Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kéž by byly vysoké příjmy. Zatím na všechno stačí tak tak, takže dost přemýšlím o tom, že změním práci. Před nedávnem jsem totiž musela hradit nečekané výdaje, na které jsem bohužel neměla, takže jsem si musela půjčit a došlo mi, že bych si měla začít tvořit finanční rezervu. Pro zajímavost když tak přikládám i odkaz: www.letakomat.cz/finance/emmas-credit-pujcka

  • Vyjdeme-li ze správné definice: "Starobní důchody z I. důchodového pilíře jsou výnosy z vkladů do výchovy dětí", tzn. že na vlastní starobní důchod lze investovat jen prostřednictvím výchovy dětí, pak uvedené příklady můžeme interpretovat následovně. Paní Nováková s průměrnou hrubou mzdou 14 000 Kč místo pracovní kariéry vychovala tři děti, tj. vložila na svůj důchod 3 x 1,5 milionu korun = 4,5 milionu korun. Paní Válková byla ženou kariéristkou a nevychovala žádné děti. Na svůj důchod vložila 400 000 Kč (slideplayer.cz/slide/13563954/), což jsou přerozdělené daně použité na výchovu dětí těch druhých. Co tím chci říci? ČSSZ používá clearingový systém, tj. vyúčtování pohledávek. Přitom paní Nováková vyčerpá jen část svých vkladů do výchovy dětí a zbytek svých investic přenechá paní Válkové, která díky tomu může v průměru vyčerpat 500 % svého vkladu. Pozn. ti co žijí ze sociálních dávek se do definice důchodů nevejdou, protože vklady do výchovy jejich dětí učinil stát z našich daní.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit