Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to doba, kdy se vyplatí prodávat. Horší to je, když jste na té druhé straně a chcete kupovat. Prodávala jsem chatu, která je kousek za Prahou. Prodala se velmi dobře a rychle. Ale to i díky realitní kanceláři https://realityprahacz.cz/ kam jsem zavolala a pak už se téměř o nic starat nemusela.

  • Jasne, ze praskne. Minula krize se Ceska skoro nedotkla. Porad jsme jeste meli slusnou nezamesnanost - snad jen 7 procent (ve Spanelsku treba byla 25, v Irsku pres 10 procent). Usuzovat, ze ceny od roku 1998 jen rostly je nesmysl - jinak jen nerostly - byla tu i korekce od 2010 do 2014 (navic v te dobe nebyl ani ke korekci nejaky rozumny duvod, jen ceska hysterie, ze mame krizi, ktera se dotkla jen par procent lidi, zbytek si drzel prijmy), jednak trh je mlady - a v devadesatych letech se za babku privatizovaly statni byty ktere znacne krivily trh a to nemluvim o inflaci, ktera neni a nemuze byt uz tolik silna.Az prijde skutecna krize (a nikdo nemuze rict, ze neprijde), tak to bude masakr, protoze jak jsou Cesi hystericti ted - tzn. kazdy si mysli, ze musi ulovit jeste dokud to jde ty nizke urokove sazby, budou hystericti az prijde nejaky propad uplne stejen (leta ceske pseudokrize jsou toho dukazem)
  • V r. 1998 jsem kupoval 3+1 panel v Brně za 890 000 Kč- hodně lidí mi říkalo, ať počkám, že ceny musí jít dolů. Dnes by stál tak 3, 5 milionu. Takže tak.
  • Muze to byt pravda,jen nikdo nevi jestli to nebude za 10 let nebo vice a jak vyrazny pokles to bude, jestli vubec poklesnou pod soucasnou uroven. Cechum navic rostou mzdy v korunach a tim padem jsou ochotni platit za bydleni stale vice,takze je dost mozne ze se ceny pod soucasnou uroven uz nikdy nevrati a i ted muze byt velmi vyhodne byt koupit
  • Realitní bublina praskne stejně, jako to bylo minule. V Praze se začne stavět na brownfieldech a v takových lokalitách, jako jsou Modřany a Uhříněves. Až vznikne dostatek bytů a znovu poroste nezaměstnanost, lidé nebudou mít na nové byty, nebudou mít ani na splácení hypoték. Zase to přijde najednou, ale bude to ještě tak dva, tři roky trvat. Byty budou postavené a za současné ceny neprodejné. Navíc se vrhne na trh hodně bytů z nesplácených hypoték. Pak bude zase bytů přebytek a ceny půjdou dolů.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit