Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prijde mi, ze panove v blizzu a spol si mysleli, ze tahle hra jim bude snaset zlate vejce az do konce sveta a jaksi zapomneli na to, ze i sebelepsi neustale se dokola opakujici end-game hry drive ci pozdeji omrzi vetsinu hracu. No treba se chytnou za nosy a zacnou zase delat poradne hry.
  • Jack1947
    "end is nigh"
  • sugyn
    Kdyby me dali moznost hrat starsi datadisky bez ovlivneni tema novyma, tak jsem tam zpatky a jeste rad zaplatim. Takovy Vanilla, TBC nebo Wotlk rad si znovu zahraju. Ani nepotrebujou mikrotransakce, verim ze spoustu hracu by na tohle slyselo. Konec koncu na jejich foru za tohle se lobuje uz davno.
  • Čas udělat World of Starcraft :)
    • erikse
      Ne, nebudem snad mrvit Starcraft.
      • U Starcraftu někdo řeší lore? Baneling bust a 7 roach rush to snad nepoškodí :ú
  • Se mnou bude wow navzdy. Diky hudbě. Neznam hru s krasnejsi hudbou. Tolik a tolik skladeb. I kdyz uz nehraju, porad se na ty mista takhle vracim...
    • Nightborne: To vis, ze citim krasnej smutek a vzpominam na stary casy, kdyz si to poustim. I pandarii sem hral a neni spatna. Ale uz to necham spat. 8 let uz stacilo *1* Tohle uz nikdy nic neprekona.
    • KREI
      Wotlk se mi asi po hudební stránce libí nejvíc
      • Spades
        Mě Mists of Pandaria. WotLK bylo v pohodě, ale Cataclysm byl humus...
        • KREI
          Mists nemá špatné songy, ale wotlk mi přijde po hudební stránce mnohem emotivnější, třeba takovej howling fjord nebo citadela měli parádní skladby. Cataclysm byla taková hodně recyklace starejch songů, novejch dobrejch tam bylo fakt jen pár.
    • taverna v southshore ftw
      • Tak tak. A tisic dalsich...
        • nyckelharpove balady v grizzly hills a lod v northrendu, ty sem si dokonce i hodil do normalniho playlistu =))
          • Ja toho mam plnou mptrojku. Treba zrovna tu lod *1*
            • Tak to nevim, jak zvladas, ja mam vzdycky sto chuti si to znova zaplatit jenom kdyz uslysim tu skladbu jednu... mit toho prehravac plnej, tak uz se asi neudrzim a nacpu jim ty moje prachy do chrtanu =D
  • Všichni jsme věděli, že to tak dopadne, a většina z nás si tam užila kousek života plného dobré zábavy...tak co, ta chvíle je pomalu tady, co řešit :)
  • A já bych bral s rezervou veškeré rozhovory s Blizzardem, když 12 let vycházelo Diablo (s každoročním posunem data a mediální masáží) a už 10 let vychází film. Je to business a cokoliv vypustí Blizzard je buď reklama a nebo promo kampaň. Z výroční zprávy jde získat jen minulé data a POUZE odhadovat budoucnost, nic jiného. A pokud maj reporty klesající tendence, tak pak je pravděpodobné že ji budou mít nadále a krátkodobý impuls v podobě datadisku klesání nezastaví, jen zpomalí.
  • Ty jejich cisla maji asi stejnou informacni hodnotu jako nase predvolebni pruskumy
  • Veskoslav
    Autore, co třeba si zjistit hodnotu akcií a jejich vývoj, možná pak nebudeš za hlupáka....Nikdy jsem nemyslel, že to řeknu, ale ten poslední nesmysl sis mohl odpustit....Mimochodem za poslední dva týdny akcie posílili o 0,98% po uvedení konzolové verze Diabla III. Akcie se prodávaly v pátek s -0,68% ztrátou oproti předchozímu dnu a v pondělí se opět očekává růst v rozmezí 0,35-0,65% a během úterý by měla cena akcií být už na vyšší než páteční ceně akcií. Mimoto je například doporučeno je nakupovat, ale to by autor musel sledovat akciové trhy:)
    • Doporuceni odborniku na nakup / prodej ma asi stejnou vypovidajici hodnotu, jako ozraly simpanz hazejici sipky do listecky s firmami, do nichz investovat. A na trhu se neda ocekavat nic...
  • Spades
    Co je to za hovadinu? Blizzard má z každého zaplaceného měsíce stejně, a pokud vím, tak 7 miliónů předplatitelů NENÍ polovina z 12ti...

    Takže ty čísla jsou vážně padlé na hlavu...
    • Shania
      Cisla jsou nejspis dobre, akorat autori asi nevi, co se stalo pred rokem, vysel datadisk a nejake tri mesice po vydani byl tim padem zisk vetsi kvuli prodeji datadisku, precejen datadisk stoji daleko vic nez mesicni predplatne, takze zdvojnasobeni zisku by odpovidalo. Stejne aby ty cisla meli nejakou hodnotu, meli nam ukazat data za vic jak dva roky.
    • Black_Hand
      nejak opomijis, ze kazde MMO ma nejaky udrzovaci naklady a naklady na rozvoj. takze vypadek 5/12 z prijmu neznamena, ze ztratis 5/12 zisku. tady jde o 54% pokles zisku. tzn. to vypada, ze zaklad co musi blizz davat na udrzovani wow je zalozen na zhruba 2M predplatitelu. vsechno pod uz bude ztrata. to vse za predpokladu, ze pocitame konstantni naklady na udrzovani. ony tak uplne konstantni nejsou, ale myslim, ze zbytek si uz domyslis. takze mohli bychom teoreticky pocitat tak 1,5M, kdybychom byli pesimisti.
      • Shania
        WOW mělo udrzovaci naklady max 4 miliony kdyz bylo na vrcholu mesicne, ted to bude daleko min.
        vyvoj zakladni hry stal max 60-200 milionu

        http://www.wowguideonline.com/blog/2011/03/25/digital-castration-world-of-warcraft-operating-costs/

        Pokles neni o 54% na predplatnem, uz jen z duvodu, ze ten graf obsahuje data i z prodeje krabicovek/digital datadiku. Datadisk stal myslim 1200 -2000 za CE, proti max 300 mesiccne za predplatne.

        Kdyz vyjde nova hra, tak se jim mesicni zisk najednou znekolikanasobi, ale to neznamena, ze se stejnym prijmem budou pocitat kazdy mesic.

        WOW ma stále minimalne 2-4 miliony zapadnich predplatitelu.
      • KREI
        Navíc v článku nahoře se mluví o příjmu a ne o čistém přijmu o kterém tu mluvíš ty
        • Black_Hand
          tak ja mluvim taky o zisku. v clanku tady v games se take mluvi o cistem zisku. je klidne mozne, ze kdyz ti klesne pocet hracu o 5/12 (v hodne zjednodusenem pripade prijmy o 5/12), tak ti zisk klesne o 54%. ocividne to ale mas lepe nactene. jen mi proste prislo, ze czlukas micha jablka s hruskama v daleko zasadnejsim meritku.
          • KREI
            No v článku sem zmínku o čistém zisku nenašel, ale ty miliony o kterejch se tam mluví je ciste to co jim prislo bez jakéhokoliv odečtu, dá se to načíst v tech reportech co sem postoval vejš.
            • Black_Hand
              jj, ja ti verim. ale ja reagoval na to, ze czlukas naznacuje, ze by zhruba 40% ztracenych predplatitelu odpovida zhruba 40% zisku. jinak si jeho prispevek nedokazu vysvetlit. nakonec je asi nejvetsi problem, ze se v clanku micha zisk a prijem. coz neni to same. a musel bych asi fakt nacist ty materialy co si poslal. situace okolo wow me ale zas tolik nezajima, takze budu brat v uvahu treba tebe a relevantnejsi clanky, ktery nepise nekdo, kdo si plete zisk a prijem.
        • Tak ono je docela blby mluvit o vynosech a nazyvat je zisk. A motat to dohromady.
      • KREI
        Meleš... stačí si pročíst toto http://investor.activision.com/annuals.cfm

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit