Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Corvus

    Zcela mimo téma. Vidím, že máte o sérii slušné znalosti. Osobně mě velice zajímá série Final Fantasy. Nevíte náhodou někdo, zda by se někde na netu nenašel shrnující x stránkový článek děje? Případně video, kde by se rozebíral kompletně celý děj? Ovšem pokud možno v češtině... Díky za případné tipy.

  • TheGGG

    nejlepší díl série a jedna z nejlepších her vůbec.... Leon S Kennedy je navíc jednou z mála postav, se kterou lze zažít skutečný vývoj a přechod od naprostého začátečníka (v RE2) až po badass tvrďáka (ve většině ostatních sérii už jako tvrďák začínáte, nebo se zlepšujete jen skrze RPG prvky v rámci daného dílu)

    RE4 rozhodně nic nezradil, jen se zbavil zrůdné fixní kamery a otřesného tank control... jo přidal nějaké kopy s otočky, ale RE nikdy nebyl skutečný horor, vždy to byla cheesy hra se zlými korporacemi, obrovskými monstry, raketometem na konci, která míchala styl západu se stylem japonska. Pokud něco zradilo sérii, tak až otřesný RE7.

    Jinak remake RE4 by byl naprosto perfektní, dát si fight s Krauserem znovu v moderní grafice, by byla radost.

    • uher

      Sérii zradila coop ptákovina pětka a pak ******** šestka...

      • TheGGG

        ne, pětka měla vše co je pro RE typické, známé postavy, tématiku BOW, známý cheesy feeling. Šestka byla trochu diskutabilní, ale jako akční hra se dala. RE7 byl red neck hilly billy texas chain saw massacre nesmysl, který neměl s lore RE, feelingem RE a oblíbenými postavami nic společného. RE7 absolutně nepůsobil jako RE hra, být to nová IP přivřu nad tím oči, ale jinak děs.

        • uher

          Ne, pětka byla příšernej akčňák, krerej naprosto neuměl využít postavu Weskera (to co tam z něj udělali byla parodie, úplně stejná jako přefouklé Chrisovy bicepsy) a naroubovaným coopem, kterej tam neměl co dělat (ostatně to taky často bylo celkem okatě vidět, ale tehdy se holt coop dával i tam, kam nepatřil viz Dead Space 3).

          Šestka už bylo jen smrdutý potvrzení toho co podělala pětka. Z Leona je tam naprostý rętard, co si s očividně infikovanou osobou klidně nastoupí do výtahu a dokonce je i po tom všem co zažil schopný říkat zombie aby se zastavila a nehýbala 😂😂😂. Takovou degeneraci si opravdu nezasloužil. A nejen on. Chris bohužel taky utrpěl značnou ztrátu IQ a celý neho příběh byl snůška trapáren. A Weskerův syn se Sherry Birkin... to jako vážně??? Takový pošlapání odkazu série a ubohou práci s postavama už sem fakt nedával. A ti nepřátelé tam, co skákají po letadlech atd... závidím ti tvoje nízký nároky...

          • TheGGG

            RE5>>>>>>>>>>RE7....

            RE7 nemá s residentem vůbec nic společného, důvody už jsem napsal.

            Wesker byl vždy over the top cheesy padouch a proto byl v RE5 cool, Chrisovy svaly mě fakt problém nedělaly. Dialogy a chování postav bylo béčkové vždy. Z pohledu ovládání bylo RE6 nejlepší. A každý virus působí jinak, s Marvinem se i po nakažení dalo dlouho mluvit.

            "A Weskerův syn se Sherry Birkin... to jako vážně???" No a? Za mě super nápad.


            • uher

              RE7 já vúbec neřeším. A srovnávat to s pětkou je hloupost...

              Nevím co má společného nakaženej Marvin z dvojky se zombie se kterou mluví (tou dobou bohužel vypatlanej) Leon v šestce.

              • TheGGG

                Reakce na příspěvek:

                to že Leon s ní nastoupil do výtahu, když ještě zombie nebyla...

                a s RE7 to srovnávat klidně budu

                • uher

                  Reakce na příspěvek:

                  Aha, takže nechápeš. No dobře, asi to dál nemá cenu. Až si šestku doopravdy zahraješ, tak pochopíš.

                  • TheGGG

                    Reakce na příspěvek:

                    já šestku hrál, asi nevíš o čem mluvíš... leon nastoupil do výtahu s ženskou která byla nakažená, ale nebylo jasný, kdy se promění. A že mluvil na toho zombie presidenta, i když už to teoreticky nemělo smysl? No a? RE nikdy neměl geniální dialogy a toto má jako být důvod k hatu? Pořád lepší než cringefest rodiny Bakerů...

                    Jinak největší porblém RE6 byly ty quick time eventy, jinak to byla příjemná akční blbina a dobrý fan servise s oblíbenými postavami a posunem v lore, RE7 neměl ani jedno

                    • uher

                      Reakce na příspěvek:

                      Proč do toho pořád taháš tu sedmičku? 😀

                      Ale jestli ti tak leží v źaludku, tak zmíním, že ji taky nemám rád, ale pořád je to menší zlo než Call of Dutá šestka...

                      Jinak Leonův dialog se zombie (😂) a jeho obecný kreténismus v šestce zmiňuju hlavně proto, že mě dost udivuje jak píšeš o jeho vývoji napříč sérií, kterej se ale bohužel později ubíral jiným směrem...

                      • TheGGG

                        Reakce na příspěvek:

                        Leon a ostatní postavy se vždy chovaly jako béčkové postavy, já mluvím o feelingu, tématice BOW, cheesy stylizaci, tyrantech, zlé korporaci v pozadí a dalších věcech, které RE dělají RE. Leon nikdy nebyl nějaký génius a ani ostatní postavi se o to nesnažily. O RE7 mluvím proto, že to je první skutečný odklon od série ve smyslu celkového feelingu a pocitu, jaký RE měl. O vývoji u Leona mluvím hlavně ve smyslý z nooba na drsňáka se skillem

          • rudysakal

            Když vynecháme RE remaky a HD verze, tak mě nejvíc zklamal RE: Outbreak 1 i 2.

            Pravda nehrál jsem to s lidma, ale spoléhal na umělou inteligenci. RE resistance by měl být to samé, ale v bledě modré HD grafice. Uvidíme co z toho vyleze :)

          • iSpirit

            kampaň za Leona je ale ještě hratelná. Jinak je to odpad. Pětka průměr.

          • J.V.Stalin

            Taky vůbec nechápu proč je pětka tak oblíbená, když nemá s tou sérií už bohužel nic společného. Hlavně že tam nacpali přerostlá monstra a podobné kraviny, ale co bys chtěl, mladým to tehdy stačilo. Nějakou dobu si to myslel i Capcom, ale v poslední době už se to trochu zlepšilo.

            • TheGGG

              přerostlá monstra byly v RE vždy... zombie tam byly jen úplný nudný základní nepřítel. "mladým to tehdy stačilo" protože před tím byl RE intelektuální zážitek lol

  • J.V.Stalin

    Zdá se jen mě, že to spíš vypadá jako úvod k nějakýmu většímu článku?

  • Pokud se nepletu, RE4 vyšlo na Game Cube a až o dost později bylo portováno na PS3 a další. A mám dojem, že na zmiňovaný PS2 nevyšlo vůbec.

    • J.V.Stalin

      Na PS2 skutečně vyšel, ale musel být hodně osekanej, protože PS2 měla slabší HW než Gamecube.

      Smutné je, že když se pak dělal remaster čtverky, tak bohužel vycházel právě z té osekané PS2 verze...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit