Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrý den. Až když jsem v důchodu si uvědomuji výši důchodu a poměru mou odpracovaných roků a odvedení mě vyměřených různých daní které ani nejsem schopný odborně vyčíslit a vyjmenovat. Zjednodušeně řečeno i ten středověký desátek se mě zdá spravedlivější.
  • Neustálým zdražováním a vymýšlením nových poplatků a platebních povinností - energetický štítek, ekologická daň různé povinné poplatky ze zákona, no a jak bylo uvedeno, plyn, voda elektrika, jízdné potraviny a vlastně všechno, tak to zvýšení na to ani nestačí. Chystané poplatky za pobyt v nemocnici. Nechci ale zapomenout na slevu pro důchodce nad 70 r. v MHD. Zajímavý je i odstup za poplatky komunálního odpadu v některých městech, ale proč? Není to tím, že je tam moc obyvatel, kteří neplatí? V.
  • Státní důchodový systém je především nezbytné dát účetně do pořádku! S průběžně (mezigeneračně), financovaným důchodovým systémem je při výpočtu výše důchodu zacházeno jako se systémem fondově financovaným. Díky hrubé účetní chybě je vypočítávána výše důchodů jen s přihlédnutím k celkové výši hrubé mzdy a započítané době pojištění: - bez ohledu na skutečný způsob financování starobních důchodů, - bez ohledu na skutečný vklad jednotlivých klientů ČSSZ! Ve výsledku se jedná o tunelování výnosů z vkladů rodičů do výchovy dětí bezdětnými důchodci! Základní teze důchodové reformy ve prospěch občanů: do svého stáří musím investovat vždy! - Buď výchovou dětí, - Nebo spořením peněz, ušetřených tím, že jsem nevychoval děti*). *) Rusnok J., Udržitelný penzijní systém. Inovativní přístup. Mladá Boleslav 2004).
  • Trapne behem chvilky je mizerne zvýšeni odčerpano zdraženymi produkty /plyn,elekřina,benzín.. atd/ Znovu říķám trapné,nechutné
    • To máte pravdu hrozné. Voda, plyn, elektřina se zvýší a dostaneme pár korun. opravdu je to trapné *10*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit