Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nikdy jsem asi nepřemýšlela o tom kolik dítě stojí. Dítě jsem si pořídila proto, že jsem ho chtěla a i kdybych za něj měla dávat všechny svoje peníze tak mi to nevadí. Snažím se, aby moje dítě mělo co možná nejkvalitnější život. Třeba teď začínám vybírat vybavení do školy. Můžete mi někdo poradit, jak vybrat dobrou školní aktovku?

    • Důležité je to, aby se aktovka dítěti líbila. Potom se také musíte dívat na důležité technické parametry jako je například váha ale také zádový systém, který by měl být ergonomicky tvarovaný. Důležité je si také pohlídat to, aby se dala nastavit dítěti na záda. Není to ale složité, bez problémů vyberete kvalitní školní batoh třeba i v sadě, kde budete mít ostatní důležité školní pomůcky za rozumnou cenu.

      • Jak jsem psala předtím, tak se nechci dívat jen na cenu, ale prostě celkově na kvalitu. Vy jste kupovala co pro své dítě?

        • Pro dceru jsem vybrala školní batoh v setu https://baagl.cz/products/skolni-set-airy-rainbow-unicorn s motivem jednorožce, které miluje. Ale mají na výběr i pěkné pro kluky nebo třeba i jiné vzory pro holky. Objednávala jsem to nakonec z internetu z jejich stránek, ale mají v Praze i svoji pobočku, kde mají kompletní sortiment..

  • Žijeme v době, kdy je všechno drahé, takže je jasné, že ani výchova dítěte nebude levná záležitost. Ono se stačí podívat už jen na to, jak jsou dnes drahé například hračky. Já se teď nedávno například dívala na takové ty hrací deky, protože bych ráda něco takového koupila své malé. Bohužel je to docela drahé, takže to nejspíš budu muset sehnat přes nějaký dětský secondhand.

  • Přepočítávat děti na peníze je naprosto zcestné. Jak chcete finančně vypočítat radost, lásku, naplnění života. Když už vyčíslujete kolik stojí děti napište ke srovnání, kolik lidé utratí za auta, domácí zvířata, cigarety alkohol. Ještě jsem nenarazila na článek, kolik utratí za cigarety, alkohol a drogy ti, kteří pobírají sociální dávky. Zřejmě se nejedná o peníze, protože na ně nemusí pracovat, jsou to jen dávky, které umožňují pohodlný život. Když odrazujete od rození dětí, pak se nedivte, že přijdou děti z jiných zemí. A to nebudou jedináčci. Zřejmě jsou tam děti levnější.
  • Jenom největší iddiot si pokládá otázku kolik stojí dítě,život se musí žít a ne užívat.Co po nás zbude-děti a povinností každého normálního člověka je mít alespoň dvě děti ,tak už jděte s těma propočtama do erdele a děti byli i v nejhorších dobách a dnes nejsou ,tak pak je to doba ze které není návratu a vede k totálnímu zmaru.
  • Nesmysl. Kromě plínek a botiček se dá všechno koupit levně z druhé ruky. Hraček mají děti taky zbytečně moc. Třeba hezká interaktivní knížka, kterou si dítko odmalička s maminkou prohlíží (pokaždé jiná z knihovny) dělá divy. A taky čím víc dětí v rodině, tím levnější je každé další, už se toho nemusí moc nového pořizovat.
    • Dneska nikdo nenechá někoho umřít hlady ale klidně vymíráme na užívání si života a pak děti vadí.
  • Cituji: ..."životní krok, který řada lidí moc nepropočítává. Vlastní potomek". Statistiky říkají něco jiného. M. Hiršl: Změny ... ukazují trend vývoje skutečných hmotných životních podmínek ve kterých rodiny s dětmi žijí. Přechod od daně ze mzdy na daň z příjmu fyzických osob (od 1. 1. 1993), znamenal DRASTICKÉ omezení daňového odpočtu z důvodu péče o nezaopatřené děti. Uvedená skutečnost výrazně ovlivňuje rozhodování mladých lidí, zda vůbec mít děti a kolik … Bylo to způsobeno vyšším růstem míry zdanění pracovních příjmů rodičů v porovnání s bezdětnými. Nelze v této souvislosti nepřipomenout, že právě v letech 1994 – 1996 klesl počet narozených dětí v České republice o 30. tis. ročně, tj. o čtvrtinu, a dosáhl mimořádně nízké úrovně.
    • Podekujte VK a jeho "prognostikum"! *12*
    • "ivopatta" Radši sem dovezou migraci ,ta nás zachrání.Jen kolik to bude stát?Prostředky které na to vynaloží by měli dát mladým lidem. Promiňte mi to ,ale musím to napsat , neboť se takhle vyjadřují naši pomazaní. *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit