Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    No a nakonec to dopadlo jak jsem očekával a film se mi líbil, už kvůli těm slavným odkazům na staré hry a nějaké ty filmy - taky tam byla pěkná grafika pokud se nemýlím tak to byl snad vůbec první film co byl z poloviny celý počítačový a zbytek záběry. Doufám že až bude někdy druhý díl bude ještě lepší 80% sice pohádka ale zábavná.

    Hlavně to trochu evokuje možnou budoucnost jestli takhle nějak to bude ve vr hmm kdoví.

  • PatchmaN
    jako jedna z mála věci mě provedení VR dost štval....dyt by to takhle fungovat nemohlo....o moc modernejsi nez soucasna VR to nevypadalo a rozhodne to dneska neni pro kazdeho (nemyslim rozliseni displeje a fps) ale treba jak se kazdymu dela blbe, uz to zminene behani s vr headsetem na hleve po ulicich, reagovani na realny svet, zatimco byl clovek v te VR, atd atd
    zbytek filmu se me rozhodne libil, jen tohle me mrzelo
  • Tilwaen
    Jak mě ostatní recenze spolehlivě odradily, tak po přečtení tvé bych na ten film klidně šla do kina, i přes číselné hodnocení.
  • se mi libi jak je dnes moderni rikat popkultura necemu pro co byl driv vystiznejsi nazev kulturakriplu *3*
  • Jack1947
    Proč bych tam psal když mě politika nezajímá ? he
  • KronosDeret
    Rád si o sobě myslím, že mám vytříbený vkus, ale tu knížku sem přečetl až příliš nadšeně, abych si mohl hrát na kdovíjakého intelektuála, úplně sprostě využila mojí nerdovské nostalgie po časech kdy být geekem bylo prokletí samoty a nepochopení a o to nadšeněji se utíkalo do jiných světů. Ať už papírových, celuloidových nebo ranně elektronických. Cony bývaly pro pár desítek umaštěných zasvěcenců a počítačům rozuměli jen exoti ... svým spůsobem to tak bylo lepší, ten "náš" svět měl nádherně neprostupné bariéry, bezpečí. To už je ale fuč. Festival fantazie je už spíš akcička kam se jezdí chlastat a očumovat cosplayerky, hry jsou masmedium větší než všechny ostatí dokupy a kdejaký nýmand se může navléknout do kostýmu který přímo křičí !POPKULTURA PÍ*O! Naše šprtí tvrz je stínem a turistickou atrakcí kde se prohánějí děti. Možná je to tak dobře.

    Spielbergův film je naplněním, zhmotněním, dovršením tohohle tragického a nevyhnutelného progresu a jako takový na mě opravdu silně působil. Chatrná dějová linka s jednoduchým korporátním zlounem a partou dětí co ho porazí a poníží je opravdu do puntíku osumdesátková, artefakty a střepinky doby nosí mládež jako módní doplňky aniž by třeba tušili o co jde. Hon za pokladem skutečně donutí zapálené archeo šprty drtit se informace o době která je jim tak cizí jako mě 30. léta před druhou světovou. A bodejť by jim nepřipadaly 80. léta super cool, vždyť oproti jejich světu to byl ráj na Zemi. Klimatické změny a ekonomický kolaps udělal z většiny planety slumy, ze kterých jejich obyvatelé utíkají do světa za brýlemi a haptickými obleky. Ve skutečnosti je to dost tragédie a ekohorror a byť film končí na veselejší notu, nejsem si jistý co vlastně ten klan nerozlučných přátel získal. Bohatství a nerušené VR dobrodružství na dalších deset let než bude planeta už úplně neobyvatelná? Film samotný je tak mrťě schisofrenní, přepáleně akční pro teenagery, tématicky zajímavý pro starší (možná). Při troše sestříhávání a dotáček by z toho mohlo být pěkně tížive depresivno. A lepší film. Nicméně já tomu dám klidně 6/10 za super bezmozkovou jízdu a klidně to uvidím rád znova.
  • Články o filmu, kterej jsi ještě neviděl, by bylo dobrý nečíst, což udělá každej inteligentní člověk.
  • Spíš Reddit Player One, ne?
  • Sorry, to byla reakce na Avariho, nějak to uskočilo.
  • A ještě, technické zpracování VR. Ten nápad jak lidi běhají po ulici v VR headsetem a bojují závěrečnou bitvu v OASIS. Jak daleko by asi doběhli, než by se omráčili o nejbližší sloup? Ale asi jo, film je prostě "jiný formát".
  • Ano, proto jsem taky napsal, že jsem to čekal a byl připravený na dost ustupků.

    Ale, něco jiného je knihu adaptovat pro film a něco jiného je např. vytrhnout scénu z knihy a přilepit ji do filmu časově někam, kde je to v podstatě nesmyslné.
    Dál, bylo nutné dělat že Sorrenta takového ubohého šaška? Jak tohle prospělo filmu jako jinému formátu, pověz.
    Stejně tak postava Morrowa, fakt bylo nutné ji ve filmu pojmout tak hloupě?

    Ještě se tě zeptám, ty jsi knihu četl?
  • Víš o tom, že kniha je jiný formát než film a musí sám o sobě fungovat a ne aby se z toho stal bordel?
  • :-D přesně!
  • babiš by mohl do vlády třeba s komunisty nebo spd ale to by pak nemohl jít s ods nebo piráty kdyby šel s kscm nebo spd ale zase by bylo fajn kdyby nesel s kscm a spd ale nebyla by vlada tak by mu zbyla už jen ods nebo piráti no tak nevím.
  • Jacku, ty bys měl psát do Práva, aby se člověk trochu pobavil, když už se rozčiluje u Peheho a Mitrofanova.
  • Ty knižní adaptace.... Ja se bojím, jak se popere hollywood příští rok s Dunou. Ale na rozdíl od id Spielberga by z toho Denis Villeneuve nemusel udělat smesnou traškařici. Kdyby si to drželo syrový jednoduchý tón jako Sicario, mohlo by to dopadnout dobře.
  • Jack1947
    https://www.usgamer.net/articles/new-ready-player-one-trailer-has-a-tracer-and-chun-li-cameo

    Jinak tohle nechápu Tracer a Chunli ( Chun li dejme tomu ) ale TRACER??!! Vždyt to neodpovídá knize která vznikla 5 let před vydáním OW. Možná tam chtěli nalákat lidi na OW nebo z OW hehe.

    Ještě je tam Lara Croft. , Fem shepard Battle toads... a další... i když asi jen v jedné scéně. Takže easter eggů tam asi je hodně noo.Jo ještě Solid Snake.
  • Tak zrovna to, ze jsou v jednom meste je dost zasadni zmena oproti predloze, pocitam, ze to udelali kvuli stopazi, jako spoustu dalsich zasadnich zmen. A ten zbytek bude souviset s tim, ze to je PG-13. Holt ani Spielberg se neumi zavdecit vsem.
  • Nehorazne overrated film.
    Dyt je to pubertacka love survival nuda.
    Magicky sou vsichni clenove jeho mmo trulpy v jednem meste.
  • Jack1947
    Ty taky nemáš žádnej krasopis co jsem koukal na tvé příspěvky.

    Ok když to příjde v osobní rozbité urážky už se s anonymem nezahazuji.
    Jen tak dál už sai porušil jedno pravidlo chceš porušit další a další ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit