Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • joskadevatej

    No, já v tomto mám docela štěstí, protože naštěstí máme vlastní studnu, kde je docela kvalitní pitná voda. Stačilo tedy jen zainvestovat do domácí vodárny a díky ní ji konečně můžeme využívat - a neplatit tak šílené účty za vodu. :-)

  • Moc díky za článek :-) Když nám teď došlo vyúčtování za vodu, tak jsme měli nemalý nedoplatek, takže se s ní snažíme o něco víc šetřit. Nikdy dřív by mě nenapadlo si to takhle propočítat a přitom je to tak jasné..
  • Vážení pokud budete šetřit, voda podraží!!! A to čím více budete šetři, tím více podraží!!§
    Pro elektřinu existuje regulační úřad.Existuje něco podobného na vodu?
  • postavíme kabibudky a nebudeme se mýt *12*
  • V naši části obce je staré zřídlo s dostatkem spodní vody, proto také u nás byla v 70 letech minulého století provozována vodárna. Soused si nechal prohloubit a vyčistit starou studnu, koupil si domácí vodárnu a upravil potrubí tak, že vodou ze studny teď zásobuje koupelnu, záchod a venek baráku k mytí auta. Vodu z veřejného vodovodního řadu ponechal akorát k zásobování kuchyně. Navíc si pořídil dva tisícilitrové plastové nádrže v kleci, do kterých jímá vodu zachycenou přes okapy ze střechy a používá ji k zalévání trávníku a záhonků s květinkami a zeleninou. Předtím vodu z vodovodu používal ke všemu a platil za ní čtvrtletně a podle ročního období 2 až tři tisíce a to ještě se v naší části obce k vůli absenci kanalizace (zatím) neplatí stočné. Dnes je vysmátý a platí zlodějské firmě Aqualia za vodu max. dvě, tři stovky. Já také už uvažuji, že obnovím studnu a další soused má v úmyslu nechat si na svém pozemku udělat hlubinný vrt. Takhle se dá ušetřit.
  • Ano, o co snížíme spotřebu, o to nám vodárny zdraží vodu a to se vyplatí!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit