkusil. Prý ukroutil hlavu, máš ty vůbec řidičák? :D Už tahle kombinace je mnohonásobně lepší, než deset monitorů... S CV1 nemám pochyb, že kdo zkusí, tak už nikdy na monitoru jakýkoliv simulátor chtít hrát nebude.
        • 3 monitory ABSOLUTNE NE, dokud nezmizej ramecky. Nebudu jak lulin sedet pred viditelne a rusive rozdelenym obrazem a nebudu delat jak je to cool.
      • Naivisto ... filmy se na tom sledovat prakticky nedaj, a simulatory hraje par lidi, a ty se na tom hrat nedaj vubec.
        • Zagro
          Další kinder co to ani nezkusil a hned ví vše nejlíp. Klasická lamička.
  • Gordar
    Tohle bude strašnej fail, stejně jako Oculus... *7*
    • To se ale seredne mylis. VR je tu a uz nepujde zastavit. Architekti, filmari, herni studia a dalsi odvetvi ted investuji obrovske sumy do developmentu a aplikaci VR a uz ted je jasne, ze nas ceka velmi zajimava budoucnost.
      • Znamena to , ze architekti, filmari, herni studia a dalsi odvetvi prodelaji obrovske sumy *1*
  • Tesim se na srovnavaci recenze, ale asi to u me vyhraje HTC kvuli predni kamerce, ikdyz na to budu muset predelat obyvak *15* Cenu neresim, ja na to mam a ano, jsem pracujici clovek *7*
  • Se musim opravdu smat ... kolik % hracu ma cely PC za 20k nebo min? 80+? ... zrovna sem si o klik vedle precet, ze 3D TV jsou uz mimo, a ze novy uz to ani nemaj a mit nebudou ... joo, to si ted urcite majitele uber3D zobrazovadel mnou ruce, protoze 3D produkce bude jiste cim dal vic ...

    A mamlasove co sem pisou ze cena je adekvatni ... zjevne jeste nezvladli materinku. Kdyby pred 10 lety prisel apple s tim, ze nabidne telefon za 40k .... tak se mu taky vsichni vysmejou. Dneska se veze na vlne PR, ktera ale postupne upada (a uz tu neni zachrance jobs). K tomuhle je totiz jeste treba, aby majitel mel ... PC za 50k. Coz ma promile hracu (a z tech si to mozna i cast poridi), z hlediska budouciho vyvoje je to ale presne ve stejny fazi jako to bylo uz nekolikrat - kolik lidi si poridilo VFX? Par magoru.
    • Tak 1-3% max, celý herní PC včetně monitoru, Windowsú, a periferií pod 20k je bláhová naivní představa, možná jen bedna
      • Naivista ses ty, se podivej o par postu niz, v 10 nejpouzivanejsich GPU je 5x intel - integrovana grafarna. Na steamu, tudiz na hrani her. Vetsina lidi za mnou chodi s pozadavkama, jak postavit PC do 10, max 15k. Vcetne zobrazovadla samo.

        A jesli si myslis, ze na zapad od nasich hranic je 1k$/Eur vpohode, tak ses naivista jeste vetsi, pro ne je to samo vyrazne min penez nez pro nas, ale ani oni to nevidej tak, ze je to vpoho a proc ne.

        Lidi ktery maji vubec HW kterej by to rozumne daval je proste promile (podle steamu, ktere ma jaksi pomerne slusne odpovidajici pocet lidi, aby to byla realita) a zadnej vyvojar nebude delat naprosto zadny modifikace pro promile potencielnich zakazniku. Ostatne, ani HW za 100k ti nepomuze, kdyz nekdo vyda takovou sragoru jako treba AC syndicate, kde prebehnout cely mesto ingame je rychlejsi, nez jeden "rychlej presun". Jo, a na kozoli to neni o nic lepsi ...
        • Jenomze statistika steamu zapocitava pokazde integrovanou grafiku,ikdyz hrajes na dedikovane .
          Zpocitava to co mas a ne to s kterou grafikou hrajes.
        • Edit: Ostatne 80% lidi ma dx11 gpu, tzn bud ten integrovanej, nebo externi grafarnu 3+roky starou. Dalsich rekneme 15% dokonce jen dx10. A to sme ... na 95%. Takze se ani zadny dx12 nebude konat, to je leda mokrej sen (predevsim M$).
          • To jo, ale na světě je fakt hodně lidí, i těch 20% je dostatečná kupní síla
            • Edit: můžeš mít monitorů kolik chceš, ale 3D efekt ti to nenahradí, to jistě víš, já taky jedu na 3x 30" setup, ale 3d beru jako vítaný doplněk
            • Jak jsem ti už psal, měl bys přestat posuzovat zbytek světa podle sebe, pak to vede k tomu, že máš takto zůžený rozhled
            • Kterych 20%? Myslis ty ty +- 2% kdyz poscitas pouzitelnej HW? A kolik z nich si koupi tohle? Ja na to HW mam, ale kupovat to nehodlam. Bez systemu interakce je to knicemu. A nejaky machadla do ruky sou knicemu uplne stejne. To si radsi koupim dalsi dva monitory, klidne i za 2x 20k. Daleko uzitecnejsi a efektivnejsi. Pri petimonitorovy sestave se pak da uz i velmi slune pokrejt i periferni videni ... porad o 10 radu lepsi, nez toto.

              A kdyz si budu chtit dobre zalitat FSX, tak mi prijde nasobne efejtivnejsi si zajit http://technet.idnes.cz/nadsenci-si-postavili-letecky-trenazer-v-panelaku-letaji-tam-i-profesionalove-1yg-/tec_technika.aspx?c=A090318_174923_tec_technika_vse
        • Jj, takže Steam udělal 3D brejle, ačkoliv podle jejich vlastních statistik je nikdo nebude moct používat a hrozně na nich prodělaj, to dává smysl *4*

          Neměl bys posuzovat celý svět podle sebe a svých kámošú, co si staví herní pc za 10k s integrovanou grafárnou, je spousta lidí, co si tohle můžou dovolit, dokonce i v čr, ba i v této diskusi jich pár bude *3*
          • Bude...Třeba já *1* Cena za VR není malá. V západních zemích to pocítí taky, ale vlasy si kvůli tomu nervou. Někdo tu psal, že se VALVE prsí s drahou VR. No, zatím to není spotřebka. Kdo máte doma LCD telku s úhlopříčkou větší jak 80 cm? Hádám, že většina. A přesto byla první LCD telka za sto papírů, ne-li víc. Holt vy ostatní si VR užijete o pár let později. Ale tak už to chodí. Já můžu mít VR ale nemůžu mít třeba jachtu... no tak nelezu do jachtařskýho klubu, to dá rozum. A jsem vcelku spokojenej.
          • Tvle, ty ses vazne magor ... steam nic neudelal, steam (respektive valve) se tak maximalne prsi, stejne jako vsichni ostatni, protoze vyprsit se se zobrazovadlem za nesmyslnou cenu umi kazdej.

            Ostatne stejne jako jejich uzasna konzole ... kde je po ni veta, ze ... jen zpusob jak zatlacit na M$, ze by mohli kdyby chteli. V dobe VFX taky existovalo jeste par dalsich podobnych brejli ... a taky se stim vsude vsuichni prsili. Ty zjevne vubec nechapes, jak ekonomika funguje ... vsude je prebytek penez, ktery kdyz ti lezej v supleti, ztracej hodnotu, potrebujes je do neceho nalejt, neco vyrabet a prodavat, porad dokola ... jenze ono uz moc neni co, takze tonouci se stebla chyta "co kdyby to nahodou vyslo".

            Ve skutecnosti si velmi dobre uvedomujou, ze je to prakticky neprodejny. Ale tech par magoru naklady pokreje. Kazdopadne netreba nekomu prenechat monopol, protoze kdyby se nahodou uchytil, do rozjetyho vlaku se naseda o poznani hur.

            ***
            Jo, muj PC je tak za +- 100k, kdyz spocitam i vsechno kolem. Ja patrim k tem 0,0000% magoru, ktery si ale nekupujou kraviny.
            • Zagro
              Mlč dítě, nemáš rozum.
            • Inu, až čas ukáže, kdo z nás měl pravdu, ale vzhledem k těm pomýleným nesmyslům co zde píšeš mám takový dojem, že já *5*
  • doufám, že udělaj různě barevný varianty, když už koupim krám za 20k, chci si aspoň vybrat jinou barvu než černou *7*
  • Upřímně jsem čekal částku poněkud vyšší, tohle příjemně překvapilo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit