Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prosím chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo neřešil exekuci na dům nebo byt. Máme s manželkou byt v Praze, který je v exekuci. Mám strach, že pokud se byt dostane do dražby, tak se nikdy neprodá za tržní cenu. Dá se ještě v této fázi něco dělat, a byt nějakým způsobem prodat?

    • V této situaci se ještě dá něco zachránit přes realitní kancelář. Já jsem se takhle s realitkou v této situaci domluvil, že realitní kancelář urovnala částku, která se musela zaplatit, a potom byt prodala za tržní cenu, která je většinou vždy lepší, než když se byt draží.

      • Takže Vám zůstalo z toho něco? se kterou realitní kanceláří jste se prosím tak domluvil? nemáte ještě kontakt?

        • Ano přesně tak, po prodeji se odečetlo vše co bylo potřeba zaplatit, a mě z toho ještě půl milionu zůstalo. Řešil jsem to přes realitní kancelář Edox reality, která má pobočku v Praze na adrese Senovážné náměstí 978/23

  • kradeze a podvody nebo exekuce a insolvence? v posledni dobe casto sklonovane jsou exekuce, exekucni/zadrzovaci prikazy i insolvence, zastoupeni navrhovatele pro vymozeni dluhu vuci odpurci? Ackoliv jsou prava navrhovatele sklonovane ve vsech padech, odpurce se tak stava jeho rukojmim, bez ohledu na to, zda-li nejaky dluh existuje nebo nikoliv, zda-li se jedna o vymahani dluhu nebo likvidaci pro sikanozni navrh. Navrhovatel tak zastoupeny insolvencnim spravcem vymaha neexistujici dluhy na jinem nez povinnem, pripadne pri moznosti zajisteni dluhu, aniz by odpurce mel jakakoliv prava - minimalne pravo na spravedlivy proces, pravo na rovne postaveni ucastniku rizeni, kdy je likvidovan jeho majetek bez ohledu na dluhy, ktere vuci nemu ma navrhovatel, pro prerusene rizeni ve veci vymahani dluhu na navrhovateli. ANO: tak jak je videt kazdy pocita,a to predevsim pro sebe, proc nezastavit vymahani svych dluhu, kdyz je mozne sikanoznim zpusobem obvinit odpurce z neplaceni, pocty jsou to, co zrejme nasim zakonodarcum, soudcum nebo statnim zastupcum moc nerikaji,,, ps. vyhrala jsem spor o byt, po 15 letech, odpurci jsou povinni byt vyklidit a vyklizeny mi predat, uhradit naklady rizeni/exekuce jineho nez povinneho na zaklade podvodu) - z duvodu tohoto sporu jsem nyni zjistila, ze na mne exekutori vymahaji nejake dluhy, ac jsem zadny navrh nedostala napr. zdravotni pojistovna za dobu, kdy jsem studovala na skole, nebo kdy jsem byla zamestnana a vinou zamestnavatele mela dve zdravotni pojistovny najednou, nebo dopravni podnik za detske jizdne, ac jsem jiz detskym botickam odrostla, a kvuli nicotnosti uhradila, soud za pokutu - kritiku soudu pro vyse uvedeny spor, ac jsem pozadala o vyuctovani a potvrzeni, ze byla cela pokuta uhrazena, zadny nedoplatek k uhrade jsem nedostala, nebo uhrazenou pujcku u Multiservisu, ktery pote, co firmu zrusil, prodal neexistujici dluhy pod banku MONETA, mne castku k doplaceni nezaslal, presto pry nejaky vznikl. Protoze se jedna o evidentni podvody, pozadala bych vsechny diskutujici o jejich zkusenosti, zda-li byl nektery exekutor trestne stihan za nezakonnou exekuci, za vydirani, podvodne jednani, uvedeni v omyl, atd. (pozn.lze plnit jen na ucet predany navrhovatelem, potvrzenim o uhrade cele castky nebo nepredanim uctu nastupujici firmy po zruseni puvodni firmy, atd. lze zamezit doplaceni, po celou dobu jsem byla zamestnana, tj pokud by doslo k nejakemu problemu, urcite by doslo k projednani, dolozeni danych skutecnosti, ..tim,ze se v byte zdrzovali odpurci, zadny z navrhu jsem nedostala a nikdo jej neprojednal, vysledkem je, ze bych mela hradit neexistujici dluhy, ktere soud jiz projednavat nechce..
  • Dluhy se platit mají ANO. Ale přišla jsem k dluhu ani nevím jak. Kdybych náhodou si přes http://www.kontrolaexekuce.cz nezkoukla své jméno byla bych asi na ulici. Na štěstí jsem vše zjistila v čas a začala konat sice to trvalo, ale jméno jsem očistila....
    • ANO,mne se podarilo ocistit sve jmeno za exekuci jineho nez povinneho po 15 letech, bohuzel mi to vsak po teto dobe jako ocisteni jmena nepripada, protoze jsem po celou dobu byla ten, kdo byl postizeny exekuci, ikdyz se mi omluvil i pan ministr a dostala jsem odskodneni,....
  • Stále slyšíme volání po omezení pravomocí exekutorů, po jejich regulaci, atd. Jenže proč? Protože dlužníků, kteří nemají zájem splácet své závazky je mnohem více než věřitelů. Až se dostanete do stavu, kdy vám bude někdo dlužit, a vy se nebudete schopni díky velmi mírným zákonům a okleštěným pravomocím exekutora, dostat ke svým penězům, tak zjistíte, jaké to je. Dluhy se mají platit a kdo s tím nesouhlasí, tak má asi nějaký problémek, že......
    • Kdyby se neděly do nebe volající excesy exekutorů postihující zcela nevinné lidi, tak veřejnost nebude volat po omezení jejich pravomocí a regulaci. Exekutor má být státním zaměstnancem podléhajícím soudní moci a ne soukromým podnikatelem motivovaným vlastním ziskem, navíc s ochranou veřejného činitele, což je další obludnost. Nikde ve světě soukromí exekutoři jako u nás neexistují a jsme za to hodně kritizováni, protože exekutorské podnikání + nepostižitelnost vede k vytváření mafiánských struktur. A ještě, riziko má nést i hlupák který půjčuje, nejenom dlužník. Většinou jsou půjčovateli stejně zlodějské úvěrové společnosti, které půjčují s vidinou velkého zisku z přehnaných úroků.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit