Přejít na výpis diskuzí

Církvím bylo vyřízeno již 90 procent žádostí o vydání majetku

8.1.2016 4:01
Martin Slapnička 2 příspěvky

Ke konci roku 2015 Státní pozemkový úřad a Lesy ČR již projednaly více než 90 procent výzev na vydání majetku. Církev se již dohodla se státem na vydání přibližně 130 tisíc hektarů lesů a zemědělské půdy, stovek staveb i kulturních památek. O vydání některých památek se církev se státem stále soudí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hergot to byl fofr, tolik prace .. kdyby sly u nas takto rychle vyrizovat i dulezitejsi a ferovejsi věci, problémy a zákony .. nejen pod sebe pani poslanci ..
    za tuhle krivarnu vam faktu ani jako krestanka nepodekuji !
    cirkev a hlavně její představitelé mají být skromní... a pomáhat, ne se jen domáhat !
  • To by mně zajímalo, jestli někdo sleduje a porovnává s informacemi z katastru nemovitostí, jak je s tím vydaným majetkem církvím vlastně nakládáno. Anebo myslíte, že se z církví mávnutím kouzelného proutku stanou zemědělci nebo lesníci? Existuje sice na netu jakási interaktivní mapa restitučního majetku, ale ta stejně od počátku nefunguje a nejde dohledat ani provozovatele. Kdoví kolik těch pozemků, vodních ploch, lesů a luk už je ve vlastnictví třetích osob, firem a možná i zahraničních vlastníků nebo politiků, kteří tu zlodějinu pomohli schválit. Zanedlouho se klidně může stát, že tam kde jsme po léta chodili na houby, maliny, ostružiny nebo se koupat, chytat ryby se z čista jasna objeví ploty a cedule "zákaz vstupu na soukromý pozemek" a to po celé naší zemi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit