Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ať si dělá EA co chce. Pro mě to jsou hry které se nevyplatí kupovat
  • Hnisavec
    Shut up and take my money.....
  • Ať jedou na konzole celá EA, chybět mi nebudou *11* *11* *11*
  • Mam dojem, že pan zapomněl, že něbýt kickstarteru Sony by nikdy nespolupracovala s nezávislými vývojáři a velká studia by se nikdy nepoohlédla zpět k PC a "nemainstreamovým" titulům.
  • RazorProduction
    Změny v herním průmyslu jsou podle provozního ředitele EA nevyhnutelné, i když se řadě hráčů nelíbí - tym padom potvrdili to ze s.ru na pranie hracov a de im len o prachy. *16*
    • Kdyz se nad tim hloubeji zamyslis, zjistis, ze to je jen jedna mozna interpretace. A ze tva interpretace se snazi priohnout realitu tvym predstavam, misto aby tomu bylo na opak. Herni prumysl je byznys, takze samozrejme jim jde hlavne o prachy, ale prave proto se prizpusobuji hracum. Nemaji jinou moznost, pokud chteji prezit. Jenze se nejde zavdecit vsem a take byva rozdil mezi tim, co lide tvrdi a za co nakonec utraci.
      • Jistě je to byznys, Jenže je to jejich nabídka hráčské komunitě, která to buď zavrhne nebo akceptuje.
        Obecně si ale myslím, že větší část hráčů vesele ignoruje nějaké EA :-) Pokud by stím přišel třeba Blizzard, tak to je už jiná.
        • To si nejsem uplne tak jisty - nejvice prodavane hry v historii maji pomerne slusny zastup titulu od EA...
  • MickTheMage
    Bude sa niekto divit, ked na otazku - kupujete si dnes este CD, ja zrovna odpoviem - ano! ;)
    • A kcemu je ti to dobry? odpoved je ... knicemu ... 99% games stejne vyzaduje registracu do nejakyho svinstva. Takze ...
      • Asi myslel audio CD...
  • nejak nechapu co to je za clanek.. pan jen zrekapituloval co vi snad kazdej kdo si kupuje hry.. ale cekal jsem ze naznaci co ma v planu EA delat dal.. showinisticky nechat digitalni distribuci drazsi nez krabicovou? :D
  • Ten pan ma v jadru pravdu. At se vam to libi nebo ne, at to prijmete nebo ne, skutecnost je takova, ze herni prumysl je obrazem a odrazem hracu. Jsou to hraci, kdo rozhoduji o jeho podobe, i kdyz zpravidla nevedome, protoze se nezabyvaji dusledky svych preferenci a sveho jednani.
    • EA se nikdy nezajímal o přání hráčů. Vždy je hlavně zajímali peníze a nikdy žádnou hru nevyladili v multiplayeru... Co si pamatuji hry od EA jsou dobré pouze na singlplayer. Na multiplayer je to škoda peněz. Navíc EA je jedna z mnoha tvůrců her. Takže ať si dělají co chtějí mají svůj Origin tak ať schnijou tam... :-)
    • ale no tak, sám dobře víš že nic jako pravda v marketingu neexistuje, jen různé interpretace
      • Pravda v marketingu je meritelna ekonomickymi vysledk a zivotnosti firmy. A kdo vsechno tady dovedl v tom kolotci zmen prezit od rannych 90 let?
  • HajDEO
    Vobec ma neprekvapuje, ze postupne sa ukazuje fakt, ze cely herny priemysel smeruje tam kde smeruje, nie som zaskoceny tym, ze prave toto prehlasuje nenazraty kolos EA (uz kolko rokov ryzuju na tych istych znackach?) a hlavne, som zaskoceny ako jednoducho v tomto biznise dokazu spolocnosti nahovorit ludom (hracom), vdaka sladkym reciama slubom, ake skvele je platit za absolutny odpad (milion krat recyklovany), nase tazko zarobene prachy.
    Osobne nemam nic proti digitalnej distribucii, STEAM ukazal smer akym by sa tento napad mal uberat a akym sposobom by sa mal dnes produkt prezentovat a predavat.
    Lenze nahovorit ludom, ze proste krabicovka nema vyznam, je blbost, a kludne prehlasujem, ze sa pan Moore velmi sekol. Ano dnes nepotrebujeme kupovat CD, nepotrebujeme ani platit digitalne (napr iTunes) v podstate nepotrebujeme nic, staci nam napr. Spotify alebo YouTube a skladbu akukolvek chceme, si vypocujeme, no ak nejakej skupine skutocne fandime a je v skutku dobra, radi ju podporime a radi si CD kupime a zaradime ho do zbierky, ale ak sa mi paci len jedna, dve skladby z celeho tracklistu, je blbost (aj to nemusi platit pre kazdeho) aby si kupoval CD v plnej hodnote...
    To iste je aj v podobe hier, hra vyzera na obrazkoch, traileroch, videach super, kupime si ju a nakoniec zistime, ze je to ten isty produkt za ktory sme zaplatili uz pred rokmi plnu sumu a teraz sme za nu zaplatili tu istu ciastku (ak nie vacsiu).
    To sa ludom nepacilo a preto si spolocnosti povedali, ze musime zacat robit biznis inak, zacneme s F2P, mikrotransakciami, DLC, early access, season pasmi a ludi tak zaslepime, ze sme ustretovejsi a uz nepytame za nieco co tu je uz hrane nespocet krat dookola tolko prachov, ale len zlomok ceny, no uvedomme si, ze v konecnom dosledku z nas vytiahnu este viac prachov ako pri starej strategii...
    To, ze indie scena je momentalne na spici nie je dosledkom toho, ze je tak marketingovo tlacena do popredia (ze je to dnes cool), ale prave preto (teraz podstata vsetkeho), ze prave tato scena, ponuka hracom (akymkolvek) to, co im mainstream ponuknut uz nevie a tym je inovacia, nezavislost a v neposlednej rade cena, pretoze ak mam ja hrat milionty rocnik, FIFY, tisici "rocnik" serie Call of Duty za sumu 50-60$ a rok co rok vidim na obrazovke stale to iste, bol by som uplny magor aby som toto uprednostnil pred niecim, co ma v skutku moze skutocne zaujat a v hre to uvidim prvy krat vdaka nezavislim indie developerom.
    Nakoniec musim povedat len tolko, ze zlata era (od 8 bitov az po 7 generaciu konzol, rok 2005) je pomaly ale isto prec a s tym aj potesenie si nieco skutocne s chutou zahrat (cest vynimkam)...
    • Svatá pravda, souhlas ve všech bodech
    • Ono to CD je uz aj tak na ....dve veci ked bez stahovania tony dat vec nenainstalujes.
  • Tak si říkám, jestli má vůbec cenu číst názor člověka, který o hrách ví kulové...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit