Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Některé odstavce mi přijdou přehnané. Třeba konspirace ohledně Dead Space 3. Za celou dobu hraní jsem si nevšiml, že by se mi nabízeli mikrotransakce. Jsem dost překvapen, že tam něco takového je. A to že to prý pohřbilo sérii, no pěkná hovadina. Prostě nejspíš došli nápady tak si série dala pauzu. ME3 vůbec nepovažuju za pay2win. Mikrotransakce se týkají snad jen multiplayeru, já si však žádnou transakci nepořídl a mám všechny mapy i postavy. Balíčky se dají kupovat i za kredity z multiplayer misí. Absolutně nesmyslné přirovnání. Když už autor říká takové bláboly, tak se mohl zaměřit na Diablo 3, který je skutečně obviňován za pay2win, kvůli aukci a reálné peníze...
  • Super clanek! Absolutne nesnasim microtransakce a nikdy si nic takoveho do hry neporidim. Tohle podporovat nebudu.
  • a navic nejlepsi moznej konec slo dat i bez mp, akorat to musel mit clovek dohrano temer namax

    v me3 byly spis prasarny s dlc
  • Nooo take EA,UBI,EIDOS by skasirovalo za tych 16 free DLC "vybranych z base hry" zhruba 5~15€. Marketing alebo nie, CDPR z toho vysiel ako dobrodinec,zvysok ako nenazranci . Nazvime to
    win-win situacia.
  • Dík za výborný článek. Někdy mám pocit, že si s námi prodejci her vytírají s odpuštěním zadek.
    Neznám jiné zboží, které by se prodávalo obdobným způsobem jako dnes počítačové hry. Zaplatit za hru někdy docela slušný peníz, potom při instalaci s nutnou aktivací se v podstatě doprošovat distributora či koho jestli si hru můžu vůbec zahrát a nakonec zjistit že ji mám jenom půlku a zbytek mi bude nabízen k dalšímu nákupu porůzných kouskách. Někdy ani pořádně nevím co vlastně hraju. Jestli je to už celé nebo ještě ne. Děkuji pěkně. Obrana - vydržet a nekupovat .Nenechme se zmást krásnými řečmi o pirátech a kradení her. Cílem je z nás vyždímat co nejvíce peněz a to někdy docela nechutnými
    způsoby.
    • Tiež sa pridávam, vďaka autorovi za zaujímavý článok.
    • restore
      Ale jeden si zacne viac vazit pripady feroveho pristupu bez okradania. V singlaci je mi to pomerne jedno, ale pri multi uz treba zvazovat, do coho clovek ide - nebude to hru hrat len mesiac, ze ano. Napriklad LoL to zvladlo na vybornu, jeden ma dobry pocit ze ho do nicoho nenutia a rad si priplati za kozmetiku ked ma naladu. Opacny pripad su zase World of Tanks, psrali co sa da a uprimne, kazdy druhy hrac by ich najradsej poslal do koncentraku aj s rodinami.

      Pred rokmi to bolo vsetko priamejsie, zapytali si vysoku sumu ale clovek presne vedel co dostane. Dnes to tak nejak zdegenerovalo do postupneho nasierania zakaznika a skusania co jak velke svinstvo este znesie.
  • ja zas nechápu co je špatneho na tom si za dodatečný obsah zaplatit, taky v letadle když si chci dat rizek nebo mít lepší místo musím platit i když mam lístek *7*
    • Zaplatit za dodatečný obsah, no jak se to vezme.
      Když vzpomenu na starou strategii Red Alert 2 a její datadisk Yuri's Revenge, tak ano za takový se dá.
      Ale pak je tu kategorie kdy vyjde hra a už rovnou nabízí mikrotransakce na odemčení postav,zbraní a podobné. A druhý den vyjde první DLC.
      To už není dodatečný obsah, to je vyčuranost.
      • Souhlas. Největší podraz v tomhle byl ME3 a DLC From Ashes - očividně vyřízlá příběhová část hry za extra $$ navíc.
  • "v případě Mass Effect 3 bylo potřeba hrát multiplayer pro dosažení nejlepšího možného konce (tuto podmínku odstranilo na přání hráčů bezplatné DLC Extended Cut, které mimo jiné modifikovalo i hráči odmítaný závěr trilogie)."

    Nechápu, jak někdo může vůbec ten odpad nazvat "nejlepší možný konec". Stejně tak i ten "Extended Cut" vůbec nic neměnil na tom, co všem hráčům vadilo. Bioware pouze přidalo nějaké záběry navíc, ale vůbec nic nezměnili na tom špatném...
    • Vsem predevsim vadilo to, ze celou dobu od zacatku serie slibovali, ze kazdy jedno rozhodnuti bude mit vliv na zakonceni serie. A znam i isobne lidi, kteri prave kvuli tomu meli rozehrano vicekrat, aby se mohli na ruzny konce podivat.

      I ten prehistorickej fallout pekne na konci zhodnotil, co si kde udelal a k cemu to vedlo.
  • mikrotransakce v mainstreamových hrách to je něco jako předváděcí akce pro důchodce prostě jde jen o to jak nachytat hejla
  • Herní novináři kritiku mikrotransakcí bagatelizují nebo dokonce zesmešňují. Čest výjimkám. Naštěstí jsou pořád ještě lidi, co pamatují, že dřív se za věci typu přidání consumables v single player hře neplatilo, stačilo akorát naťukat správný kód. Říkalo se tomu cheaty a bylo to zadarmo - fakt. Pamatujete si ještě na tu dobu, pánové v redakci? A kdyby vám někdo tehdy řekl, že za IDKFA musíte zaplatit pět dolarů, považovali byste ho za svéprávného? Asi těžko, že. Akorát dneska se nám kolektivně snažíte namluvit, že je v pořádku platit za něco, co dřív bylo zadarmo, protože přece nikdo nikoho nenutí za to ty peníze dávat, a pokud chce mít výhodu navíc, tak je přeci logické, že musí solit. Není to logické. Je to drzost.
    • sssssd
      "Říkalo se tomu cheaty a bylo to zadarmo"
      - hodne her cheaty nemelo. Taky nikdo nerval. Hlavne kazdej rval pri pomysleni, ze by to mel platit a radsi sehnal diskety...

      "je v pořádku platit za něco, co dřív bylo zadarmo"
      Kdysi davno byli i pozemky "zdarma" a je dnes normalni za to platit. Zas trochu mysli...
      • Kdysi dávno se za vydýchaný vzduch při návštěvě restaurace neplatilo, teď se za něj neplatí a v budoucnu se za něj doufám taky nebude platit. Protože platit za něco takovýho je nehoráznost.

        Samozřejmě se najdou lidé, kteří by ho rádi zpoplatnili. A pak zase jiní lidé, kteří do médií budou psát, že platit za vzduch je přece v pořádku, ostatně každý si může přinést vlastní akvalung nebo se před příchodem pořádně nadechnout. Kdo chce mít větší pohodlí, ten si připlatí a může dýchat bez omezení, dle libosti.
        • Misto ublizenych kecu a nespokojenosti doporucuji stahnout abandonware a jit si hrat. Ty hry jsou stale zdarma a nic ti nebrani si je znova zahrat... *1*
      • Ano, kdysi se jednou za hru zaplatilo a byla cela tvoje, za chvili bude normalni za hru zaplatit a pak si kazdou vec v ni dokupovat zvlast. A cely to tak zaplatit vickrat. Zas trochu mysli.
        • sssssd
          kdysi byly hry v drevenych krabicich, rikalo se tomu automaty, vozili to sem kolotocari a za jedno zahrani jsi daval 2 koruny, pozdeji to bylo drazsi. Ani sejvy neexistovaly.Tak nemel! :-P
          • Takže se nám tu snažíš namluvit, že mikrotransakce jsou vlastně pokrok. Dobrej pokus *1*
            • Za to ta tva reakce je hodne chabej argumentacni klam *2*
        • Sorry za double-post
        • "Ano, kdysi se jednou za hru zaplatilo a byla cela tvoje" - ne nebyla... nikdy nebyla cela tvoje.
          • Ja myslim ze Dworkin mluvil o moznosti vyuzivat cely obsah hry bez dalsich priplatku. Ne o vlastneni licence jako takove, tam bych s tebou asi musel souhlasit. Naprosto zbytecne stacis debatu nekam jinam.
            • Viz jak psal Dworkin. Vubec nechapes o cem je diskuze, jen se chytas jednoho nevhodne zvoleneho slovicka. A demagogicky meles svoje. *3* A jeste k tomu napises svou reakci ktera je uplne mimo jako reakci na post, kde ti to vysvetluju jak ctyrletymu diteti. Trolololol. Cetls vubec na co reagujes?
            • Ty pises o tom ze jsi nekdy vlastnil celou hru coz je proste nehoraznej nesmysl. Celou hru jsi nevlastnil kdysi a nevlastnis ji ani ted ale samozrejme mas po zaplaceni urcite castky pravo pouzivat kopii te hry.

              Navic DLC jako u ME3 nebo mikrotransakce porad nejsou u vetsiny her bezny. V celkovych cislech toho co vyjde se nastesti porad jedna o vyjimky a pokud to tak ma zustat tak je dulezity volit penezenkou a je dulezity nenechat tyhle veci proklouznout s tim ze prece ty mikrotransakce nemusel nikdo pouzit.
            • Aha, a kdyz jsem tohle napsal ja, tak jsi tu mlel neco o nepochopeni jak to funguje. Jinak doma vsichni zdravi?
            • Urcite najdes priklady her u kterejch to nebylo udelany ferove ale tam clovek vzdycky musi volit svoji penezenkou.
              Proto si nikdy ME3 nezahraju a nezahraju si ani Dead Space 3 ani Assassins Creed se zlatejma truhlama a ani posledni Deus Ex....
            • Hlavne to DLC, ktery melo data uz na instalacce hry, viz ME3. To urcite nebylo soucasti hry.
            • "vyuzivat cely obsah hry bez dalsich priplatku"
              - to stale muzes. DLC neni soucasti obsahu hry, ale pridavek k puvodni hre. Pokud nerozumis tomu rozdilu, zkus dopilovat ctenarskou gramotnost. *2*
          • Jako že jsi fakt nepochopil, jak to myslel?

            Vážně?
            • Zvlastni, ze se nedrzis svych zasad a kecas do mych nazoru. *5*
              Navic nikomu nekecam do toho za kolik ma co prodavat, pisu ze dvakrat za nic platit nebudu.
            • "A jak to teda ve skutecnosti funguje?"
              Jednoduse. Za to co vytvoris ty si nasadis cenu ty a ne ctenari games... Mas na to na pravo a nikdo ti do toho kecat nemuze. Maximalne se to nebude prodavat a ty zkrachujes.
            • A jak to teda ve skutecnosti funguje?
            • Ja si spis myslim ze on nikdy nepochopil jak to ve skutecnosti funguje...

              Navic to nebylo kdysi ale u drtive vetsiny her to tak funguje porad.
          • sssssd
            to je fakt
  • Deus Ex jsem koupil. Kdybych si necetl o mikrotransakcich na netu, ani bych nevedel, ze tam jsou. V menu je odkaz na store, tot asi vse.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit