Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Duncan66

    Tady se neni o cem dohadovat, jak pises, je to vec priority. Ja v Rally nehledam hardcore simulaci, abych musel trat trenovat desitky hodin na slusny cas. Krasne se kouka na videa lidi, co to maji natrenovane, ale ty hodiny a hodiny treninku nejsou pro kazdeho :D

  • ano pocit ze sedim v aute mam, ale z rizeni mam pocit ze ridim motorovej clun :-)

    Nema cenu se dohadovat, DR ma lepsi grafiku, RBR zas jizdni model, kazdy v te hre hleda neco jineho.

  • Duncan66

    Lepsi ten vizual neni, ale neni to takova hruza jakou pamatuji, evidentne ty mody dokazou hodne pomoci. Schvalne jsem kouknul na par letosnich videi RBR a nejhorsi je tam rozhodne zvuk, jak vozu, ten je naprosto priserny a synteticky, tak i spolujezdec a celkove to stoji zvukove za prd, kdyz to srovnam s nejnovejsimi tituly.

    Takze chapu, ze pro hardcore hrace muze byt RBR porad jasna jednicka, ale co se zazitku pro vetsinu hracu tyce, tak ti daji dnesni nove tituly mnohem vice a s volantem a pohledem zevnitr mas pocit, jako bys v tom aute sedel. To jsem z RBR nikdy nemel.

  • JohnyTheZik

    To je presne to, na co narazim:

    "maximálně se tak spustí skript, že tráva jakože klouže, ale gravitace a váha neexistuje"

    Promin, ale takhle hry nefungujou. A zrovna teda vyjezd zpatky na trat je misto, kde vahu i ..gravitaci.. (bavime se o ty samy veci) poznas.

    A ano, souhlasim, ze tarmac je oproti snehu a sotoline nasimulovanej hur, coz je ale presne to, na co narazim u RBR. Tady uz se bavime jen o detailech, kde co vic odpovida realite. To, ze v RBR je snih fakt mimo, prece neznamena, ze celej ten sim je spatnej. Neni. Vice-versa u DR2.

  • BohumilCisar

    Co se ti zdá na burnoutu nesmysl? To je zrovna jedna z mnoha situací, kde jde jasně vidět, jak fyzika nefunguje a nejvíc to poznáš právě na tom asfaltu, na šotolině se plno nedostatků ztratí. Jestli chceš jiný příklad, tak zkus sjet z tratě do nějaké rokle a pak po vlastní ose vyjeď zpátky a uvidíš, že je úplně jedno, pod jakým úhlem jedeš na cestě, vždycky se dostaneš kamkoliv, maximálně se tak spustí skript, že tráva jakože klouže, ale gravitace a váha neexistuje. Já tu neobhajuju RBR, to je v mnoha ohledech dost špatná hra i s NGP fyzikou, ale taky je už snad 16 let stará a příjde mi docela smutné, že ho ve fyzice v rally hrách pořád nic nepřekonalo. A neboj, já mám taky něco naježděno v reálu, vyrůstal jsem v rodině bývalého rally závodníka a mechanika a okolo soutěží se motám od malička. Sám jsem měl na starosti pronájem postaveného rigu, na který chodilo trénovat několik jezdců z české rallyové a okruhářské špičky, takže jsem měl jejich feedback z první ruky a všichni se vesměs shodli na tom, že je to krásná hra, ale ta fyzika je mimo. Kdybych ale měl strávit hodinu svého života hraním nějaké rally hry, tak stejně raději zvolím DR2 místo RBR.

  • JohnyTheZik

    Ja jsem mluvil o snehu a sotoline, s tim mam sam pomerne velky zkusenosti. Jestli je to nasimulovany jen tak na oko (whatever that means), nebo to neni nasimulovany uplne nejlip, je ve vysledku uplne jedno, protoze v realu se tak auto (skupina A, RWD) proste nechova :D.

    A to s tim burnoutem na zadokolce je nesmysl, promin. Auta nejsou lode, aby vsude plavaly. S cim mam ja osobne v ty hre problem je tarmac, ale jinak je mezi tema hrama rozdil toho, jak moc to simuluje realny rally skutecne minimalni, "true sim" kecy stranou. Ono se staci podivat i na skutecny rally profesionaly (moje amatersky zavodeni samozrejme neni nutny brat v potaz), jak hodnotej DR2.

  • BohumilCisar

    DR2 určitě nemá reálnější jízdu, maximálně tak si to víc užiješ díky pocitu, že auto není tak přehnaně těžkopádné jako v RBR. Fyzika DR2 už z principu nemůže být realistická, protože tam není nasimulovaná hmotnost, setrvačnost, gravitace, točivý moment a spousta dalších "drobností", které naopak jsou nasimulovány v RBR i když ne úplně nejlíp. Všechno, co se děje v DR2 je nasimulováno jen tak na oko, ale když si začneš s autem opravdu hrát a testovat funkčnost jejich fyziky, tak zjistíš, jak je hloupě jednoduchá - je úplně jedno jestli jedeš z kopce nebo do kopce, protože hmotnost auta tam neexistuje. Stejně tak tam neexistuje fyzika pneumatik, takže se zadokolkou prostě nejde dělat burnouty tak jako v reálu, kola se vždy nějakým zázrakem okamžitě chytnou a je jedno, jak rychle se protáčí... Takových příkladů bych tady mohl uvést desítky. 

  • Jack1947

    Dá se to všechno hrát na gamepadu ( ehm ono to je na kontoli) takže ses vrátil k pc ? já furt čekám, safra asi nikdo nemá videokartu tak dlouho :D celou generaci konzolí +.

  • Lukass

    Jacku ja mam jak DR 2, tak WRC 8 a hraju radci WRC.  Vuc stebou nema smysl resit,  jeste mozna,  mas volant,  pocitam ze ne,  takze mlc

  • Jack1947

    Nehrál není crack :D

    Náhodou mám jak už jsem psal Logitech force 3D pro. Takže mimo si leda ty ale my už jsme si zvykli že po přejetí na PS4 se tvoje nároky zmenšili. WRC8 je fakt chudej bratříček neřikám že úplně blbá hra ale spíš úsměvná. Vždycky to bude jen horší brácha staršího a většího Colina ;)

  • Lukass

    Wrc 8 je super,  kariera zabavna erzety sou udelany poctive,  rozmanity. 

    S vypnutou trakci a nastavenim k realisticnosti to rozhodne neni arkada.  Na asfaltu je jizda bezkonkurecni. 

    Zamrzi malo aut,  jinak ale pro me prekvapeni a jezdi se to dobre,  a vubec to neni jednoduchy. 

    Ty moudra co pise Jack,  tradicne uplne mimo,  ten to hral tak mozna na joysticku z 90 let. 

  • Kosac

    bohužel se na RBR prostě nedá dívat.. nedá no.. takže za mě DR1

  • bez volantu nema smysl

  • Jack1947

    Já nemám volant a stejně kdyby fungoval nejel na gamepadu nebo na kniplu asi se hrát nedá co ? ( pochybuji že se mi povede nainstalovat DVD z roku 2005 XD)

  • Jack1947

    RBR a super český dabing a důvod pořízení volantu ale ono rok 2005 se už asi opakovat fakt nebude nikdy no( kdyby to Burns nezabalil už v roce 2007 kdoví jak by bylo).

  • Jack1947

    Dirt rally 2 je až moc realistické a moc neodpouští. Takže to pro mě moc není já mám rád soupeření s více závodníky ne projíždění na milimetr přesně kde se musí člověk doslova naučit trat nazpamět lol.

  • a ten vyrok beru zpet na DR2 jsem nejak zapomel :) hraval jsem tam hodne starou imprezu s hackem, pravda to me bavilo 

  • To je asi věc názoru já si to nemyslím. Ale WRC jsem nikdy neřídil :)
    Do RBR je potřeba mít staženou NGP fyziku, bez toho to nemá smysl.

    Jízdní model u DR2 mi přijde celkem zjednodušenej. Třeba že bych přetočil auto se mi snad v životě u DR nestalo a to ani u zadokolky, kterou můžu poslat do ztáčky klidně i zadkem napřed a plnej plyn a kontra mě zas vytáhne ven.

    Ale rozhodně DR lepší než WRC o tom žádná.


  • JohnyTheZik

    DR2 ma mnohem realnejsi jizdu na snehu a sotoline nez RBR. Nehlede na preference, rikat, ze tu zadne poradne rally krom RBR neni, je dost outdated nazor.

    Mam ze Svedska neco najezdeno a RBR jde az za hranu toho, jak se auto v realu chova. DR2 je v tomhle ohledu mnohem prirozenejsi, coz je samozrejme v "hardcore" gaming komunite prikladany na vrub DR2, coz je ale kravina nejvetsi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit