Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Umaroth
    Tak já do staatistik Xboxové verze už předobjednávkou přispěl *5*
    • No tys to vytrhl... *3*
      • Wyder
        Začít musí každej u sebe...
  • smejki
    Trošku "?", ne? Nominálně se sice prodalo nejvíc v USA, ale proporčně to žádná sláva není. V USA se prodával nejvíce, ne nejlépe.
    USA: 270k kopií / 312milionů lidí = 8,6*10^-4
    "Němci": 130k/98M = 1,3*10^-3
    Polsko: 185k/38,3M = 4,8*10^-3
    Rusko: 234k/143M = 1,6^10-3
    UK: 74k/62M = 1,2*10^3

    Tady je krásně vidět, že prodeje jsou v USA vzhledem k velikosti trhu skoro řádově nižší.
    A taky je blábol, že by to v UK byl nějaký propadák. Koupilo si ho proporčně jen o trošinku míň, než Němců. A jen taková předpověď.... pokud má ČR stejný výkon jako Německo, prodalo se tu zhruba 13k kusů.
    • Hádám, že u nás se prodala tak třetina a to se ještě bojím, že jsem příliš optimistický.
      • smejki
        podle toho, co se u nás považuje za úspěch, bych řekl, že se u nás prodalo tak 7-8k
        • Chlubili se uz tim, ze se u nas Deus Ex prodalo 2000 kusu.
          • smejki
            jak vyšel tuhle žebříček nejprodávanějších her, Zaklínač tam byl kdesi na 4., 5. místě. na špici u nás bývají věci, které lehce přelezou přes 10k. tož tak.
            • tak ono zaklinac je jedna z mala her ktera je opravdu 18+ takze rodice to detem nekoupi a financni situace nezletilych v ceskuneni nic moc, takze takove hry tady moc prodeju mit nebudou
    • Cahir
      Přesně na tohle jsem při čtení článku taky myslel.
      • smejki
        a to jsem nezohlednil reálnou velikost trhu, která je vzhledem k počtu obyvatel v USA jistě vyšší než v Evropě. V takovém případě by to klidně mohlo padnou o celý řád níž.
        • PCfanos
          Taky jsi mohl zohlednit, že podle nedávného průzkumu 50% amerických domacností vlastní herní konzoli plus smartphone nebo tablet, nejspíš Ipad, tohle je ten obrovský trh s hrami v USA, PC hraní je tam okrajová záležitost, návíc ještě neustále roste podíl Applu na úkor PC. Z tohodle pohledu je to jednoznačně úspěch, ale chleba se bude lámat až hra vyjde na Xbox, o tom žádná. Jinak gratulace Polákům je vidět, že jsou skuteční patrioti a dokážou ocenit kvalitní domácí tvorbu, když to srovnám s reakcemi u nás na připravované husitské Rpg a nebo 5000 prodanými kusy jakože bestselerů v 10milionové ČR, tak hanba blejt jak se říká...
  • Na tak dobrou hru je to proste malo. Te se v prvnim mesici melo prodat aspon 2 mega a celkem 3 mega. Jenomze i pres maximalni serioznost a vstricnost CD Projektu se i tato hra kradla ve velkem. Podle CD Projektu jen na nekterych torrentech se Zaklinac 2 stahoval 4x tolik, kolik se ho prodalo.
    • Nejsi už sám sobě trapný?
  • Vážení diskutující. Přestaňte stím neustálím brečením o kradení her v ČR. Rozhodně se tu stahuje min než v Rusku nebo Polsku. Neustálim stěžováním stejně nic nevyřešíte. Když čtu ty uplakaný bláboli člověk by se pomalu měl stydět zato že je z Čech...
    • Realita je takova, ze v CR se proda uspesny hry radove v tisicich na vsechny platformy dohromady. Kdyby mel Zaklinac 2 pres deset tisic, jakoze si myslim, ze ani ne, tak by to byl velky uspech.
      • realita je taková, že v tomhle zkurweným státě se divím tomu, že se vůbec najde těch 10k lidí, kteří na to mají si ty hry kupovat, já třeba si prostě novinku nekoupím, nemůžu si to dovolit, takže čekám až na to, kdy hru slevní, třeba Zaklínače 2 teď plánuju koupit, jak se dostane na těch 500,-
  • No nevím, ale toto je trochu zavádějící. Zkuste si schválně přepočítat ty prodeje na počet obyvatel (sice to není také úplně to ono, ale něco to poví) a pak uvidíte, že nejlépe se prodával samozřejmě v Polsku, kde si ho podle těchto čísel koupil skoro každý 220. Polák (až trochu divné, že?) a nejhůře naopak v USA (nehledě na kupní síly). Neznám sice číslo od nás, ale podle mě by v tomto ukazateli byly naše národy na úrovni Německa, možná i lépe. Takže se s tím napadáním pirátsví už uklidněte. Kradou i USA, to mi věřte *1*
  • A nejlépe se kradnul v ČR a SR *1* Doufám, že se poučí a příšte už žádná cz verze nebude *2*
    • Tvůj nick mluví sám za sebe "nulo" ...
      • Ubohé, skus něco lepšího *3*
  • Khanemis
    Škoda, že není uvedeno, kolik se toho prodalo v České a Slovenské republice, celkem by mě to zajímalo...
    Ale překvapuje mě, že mají největší prodeje v USA, kde přeci jen není Zaklínač tak silná značka (a teď nemyslím jen hru). Přál bych jim ale ještě minimálně jednou tolik prodaných kusů.
    • Veľa čechov a slovákov to kúpilo na GOG, kde má každý rozumný človek registrovanú krajinu USA.
    • Je to tak, je absolútne prekvapujúce, že sa tw2 najviac predalo v USA - v krajine, v ktorej je dopyt po videohrách jeden z najvyšších na svete a k tomu má obyvateľstvo značnú kúpnu silu. Kto by to bol čakal.



      *15*
    • Ceska republika - 37 kusov
      Slovensko - 12 kusov
      *13*
    • U nas se tech her obecne proda tak malo, ze to radsi nikdo neuvadi, aby se nam ostatni zeme neposmivali ;)
      • Wyder
        Když se tím Comgad nijak moc nechlubil, tak to budou nejspíš jednotky tisíc kusů (můj nekvalifikovaný odhad). Víc bohužel asi ne. U nás si to každej stáhne... :-(
  • Teda na tak kvalitni a dobre hodnocenou hru, jsou to prodeje bidne.
    Pokud se na konzolich proda vic, (jako, ze je to pravdepodobny) tak to bude u Zaklinace 3 presne opacne a po roce se bude portovat z konzoli na PC.
    • misho8723
      Každý nemá 50 - 100 mil. dolárov na marketing.. a čo som už spomínal skoršie : Na PC exkluzívnu hru vcelku veľmi dobré predaje - v tejto chvíli niečo cez 1,3 mil. kusov + malá firma + nie príliš veľký marketing (Dark Souls na dve platformy má zatiaľ na konte 1,55 mil. kusov)..
      • no, Dark Souls je taky ultimátní odpad, kterej si může koupit leda vyšlahanej mozek...
    • je to smutne, ale tak oni su male studio a aj tie nizke predaje im vyrobili zisk :) Hlavne ked marketingova masaz skoro nebola, cize minimalne naklady.
      • Minimálne náklady *1*
    • Dulezity, jestli se jim to pri nakladech vyplati a jsou v zisku, aby mohli delat dalsi supr hry ;)
    • Zas tak bledě bych to neviděl. Přerd nedávnem jsem četl vyjádření lidí z cdproject, ve kterém jasně prohlásili, že chtějí s hrama i do budoucna jít na hranice technologií, na něž by došli i u konzolí velice brzy (včetně další generace). Navíc to evidentně není vypočítavá firma, která by šla po penězích za každou cenu, když se vzdávají DRM.
  • kotty
    Jsou tam zahrnute i udaje ze Steamu nebo jen z GoG + krabice?
    • misho8723
      Aj zo Steamu
  • trolo
    Tak toto dokazuje hlavne to ze aj v amerike su ludia co maju radi "klasicke europske" RPGcka a este aj to ze maju penazi dost...CDprojekt si to zasluzi a ked to vydjau na konzole tak to urcite predaju zase najviac v amerike kedze tam hraci hraju vacsinou na xboxoch.
    • MishKonn
      To dokazuje, že USA je jedna z největších vyspělých zemí světa, a proto má vzhledem v poměru počet prodaných kusů / počet obyvatel nejvyšší počet prodaných kopií. Že tam mají lidi peníze...no, to je taky blud, jednoduše - co je to pro američana 50 babek.
    • Dobra zprava pro Dana Vavru. Treba se jim bude libit i, az budou hrat za bratra Zisku :)
      • Za co tady minuska?
    • Však teprve uvidíme, jestli mají v Americe rádi husity *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit