Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    Už se těším na remastery 4,5 a nakonec i 6.

  • CRYPT

    Musel jsem se opravdu kouknout kdo napsal tento clanek, protoze je to jako kdybych se bavil sam ze sebou. Tedy, chci rict, ze Japonsko, Japonstina, Manga, Anime je proste srdcova zalezitost a informacni hodnota z clanku byla opravdu takova, co jsem uz znal, ale proc si to nepripomenout. Clanek potesil... Po dlouhe dobe neco zajimaveho tady

    • Derp_1337

      "... Japonsko, japonstina, Manga, Anime je proste srdcova zalezitost..." zapomnel jsi na Hentai 😈

      • CRYPT

        Nezapomnel, protoze hentai ctu/sleduji jen vyjimecne, neni to muj salek kavy. Mam rad Ecchi - ovsem jen v podobe Japonske tvorby. Kdyz to porovnam s Manhwou (korejska manga), tak tam uz to hranici s hentai a to uz je zbytecne moc... I kdyz napada mne neskutecne OP manga "Burakku Gakkou ni Tsutomete Shimatta Sensei" a "Adamasu no Mojotachi" a nebo ma srdcovka, na kterou fakt nemam koule ji cist podruhe Dead Tube <3

        • Derp_1337

          Pod OP manga si představím něco jako "One Punch Man" (ať už originál se špatnou kresbou a nebo remake s lepším grafikem). Má to i výborné anime. 😉

      • 0011

        Ale no tak kolego, přeci mezi námi gentlemany toto zařazujeme pod kolonku anime 😉

        • Derp_1337

          XAXAXA

          Dobrý postřeh. Ale až do roku 2016 byl na Google termín Hentai vyhledávaný mnohem více než Anime. Takže anime by spíš mělo být podskupinou Hentai 😂

          • 0011

            To si vysvětluju tím, že když člověk hledá anime zadá konkrétní název, nebo jde přímo na stránku co má v záložce, jako anime news network nebo v našich končinách akihabaru, kdežto když hledá hentai, nehledá nic konkrétního.

            • Derp_1337

              Jo, to by mohlo částečně odpovídat, ale není to úplně zlaté pravidlo. Člověk často musí napsat "anime" + "Název_anime" , aby dostal anime a ne mangu nebo třeba nějakou novelu.

              • 0011

                Reakce na příspěvek:

                Já třeba hledám nové anime přes Wikipedii podle svého oblíbeného studia/režiséra/seiyu. Spousta lidí hledá anime na YouTube a nevím jestli se to započítává do statistik vyhledávání Google, i když je vlastníkem.

        • Itami

          Pardon, byl jste rychlejší :-)

        • Itami

          Nezapomněl. Hentai je jen jedna z podskupin anime.

          • Derp_1337

            Když už se teda chceš přidat do diskuze, tak si aspoň ujasni informaci, kterou chceš napsat. V anglicky mluvících zemích se za Hentai nepovažuje jenom anime, ale i manga 😉

            • Itami

              A to je ten problém. V anglicky mluvících zemích......ne, opravdu se nebudu řídit tím, co se považuje za Hentai v zemích, pro které jsou některé díly z anime vynechávány.

              Uděláme si tedy rychlokurz ano? 

              Anime: Souhrnné označení pro animovanou tvorbu z Japonska či Asie. Tvrdé jádro otaku považuje za anime jen japonskou tvorbu, benevolentnější vztahují toto na další asijské země, kupříkladu Korea, Čína atd.

              Ovšem pokud řeknu, díval jsem se na anime, je to jako bych řekl, díval jsem se na film. Ale na jaký? A to jsou pak už podžánry. Isekai, Jujjin......a ano, jeden z podžánrů je Hentai. Takže tolik k anime a hentai.


              No a manga? To je to samé. Manga je prostě a jen označení pro komiks. A jako vše, i ten mívá své podžánry.


              Takže ne, toto je rozdělení dle Japonska, a nemyslím, že by země, které v mnoha případech ani nedokáží anime (či mangu) pochopit, byly ty správné, které by měli určovat, jak se daná díla dělí. 😉

              • Derp_1337

                Reakce na příspěvek:

                Opět píšeš nesmysly. Když už odmítáš standart anglický a chceš se řídit japonskem, tak to aspoň dělej správně.

                V Japonsku je slovo Hentai čistě jenom slovo pro "pervert" (zvrhlík) a "perverzní" (bizarní sexuální touha). Samo o sobě to vůbec nesymbolizuje žádný typ "umělecké tvorby".

                Příklad: v anglicky mluvících zemích bychom jejich anime s lesbičkama označili za "yuri hentai", ale pro japonce je to prostě jenom "yuri".

    • Spis navnadil, a nenaplnil.

  • michaelfoucault

    Série Yakuza je masterpiece, jehož kvality jsem si uvědomil bohužel až nedávno. PC remastery s označením 0 a Kiwami 1 a 2 jsem doslova nadšeně hltal. 


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit