Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mirekdusinojc
    Hmm, je to škoda, velká škoda, hlavně, že je japonský herní trh tak uzavřený tomu okolnímu. Resp. v Japonsku existují spousty spousty velmi zajímavých a originálních titulů, ale vzhledem k jejich "nemasovosti" se distributoři ani nepokouší dostat tituly ven z Japonska. A možná právě to je problém, protože je dost dobře možné, že pokud by to zkusili, tak by jim to vyšlo. Největší problém tu vidím jasně v jazyku. Anime je ve světě populární hlavně díky obří komunitě překladatelů, kteří mají to zapálení a zadarmo překládají všechny možné série, kdyby to takhle jednoduše šlo u her, tak věřím tomu, že by západní trh objevil spousty titulů, které by lidem tady vyloženě sedli, ať už po stránce příběhové, tak hratelností.
  • Japonci jsou prostě maseři, doufám že se nikdy nebudou podbízet tak jako to ted třeba dělají v Hong Kongu co se týče filmů.
  • Zas otravujou s těma fagovinama *11*
  • Masa-san
    Japonské hry jsou jedny z mála často originálních a ne-mainstreamových titulů, které nám na našem trhu ještě zbývají. Rozhodně bych to neměnil *9*
    • Příště mluv jen za sebe, díky... *7*
      • Masa-san
        Nemluvil jsem za nikoho jiného, myslel jsem to tak, že jde o ne-asijský trh, ne o tvé či jiné názory a protože logicky pro jejich trh platí jiné mainstreamové standarty než pro náš trh, tak jsem nápsal, že pro nás (jako Evropany/Američany atd) jsou to ne-mainstremové hry , tedy pokud nejsi Japonec, mělo by to platit i pro tebe a tom také mluví Yamaoka v tom článku.

        Každopádně jsem původní příspěvek zjednodušil tak snad už to bude jasné *3*
  • Jen ať zůstanou Japonci takoví jací jsou. Za letošní rok u mě na celé čáře vítězí Catherine - úžasný cit pro detail, žádné trapné rádobytvrďácké cool hlášky, ale přirozené a uvěřitelné dialogy, jednání i motivace postav, perfektní hratelnost. Takový Alan Wake byl taky hodně zábavný, ale na Catherinu jsem se přes den vyloženě těšil, až ji večer budu moct hrát, což se mi už dlouho nestalo.
    • Odulin
      Přesně. Thumbs up. *3*
  • deridon
    hezké.. rád jsem si přečetl jeho názory.. je to jeden z mých nejoblíbenějších herních hudebních skladatelů (písničky jako Room of Angel, Cradel of Forest, You're Not Here, Theme of Laura, Hometown).. Silent Hill je bez něj poloviční
  • Me mrzi, ze na soucasnou generaci konzoli neni na nasem trhu tolik kvalitnich japonskych her a jrpg, jak tomu byvalo kdysi. V dobach PS2 to byla uplna zaplava JRPG! A ted ticho po pesine. A kdyz uz se nahodou neco objevi, tak je to spis prave takovy ten hybrid, ktery se snazi zavdecit evropskemu a hlavne americkemu hraci. Ne ze by nektere hry nebyly dobre, ale driv to bylo mnohem lepsi.
  • Kdo chce vydělávat megavelký balíky peněz, musí prodávat megavelkýmu počtu lidí, což vyžaduje megavelký ústupky. Kdo chce být naopak svůj a kdo chce dělat věci, který ho baví, ten se spokojí s malým balíkem peněz a malým publikem. Nechápu, v čem je problém.
    • Asi v tom, že tohle říct např. majitelům firmy Bugatti a Lamborghini, tak se ti vysmějou...
      • Anebo vydělávat na prodeji luxusního zboží jendom procentu nejbohatších lidí planety. Třetí možnost *7*
  • Odulin
    Rozumnej chlapík ten Yamaoka. Hry z japonska miluju PRÁVĚ kvůli jejich aboslutně nezaměnitelnému stylu a vůbec odlišnému pojetí. Teď třeba dohrávám Asura's Wrath a Catherine a nedávno jsem si znova střihnul Bayonettu a zas se trochu zažral do Deadly Premonitions. Krásný hry. To co oni předvádí nikdo jiný nesvede nebo si spíš netroufne:) Chápu, že každýmu sedne něco jinýho, třeba já můžu hrát téměř všechno, ale tu jejich emoční napěchovanost fakt můžu..první hra, u který jsem na konci brečel - Metal Gear Solid..a ano jsem trochu emočněji založenej:D

    K té celkové globalizaci a unifikaci řeknu jen to, že bych se hned vrátil do doby, kdy tyhle pojmy ještě u her neexistovaly nebo se teprve začaly pomalu definovat.
    • Tak zrovna MGS Yamaoka asi nemyslel, ten pokuď vím je docela známý a žádaný i na západních trzích. On spíš myslel hry, které jsou dělané od japonců pro japonce.
      • Odulin
        Já vim, taky nemám na mysli hry od Yamaoka, ale celkově japonské hry. Prostě ten jejich styl a kulturu.
        • Souhlasím, jenže MGS je hodně inspirovaný západními filmy a jeho styl ztvárnění se dost vymyká východnímu standardu. MGS mám rád, ale právě u mě to shazovali ty absurdity právě blízké východnímu stylu (např. chodíci krabice, nekonečné souboje, kyber ninja), jak mám potom brát příběh vážně a uronit na konci i tu slzu?
          • Vyděl si někdy nějaké Movies z východu? A nebo jenom papouškuješ.
          • Odulin
            Jj souhlas. Chodící krabice, Cyberninja apod..jasný chápu. Tady to je těžký, protože každý máme jinde tu hranici fantazie pro to, co jsme ochotni ve hrách ještě akceptovat. Já mám tu výhodu nebo spíš tu vlastnost, že tuhle hranici prakticky nemám a to je jeden z důvodů, proč mi jejich produkce celkem vyhovuje. Žena a kolega z práce na mě včera chvíli koukali jak mastim Asuru a sami přiznali, že tohle už je na ně prostě moc....a to ještě neviděli scénu s prstem nebo dlouhým mečem.:)) Ještě jednou musim zmínit ty emoce, protože mi přijde, že v tomhle právě excelují.
  • To je divné, že tituly kde mají postavy fialové a zelené hlavy, ženy maji gigantické přednosti a všichni umí létat neosloví široké publikum.
    • Masa-san
      Než příště začneš generalizovat, checkni si pár J-her
      Náhodně jsem vybral pár trailerů, které se liší jak žánry tak stylem zpracování, hraní, rokem vydání apod., trvalo mi to asi tak 15 minut a určitě se najdou lepší zástupci. Ale posud sám, jestli mají všichni fialové vlasy či velké přednosti *2*
      The Last Guardian http://www.youtube.com/watch?v=EHzHoMT5eRg
      Shadow of the Damned http://www.youtube.com/watch?v=aEoJsJGU3jM
      Catherine http://www.youtube.com/watch?v=4lBSAZuQ1o0
      Fatal frame 3 http://www.youtube.com/watch?v=EiMh5cbmwzg
      Bayonetta http://www.youtube.com/watch?v=OWolGErlxlU
      • A těch 5 her, které si vypsal je kolik procent Japonské herní produkce prosím?
      • Pokud si přečteš mé příspěvky víš, tak pochopíš jak jsem to myslel, také mám rád j-games - Silent Hill, MGS patří k mým nejoblíbenějším sériím. Také chápu, že můj příspěvek zní poněkud ofenzivně.
        • Masa-san
          Pročetl jsem znovu tohle vlákno a z těch dvou příspěvků to rozhodně vyčíst nešlo. Každopádně jsem tě chtěl jen osvítit, nikoliv kritizovat. Předchozí reakci jsem si nemohl odpustit, protože tvůj příspěvek působil dosti ignorantsky, ale jsem rád, že to tedy bylo jen nedorozumění.
    • Ringwraith
      A přitom hry, kde je hlavní postava holohlavej svalnatej voják to dokážou.

      Aneb pokud můžeš ty slepě a stereotypně generalizovat, tak můžu já taky. *3*
      • Ano, ale proto se pro takovou hru nenajde záliba ve východní kultůře. Já jen narážel na to, že se diví proč se jejich hry neprodávají na západě, když používají styl, který mám na tomto trhu rádo minimum lidí. Myslíš, že se bude prodávat dobře simulátor pletení?
        • Ha! To by ses divil, jak se prodavaji vsemozne ptakoviny radoby simulace traktoru, drevorubce, bagru, vysokozdvizneho voziku a dalsich pitomin. Ono jednou i na to pleteni (s datadiskem hackovani) prijde ;)
          • Tak mě by to doopravdy zajímalo jak dobře se prodávají... Nějakej odkaz s prodejností? :)
            • Odkaz s prodejnosti nemam, ale pisu z vlastni zkusenosti. Pracuju pro obchod s hrama a garantuju, ze tyhle ptakoviny se prodavaji extra dobre. Aktualne u nas jede Metro - simulátor londýnské podzemky. To de na dracku :) A to samozrejme vedle Mass Effectu 3, Pád Samurajů, atd. Finta ale samozřejmě je v tom, že tyhle hry jsou už od vydání mnohem levnější, takže se na nich tolik nevydělá, jako na hře za 999Kč, ale na kusy se jich prodá fakt moc :)
        • Ringwraith
          V Německu jo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit