Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • to jsme se dočkali na stará kolena, že nebude na důchody, pan Klaus všechny naspořené peníze V ČSS Praha rozdal všem ministerstvům a tak jsme dopadli.
  • Souhlasím, že důchody jsou u nás strašně nízké - ale jinak to viděl a zřejmě vidí pan Kalousek, když na nás pohlížel jako na ty, na něž mladší musí vydělávat !Čili něco jako příjemci sociálních dávek. Přitom důchod je vlastně odložený výdělek - 45 let jsme odváděli příslušná procenta na odvody - alespoň my zaměstnanci. To, že OSVČ většinou si na důchod neplatí, je pak ukázka pokřiveného systému, trvajícího prakticky 40 a více let a za to vllastně ani ti OSVČ tak úplně nemohou - celý systém je tak nastaven. Nemůžeme se proto srovnávat s Evropou, nemluvě o takovém Lucembursku, který tyje z husté sítě mezinárodních bank atd. Ale srovnávat bychom se mohli s Rakouskem, které je podobné i co do velikosti a počtu obyvatel, a tady je to taky tristní. Přesná čísla nemám zrovna k dispozici, ale bude to tak 3x vyšší v průměru než u nás. Takže chudák osamělé staré ženy, ty v případě, že platí nájem musí pobírat nějaké příplatky na bydlení a nemají ani na dárky vnoučatům. A to jsme 25 let od převratu !!!
  • V době největšího ekonomického růstu od roku 2008 zvíšení minimální mzdy na 9990 Kč
    čmoudům 1200 Kč na den-jídlo-nocleh-ubytování-šatstvo-hygiena atd.přidáno ČSSD a Sobotkou ve spolupráci z ANO a Babišem 40.Kč na důchody. Opět světová ostuda..Nevěřil jsem ,že je možné mít vlastní zákony podložené meriditem věcných důvodů ,jako soudkyně z
    Hradiště svým osobitým výkladem zákonů se nelze divit,že neštastný člověk vezme do rukou zbran a mstí se na neviných lidech.
  • Při vší úctě,nějak nechápu nač by potřeboval takový člověk dostávat důchod od státu a ke všemu v takové výši-neberte to jako čirou závist,i když to tak samozřejmě do určité míry je-ale takový člověk přeci není bez peněz a mohl si odkládat dostatek a ještě žít nad poměry i s rodinou... Já jsem vychovala děti,bohužel v té době jsem otázku důchodu neměla na prvním místě priorit a bylo nám sděleno státem,že notabene až 3.dítě je do budoucna přínosem pro státní pokladnu a důchody.. Kromě toho,po letech do nástupu dětí do školky jsem zjistila,že byť maturovaná avšak čtyřnásobná matka jaksi nevyhovuji parametrům pro přijetí do zaměstnání a v důsledku tom jsem se snažila najít uplatnění jako OSVČ a to trvalo 16let až dosud a nyní když děti dostudovali na vysoké střední a vyučení tak jsem s hrůzou zjistila,že můj starobní důchod je 7100,-!!! Bylo mi řečeno,že hodnota odpovídá m.j.mému dlouhému ,,nezaměstnání,, během doby výchovy dětí. Doslova mi bylo řečeno,že jsem tím ztratila spoustu času,který mi započitatelný výdělek tím snižuje!! Nedomnívám se,že tím je doceněna má životní pouť,definovaná jako ztráta pro stát,ne němž nyní bych požadovala slušné živobytí,ne žebrotu a tak mi promiňte,ale představa,že tady počítáte,jak chudák vydělávající miliony má nízký důchod mne dloube trochu v játrech... Pokud bydlení v bytě je 6000,-+poplatky pak osoba s mým důchodem bude bezdomovec--existují soc.dávky,nevím,zda by byly i pro mne,představa toho,že půjdu škemrat na úřad mi na sebeúctě nepřidá. Kdysi jsem jako samoživitelka musela jít poprosit o peníze-dík úrazu jsem byla přes rok takřka bez výdělku a jen syn potřeboval počítač na střední školu a další prosil,aby mohl na tábor jako kámoši,počítač jsem zvládla,ale s táborem nám pomoci nemohli--řekli mi,že jako OSVČ ,,musím mít přeci fin.rezervu min. na 2roky dopředu,, a bylo to,takže když šel syn pak na VŠ už jsem raději o pomoc s jeho bydlením v Praze na úřad žebrat nešla... Zaplaťbůh už dostudovali,ale dva mladší byli bez práce nemajíc praxi a byli jsme tím pádem zase spíš na hraně s penězi.. Proto jsem myslela,že když stát nepomůže se zaměstnáním,podrží je penězi--to se nestalo. Až loni se konečně snad už chytli a tak teď ,,jedu,, oficielně již sama na sebe--bohužel již třetí rok habruji se zdravím,tudíž je menší výdělek,díky nezaměstnání dětí i méně zbývá na mé léky a tak se stav nelepší---je to spirála. A teď mi řekněte,když ,,asi takto vznikl,, můj důchod 7100,- jak mám mít naspořeno jako zde počítaná osoba,která bude bohužel mít takový fin.propad,že potřebuje ze zákona navíc dostat takovou sumu??? Je mi jasné,že zdaleka nejsem sama,kdo to řeší a snažím se slepě nezávidět,ale už předchozí rok jsem v průměru utratila pro sebe max.1870,-měsíčně za veškeré jídlo,tak z důchodu po úhradě bydlení mi nezbyde ani to!!! O lécích, mobilu,tv vysílání,tohoto netu,či jednou za rok holičce nebo podražení bot ani tím pádem nelze uvažovat!!!!! Takže teď musím zrušit tv a bojuji za nižší platbu za mobil,který s netem stále potřebuji pro svou práci! Jakmile nastane den odchodu do starobního důchodu,musím zrušit net a mobil a vše ostatní včetně zubní pasty,známky na pohled k vánocům dětem atd. bude problém ještě větší než dosud... Je to začarovaný kruh! Nechci být jen stěžovatelka,jsou lidi bez střechy nad hlavou,nevyléčitelně nemocní či nepohybliví a to mne děsí mnohem víc,ale představa,že tak skončím o samotě bez prostředků byť jsem vedla slušný dle mého soudu zodpovědný život-to je to,s čím si moc rady nevím i když jsem se snažila si vždy nějak poradit a nezklamat rodinu... Takže opatrujte se a držme si palce! O.
    • Kecáš.Za 1800 se nedá vyžít i když nežiješ v paneláku.Odváděj řádně daně a nepiš nesmysly.
      • Žijete v Česku a jste v důchodu ????? Žít jako důchodce v této zemi , (až na pár desítek , nebo stovek naddůchodců) ja za trest. Trest za to , že jsme vychovali děti, starali o ně, pracovali na směny v práci a pak doma . A pan nebo paní " kritik" ani neví s jakou částkou musí běžný důchodce vvyžít ???? Jeden měsíc trochu jídla a druhý měsíc možná léky. Všiml jste si pane kritiku o kolik se zdražily běžné potraviny ( mimo masa , na to důchodci nemají), o kolik se zdražily léky, i když se neplatí poplatky ????? A to prý je ekonomika u nás na vzestupu. Tak nechápu proč se vše zdražuje. Proč se nenapíše a neuveřejní v tisku a médiích kolik jich už odešlo dobrovolně, nebo zemřeli na to , že nemají na léky , nebo kvalitní potravimy ???? Bylo by pro tuto společnost a zemi přijatelné navrhnout eutanázii ????Udělejte referendum a budete se moc divit . O starostlivosti mladší populace a státu svědčí 40.- Kč - příspěvku za rok ( 1 a 1/2 chleba) a 1000.- Kč.-. měsíčně na 1 imigranta a to nemluvě o našich tmavých soukmenovcích. a JEN TAK MIMOCHODEM DŮCHOD DOSTÁVÁME ZDANĚNÝ .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit