Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • K přihlášení do bety je potřeba nově zaškrtnout "World of Warcraft Classic". Zaškrtnutí retail wowka nezahrnuje betu. 


    Aby se lidi pak zbytečně netěšili na něco, co si nezaškrtnou. Navíc, ten hype okolo bety je docela hezky. Ale že by se tam dostal někdo z našich smrtelníků je rovno výhře ve sportce:D

  • je skoda ze tolik prostredku investuji do stare hry, radeji mohli udelat dustojneho nastupce.

    • twicer

      Ten poměr úsilí/výdělku je úplně jinde když upravuješ to co máš, než aby si to celé udělal znovu.

      Už uplynulo moc vody a financí než aby se pouštěli do tak velkého projektu znovu, navíc by dost možná už o něco podobného nebyl ani takový zájem. Tenhle žánr už prostě netáhne jako dřív a překonávat takového behemota a dělat si sám sobě konkurenci je z obchodního hlediska holý nesmysl. Použít značku warcraft a udělat nějaký kompetetivní multiplayer proč ne, ale další mmo už ne. Pro nic za nic nezrušili projekt Titan do kterýho narvali miliony dolarů.

      • Neverim, ze Classic ceka nejaka zarna budoucnost. Takze z dlouhodobeho hlediska, ten pomer uz tak vyhodny neni. Proc zrusili Titan nevim, ale nikdo mi nevymluvi, ze by jim za MMO ze sveta Starcraftu, lidi neurvali vsechny koncetiny. Samozrejme, vzhledem k mizerne konkurenci si muzou dovolit udrzovat takoveho zombika jako je WOW.

        • twicer

          Záleží no, podle mě ta investice prostě nebyla taková jako výroba zcela nového obsahu, pak už jen stačí že si pár tisíc lidí znova aktivuje účty a profit je na světě, a co se týče údržby bych to bral něco jako další realm/server pro bfa. Stím starcraftem to za sebe nemůžu posoudit, protože mě osobně by to na zadek třeba neposadilo :)

    • Derp_1337

      Tolik prostředků?? Já bych řekl, že investovali maximálně tak do marketingové kampaně a zbytek je za hubičku.

      A proč by vydávali plnohodnotný díl, když před staré fanboys (co hráli původní verzi) stačí předhodit recyklovaný obsah a oni budou slintat nadšením.

      • twicer

        Tak za hubičku to úplně nebude jinak už by to bylo venku, ale jinak se zbytkem souhlas.

        • Derp_1337

          Jasně, že to je prakticky zadarmo. Celé je to jenom marketingový trik!!

          On ten "classic" server dávno fungoval, stačilo při připojení a loginu zvolit správný realm. Ale cca před rokem tu možnost vypnuli a následně o 3 měsíce později to začali propagovat jako "novinku" , kterou hráči "chtěli".

  • Johny666

    hraju asi dva mesice na serveru s patchem 1.12. mam 30 level, sotva, a je to uplne v klidu. proc by melo jit vsechno solovat? proc bych mel prezivat pullovani deseti creepu najednou? ... ne ne ne, nove wowko se spravnym smerem nevydalo. do cata, kde alespom to raidovani a  talenty a profese meli jeste nejakou hodnotu, to bylo fajn. ale s nastupem lfr a .... hmm.. toho "nastavitelnyho" raidovani to proste vse ztratilo smysl.. bez komunikace, bez snahy, jsem z raidu v novem datadisku nemel o nic jiny pocit, nez z obyc dungu

    • michaelfoucault

      Musím říct, že mě ta možnost odehrát MMORPG sám, bez nutnosti se družit celkem vyhovuje. Stejně tak snížení obtížnosti. Nicméně chápu, že tohle je dost individuální. 

  • Myslim, ze pointa tohto celeho je v tom, aby hracom ukazali, ze sucasne wow sa vybralo spravnym smerom. Takto ak to bude mat nahodou uspech, tak umlcia tych, ktory nadavaju na forach ako sa vsetko zjednodusuje a zrychluje  a zaroven ak to nebude mat uspech, tak sa opat ukaze, ze hraci sami nevedia co chcu.

    Problem je, ze obsah pribuda velmi pomaly, 9 mesiacov cakat na patch 8.2 aby sa konecne pribeh niekde posunul ? 

    • twicer

      Pointa je zahrát na nostalgickou strunu lidem co zažili vanilu, pokud myslíš že pointou této nemalé investice bude jen dokázat že jejich jiný produkt je lepší tak máš zajímavě pokřivenou představu jak se dělá business.

      • Wolfcastle

        Pointa je vydělat co nejjednušeji prachy jakkoliv, už dávno nejde o to dělat co nejlepší hry pro hráče teď je to  Activision-Bli$$ard

        • twicer

          Však to se nevylučuje, naopak.

          Desítky, klidně i stovky tisíc lidí do toho půjde jen z čisté nostalgie a ikdyby by to mělo vydržet jen pár měsíců, tak to itak vytvoří podhoubí pro spoustu srdcařů kteří vtom zase utopí tisíce hodin jak za starých časů, i v mém okolí jsou chlapy kteří už odchovali svoje děcka do fáze že už maj rodiče jen na kapesný a tím mají prostor do toho s chutí znova naskočit, když ženský čumí večer na krávoviny v televizi. A to bych řekl že v moje sociální bublina je ještě poměrně malá, podobných veteránů musí být kupy.

          A myslím že si už tohle uvědomuje i blizzard, stím jak hlavní proud pomale slábne.

  • Johnny

    Nemaj na to udělat něco novýho tak vydaj něco starýho xD hmm tahle obchodní politika mi uniká.

    • Oni ale vydávají něco starého, co si lidi "myslí" že chtějí a svoji touhu hrát staré wowko dávají docela dost najevo x let. Nevidím v tom problém, spíše logický tah. :) Problém bude až z těch serverů během prvního měsícu zmizí půlka lidí protože zjistí, že to staré wowko dneska už tak úžasné fakt není. 

    • Vychází to jinde, zejmána u strategií drobný facelift táhne viz Age of Empires HD nebo Stronghold HD.

  • kkING

    Osobne moc nechapu to nadseni z classicu a treba tato novinka je dle meho mnohem zajimavejsi a potesi nejen fandy classicu  https://www.youtube.com/watch?v=umAgdVTBae0

    • twicer

      Srovnávat něco včem utopí spousty lidí stovky hodin s cinematicem jehož hodnota se vytratí už po jeho dokoukání je skutečně zajímavý způsob uvažování. Nu někomu stačí ke štěstí málo.

  • CRYPT

    Par dnu zpatky jsem uz zrusil predplatne. Nebudu platit za hru, ktera me se sucasnym contentem vubec nebavi. Na druhou stranu, pockam az co prinese 8.2 a az prijde Vanilla tak toho suba jeste na mesic poridim a uvidim

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit