Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tento rok jsme si říkali že bychom se už mohli přestěhovat z toho našeho bytu do nově postavené dřevěnice. Myslím si totiž že by to bylo už moc fajn. Rok 24 na to bude skutečně nastaven ze správného úhlu. Tak snad už konečně tento rok to vyjde, přejte nám to.

  • Dobrý den, my se chceme pouštět do rekonstrukce domu, a já bych si hrozně přála při tom do interiéru nechat dát retro zásuvky a vypínače. Pamatuji si je z chaty u babičky, takové ty kulaté.  Víte kde je sehnat? 

    • Retro zásuvky a vypínače vypadají fakt peckově. Také to má ráda, jako u babičky na její chalupě, probouzí to ve mě vzpomínky z dětství, které jsem si díky své rodiny opravdu užila. Já můžu doporučit mrknout na https://www.kliklap.cz/e-shop/ nejsou drahé jako porcelánové, tady koupíte jeden za cca 300 korun a navíc pasují do klasických elektro krabiček. 

  • S manželkou už se nám podařilo koupit si dům, který je ale však určený k rekonstrukci, kterou bych chtěl dělat co nejvíc sám. Můžete mi poradit někdo prosím, kde sehnat výhodně materiál k rekonstrukci? Budu rád za každou radu, protože potřebujeme vše zvládnout nějak dobře cenově. 

    • Snažte se toho co nejvíc sehnat předem. Já jsem třeba hodně věcí sehnala online přes internet. Podařilo se mi tak nakonec dost ušetřit, díky tomu že jsem to brala takhle a ne přes stavebniny. 

      • A můžete mi říct kde to sehnat teda nějak rozumně? Kde se po tom podívat přesně? 

        • Třeba na střechu, ale i další věci tady https://www.1122.cz/ploche-sikme-strechy-oplasteni Doporučuji se podívat najdete tam velkou spoustu věcí za rozumnou cenu ale taky dostupné. Schválně si můžete jednotkové ceny porovnat i s nabídkou stavebnin a uvidíte pak vlastně sama, že tam můžete nakoupit výhodně. 

  • To já jsem naštěstí byt zdědil po babičce, takže zas tak vysoké náklady naštěstí nemám. Chtěl jsem se však v novém bytě cítit co nejlépe, takže jsem alespoň nějaké finance investoval do jeho přestavby. Návrh interiéru mám udělaný od http://www.pwinterier.cz/ , takže doufám, že se v bytě budu cítit dobře.

  • Jak se hodí těmto demokratům přes noc prodávat byty po těch zlých komunistech,kteří masivní výstavbou bytů pro lidi udělali celá sídliště.Já bydlel v demokratické Lucerně ve třech garsonkách do třiceti let s dvanácti partajemi na cca 20m chodbě,kde byla jedna koupelna a dva záchody tj.celkem na jedno WC bylo průměrně 8 lidí bez návštěv.Ještě,že jsme měli masarykovský keramický nočník pro dospělé.A v té koupelně to bylo pro 16 lidí.Jsem šťastný,že se ta doba vrátila díky jednomu kulisákovi ,to byl adrenalin!
  • Je mi lhostejné za jaký úrok poskytují banky úvěr ve formě hypoték.V r.1985 bylo nájemné bytu 1+3 cca 350,-Kč měsíčně.Čili cca 1/10 průměrného platu.A jaký je podíl dnešního nájemného?Připomenu,že ta 1/10 je dnes 2.900,-Kč.Platí dnes někdo za byt 1+3 takovýto nájem?I toto je kapitalizmus,který jste si v r.1989 vycinkali klíči.
    • 90% lidí, kteří si kupovali státní byty (služební a podnikové), ve kterých bydleli, za ně dali částky od 100 do 200 tisíc. Měl jsi udělat totéž. I dnes v Brně lidé masívně protestují, když si mají od státu koupit byt 3+1 v cihlovém činžáku v jedné z nejluxusnějších čtvrtí města za 250 000,- Kč.
      Tyto byty často obratem ruky prodají za částky okolo 4-5 miliónů, nebo je pronajímají za 7-15 000 měsíčně, daně samozřejmě neplatí. *1* *1* *1*
    • Před rokem 1989 jsem v bytě 3 a 1 platila dle inkasa, které dodnes mám schované - celkem 617 korun - se vším. Dnes mám důchod 11 800 korun a ve stejném bytě, který mám ve vlastnictví platím 4856 korun a to se vším. Z toho mi vrací každý rok za topení přibližně kolem 6 tisíc. Dům máme opravený, na účtu společenství vlastníků téměř milion korun. Nestěžuji si. Když porovnám svůj plat před rokem 1989, tak jsem měla 1 800 korun čistého - tj. nějakých 2100 hrubého. Na měsíc po zaplacení bydlení mi zbylo 30 korun na den. Pamětníci jistě vědí, co se za to dalo koupit. Malé H a velké O. Dnes mi zbyde po zaplacení bytu ještě 7000 na jídlo, které v životě jako důchodkyně neutratím. Za léky platím tak za tři měsíce max. 46 korun doplatek. Nechlastám, nekouřím a za jídlo, když jdu po akcích v Lidlu, který mám kousek od baráku, tak utratím max. 2500 korun. Mohu si našetřit na dovolenou atd. Prostě já se mám lépe než kdysi. A zaplať Bůh za to cinkání. Dnes by náš barák byl polorozpadlý.
      • Větší hovadinu nadčasového příspěvku jsem ještě nečetl před Silvestrem.Vaše počty jsou tragické,doporučuji vrátit školné a před zrcadlem si dát pár facek a blbě neprovokovat.A za těch třicet korun na den bylo 3xmáslo tzv.jednička a 4x máslo dvojka po dodání 2Kčs.A za vodu,elektřinu,plyn,rádio a televizi máš načerno?
        • Jako hovadinu myslíte, vzala jsem si schválně tzv. předpis úhrad našeho domu a ta činí 4056 Kč /dálkové vytápění 654,dodávka teplé vody 450,dodávka studené vody 300, výtah 80,osvětlení společných prostor 40, servis vodoměrů 35, příspěvek na správu domu - fond oprav 2 147 a příspěvek na administrativu správy domu 350 - dohromady to dělá 4056 Kč. Zvlášť platím Sipo 470 elektřinu, 45 rozhlas, 135 televizi,13 úhradu poště - což je 663 korun - plyn je zúčtován mám dojem jednou ročně -tzn. celkově i s plynem asi 800,-- Kč. Dohromady moje náklady na bydlení jsou 4 856 Kč a to vše v bytě I. kategorie v okresním městě. Jedná se o byt v osobním vlastnictví, tudíž neplatím nikomu 5 tisíc navíc za pronájem. Každoročně mám přeplatek za topení přes 5000 korun, tím bych mohla snížit zálohy, ale mám to jako rezervu. Podotýkám, že mám manžela, který bydlí celoročně na chalupě, protože je rád v přírodě a vyhovuje mu to tak. Tam má také náklady. Takže těch 7000 tisíc co mi zbyde z důchodu šetřím, protože mi manžel samozřejmě dává na jídlo - a dost, protože má důchod 15 a půl tisíc. Takže mi máslo už nejíme kvůli cholesterolu, takže to poměřuji podle jiných kritérií. Neplatit za rozhlas, televizi atd. bych si netroufla. Naše rodina nebyla nikdy dlužník. Jiná kapitola je pořídit si dnes byt a nemluvě o Praze, já jen konstatuji, kolik jsou moje náklady na bydlení. Naše děti měli štěstí, že mají byty po babičkách.
          • V prvním příspěvku nebylo to podstatné,že se jedná o byt v okresním městě.Já měl to štěstí,že jsem bydlel v Praze,proto jsem psal o bytě v Praze 3+1/L.Plyn a el.energie byla za stejné peníze jako v Okresním městě.O poplatcích za televizi,rozhlas to bylo stejné.Nejhorší je i když to byl podnikový byt tak díky šupákům z prognosťáku nás stál po privatizaci ,vybydlený za 3,1mil.Kč.Dnes koupit byt je pro demokratické lichváře po roce 1989.Máslo za 50,-Kč musím koupit,protože musíme zdravě jíst,.protože exportované PVC z EU se jíst nedá bez zdravotního ohrožení demokraticky a svobodně přežít.A to nemluvím o ovoci a zelenině.Bohužel já důchod nemám 15 a půl tisíce,ale demokraticky hromadně propuštěn z práce,když jsem chtěl naplnit slova jednoho kulisáka,že nemám věřit tomu,že budeme vyhazováni z práce a tak jsem věřil a byl jsem okraden o podstatnou výši důchodu za zodpovědnou technickou funkci v energetice za 43 let.Takže moje počty jsou trochu jiné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit