Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jaké jsou a budou důchody migrantů, azylantů a dalších, kteří je již pobírají a do systému leckdy nepřispěli či nepřispějí ani třetinou financí co naši občané za celoživotní práci, že vás stud nefackuje, alespoň 5x denně politický ksindle. 
    • Dobrý den přeji všem--váž.pane ,,lidvore,,--obávám se,že slova jako stud,hanba,čest,úcta,potažmo odvaha,poctivost,soucit,sebekázeň,pomoc bližnímu,zdravý selský rozum,atd.až např.vlastenectví,patriotismus/prosím,neházet do jednoho pytle s jinými --ismy/--zkrátka jsme zřejmě ztratili nějak během poměrně krátké doby tato slova a hlavně jejich význam. Málokdo by dnes dokázal jednotlivé pojmy vysvětlit,neřku-li ,,přeložit,, do dnešní doby ,,kliků,, na všechno jen ne narukou... Moje děti by si teď asi do rýply s jejich úslovím:Áh,maminka zas bude mluvit o minulém století! Ani netuší,jakou mají bohužel pravdu-a to nemám na mysli kalendář!! Tuhle mi jedna mladší paní otevřela a podržela dveře na poště a prošla za mnou! Z toho jsem byla tak vedle,že mi chvilku trvalo než jsem to pochopila a udělala ten krok do otevřených dveří... A tak jen ze mně pak vypadlo:,,Děkuji,tak to máte pro dnešek splněný dobrý skutek!,, Na to se paní usmála a co mě překvapilo utrousila:,,Jo,na to se dneska už nehraje,že?!,, No a na tuhle epizodku jsem si vzpomněla při čtení Vaší reakce-i když s tématem voleb,důchodů či emigrantů asi přímo nesouvisí,viďte. Škoda-stále věřím,že kdyby např.můj syn takové gesto se dveřmi udělal osobě jakéhokoli věku,jistě by zabodoval--o slečnách nemluvě,třeba by mu poděkovala i úsměvem,no ne? Ono,kupř.i jít s úsměvem po ulici či v metru má většinou zvláštní moc,tedy zkuste to se záměrně takhle chovat třeba jen chvilku a budete /až na naprosté vyjímky notorických škarohlídů a nebo osoby,které opravdu jsou v zoufalých situacích se zdravím,apod./velmi užasle pozorovat,jak lidé reagují,tak nějak i zpomalí,pokud zaznamenají váš pohled a úsměv----dokonce byť mimoděk vám pousmání vrátí!!! Prosím,nepleťme sem ,,oblíbené sexuální harašení,, to je myslím pojem spíše novodobí,do něhož se od dob jistého prezidenta dá kolikrát jaksi ,,zahrnout,, takřka cokoli.... Už jsem se zas moc rozepsala. Takže mějte se fajn a klídek a trošku více pohody do dnešních dnů vám přeje Oštěp.

      Mimochodem můj důchod bude 7tisíc měsíčně--paní na úřadě mi sdělila,že je to i tím,že ačkoli jsem v posledních cca 20ti letech vydělávala slušné peníze,bohužel zbytek započitatelných let jsem se ,,jen starala o 4 děti,, a tak ať se nedivím,že zatímco ostatní pracovali,já byla doma.... Jediné co mě napadlo,že jsem měla porodit tedy čtyřčata a ne si je ,,v klidu,, a nerozvážně pořídit jedno po druhém a tak se flákat s jejich výchovou--to,že ČR ,,dostala,, na další léta daně odvádějící občany/2 vyučení,1styvbyvedoucí a 1 Ing.--nehraje roli! Je to asi samozřejmost a mě má k 7tisícům důchodu pomáhat hřejivý pocit u srdce,že stát dostal své a má mateřská mise byla splněna. Opatrujte se a žijte ,,jako člověk,, dokud to jde,v důchodu to bude ,,na pytel,, či na oprátku!!? Já věděla,že mi to nedá a že ještě něco sem dodám:co takhle,když jsem začala na počátku těmi takřka archaickými výrazy,ještě dopsat¨slovo DEFENESTRACE? Ačkoli se počítám mezi lidičky s minimální politickou informovaností,natož s angažovaností,přeci jen si rýpnu /a můžete klidně říct,že ze závisti/ do horní slupky našich státních ,,vůdců,, tím,že pokud by kdokoli nevěděl,co pojem defenestrace značí a komu se a zač se tohoto fyzického úkonu dostalo--ráda vysvětlím... Zkrátka kdo chce kam,pomozme mu tam--i když je to trošku někomu nesrozumitelné po zmíněném ,,kliku,, na netu byste měli slovo a jeho význam získat. Nu a pak už platí jen ,,chytrému napověz,hloupého kopni!,, Tím nenabádám k tomuto činu přímo,ale člověk nikdy neví,co na koho zabere,že!!!  A tak skončím svou úvahu a tok myšlenek smířlivě nikoli však zbaběle souslovím:,,MRAVNOST NADE VŠE!,,/kéž by!!!/ o. 

  • Kdyby ČSSZ posílala výpisy virtuálních osobních účtů pravidelně, nejen v předdůchodovém věku, tak by se naplnila snadno a rychle utkvělá myšlenka pana prezidenta Zemana. Myšlenka o zavedení švédského důchodového systému NDC, tj. důchodového systému "zdánlivě definovaných příspěvků". Jinak jsou oba systémy věcně stejné. V obou jsou prázdné osobní účty vhodné k vypočítání výše důchodu, nikoliv k financování důchodu klienta ČSSZ. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit