Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Protože to překládal deb*l, nebo translator.
  • Mám to chápat tak, že podobnosti s Metal Gear Solid jsou čistě náhodné?
    • Nějaký malý podobnosti tam jsou v příběhu, ale ne v gameplayi, který vycházel z Thiefa, System Shocka a Ultimy. Taky je třeba brát v úvahu, že koncept DE začal ještě před tím, než vyšel MGS. Každopádně teď sem hrál oba první díly a Deus Ex je úplně jinde. Herní možnosti, immersion a interaktivita byly v tý době nadčasový. Dobře to vystihuje recenze Andrewa v Levelu. *1*
      • No já nevím, já jsem třeba sniperku, co se třese, viděl poprvé v těchhle dvou hrách. Obojí je stealth, plíží se tam dost ventilačkama, k tomu ta agentská tématika, inventář, zbraně, já netvrdím, že je to stejné, ale skoro mi to připadá stejný koncept - jen jednou optikou Spectorovou a podruhé Kojimovou. Ale samozřejmě, může to být náhoda a obě ty hry mají své předchůdce (Spectorovky vs. starší Metal Gear).
        • Ventilačkama si se plížil už v Jedi Knightovi. Stealth byl v Thiefovi, navíc v Deus Ex není jenom stealth, je tam mnohem větší svoboda hraní. Inventář System Shock 2 / Ultima.
    • tak sám Vávra se vyjádřil ve smyslu, že Deus Ex je laciná kopie Metal Gearu... A co řekne Vávra *15*
    • Metal Gear Solid je sám vykradačka filmu Escape from New York. Filmové studio chtělo Kojimu dokonce žalovat, ale Carpenter (režisér filmu) byl proti. Ten film je docela škvár a ta hra nejspíš taky (nehrál jsem ji, ale nelíbí se mi)
      • Čeče nevim, uplná vykradačka to podle mě neni, co to má společnýho je tsk Snejk a unesenej prezident, ten byl ale až v MGS2, MGS neni postapo, neodehrává se v New Yorku, Snejk neni bejvalej zločineč s výbušnym čipem pod kůžì, nevylejzal tam lidožravý bezdomovci z kanálu, nejsou tam gangy a už vůbec jim nešéfuje černej pasák.. jo a taky se tam minimálně jezdí taxíkem
      • Drizzte, podle mě když jsi MGS nehrál, tak nemůžeš posoudit, jestli to je vykrádačka čehokoliv. Já jsem MGS hrál opakovaně a jasně, že ta série asi vykrádá/skládá hold všem možným akčním klasikám, ale o to mi nešlo.

        Já ani netvrdím, že by Spector a spol. vyloženě vykradli MGS, ale mezi těmi hrami je poměrně dost podobností, takže se nabízí otázka, jak to bylo. Proto se ptám, ne abych ukazoval prstem na Spectora (kterého mám za jednoho z absolutně nejlepších západních herních tvůrců), ale protože mě to zajímá.
      • píše člověk, kterému se líbí Jupiter vychází, jeden z nejhorších fílmů, co jsem za poslední roky vidět, a že vychazí tolik sraček *15*
      • Skvar? *8* Ten film je klasika, skvar je dvojka...
        • v 80. letech byly lepší kultovní filmy - Running Man, Predátor, Conan, Terminátor, Rambo, Krvavý sport, Karate Tiger, Karate Kid, Moucha, Věc, Vetřelec, E.T. .... zlatá 80. léta, oproti tomu superhrdinovskému braku, co dominuje Hollywoodu dnes.
          • Lukyz
            Taky jsem nenapsal ani čárku o kultovkách, ale o guilty pleasure *3*
        • Lukyz
          Escape from New York a Big Trouble in Little China jsou moje dva guilty pleasure filmy *1*

          A jinak první MGS je pro mě osobně nejlepší hra resp. měla na mě největší vliv co se týče her, jelikož v době kdy se většina her soustředila na co největší masakr nebo skóre, tak tohle byl prostě akční techno-thriller se skvělým zpracováním, gameplayem, příběhem, hudbou a super boss fighty.

          MGS je prostě srdcovka *14*
  • Zrovna hraju první díl, fakt nadčasová hra.
    • Já finišoval minulý týden, s hodnocením souhlasím.. teď se "pokouším" hrát Invisible War, ale není to ono..
      • Tak jó, Invisible War je jeden velký omyl.. *11*
    • jednička je nejvíc!!! s addonem GMDX, HD texturama a New Vision modem je to pořád velká pařba
  • Ja jsem posledni dil zrovna dohral a vrta me hlavou jen jedna vec a to proc je v cekarne metra, na sedackach napis sídlo?
    • Že by "seat"? Hra je dělaná google translatorem, takže by to smysl dávalo...
    • Draken69CZ
      Jen jedna věc? *8* Tak to buď rád ono těch věcí k vrtání je tam tuna.
  • MickeyMutant
    Škrtli Karlín coby ghetto minorit -
    Jensen didn't ask for it.
    Není ani Michle,
    vydali to rychle.
    Zrušili i Podolí,
    to Pražáky zabolí.
    Hrdé vlasti dědice
    zklamalo však nejvíce,
    že proti vší logice
    chybí Strašnice!
    • https://www.youtube.com/watch?v=zp-_O90v0hI
    • Pěkný, jen poslední verš měl být "chybí rovněž Strašnice", aby to vycházelo rytmicky. :)
  • Deus ex machina
    • V jakém smyslu?
      • https://www.youtube.com/watch?v=5WWW90BWNi8
        • jenže fráze "bůh ze stroje" znamená něco jiného než doslovný překlad, tady o finálním řešení rozhoduje protagonista, ne zásah vyšší moci

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit