Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No upřímně, když jsme zjistila, že připravená káva z moka konvičky je mnohem levnější na jeden kus než z toho automatického kávovaru, tak jsem dceři řekla, ať to urychleně prodá a sežene mi konvičku. Nemám totiž peníze na zaplacení energií a takový luxus už v pozdním věku nepotřebuji.

  • Kyž se vám podaří pracovat 4O let jako mně a i přes vzdělání a dobrou práci a poctivou vám vznikne důchod 11 tisíc korun, tak musíte počítat s tím, že byste měli mít svůj byt mít v pořádku spotřebiče, nechodit na rauty ani do kina ani do divadla a vůbec ne v Praze na výstavy, protože to nezvládnete. Ale můžete chodit parků, a po ulicích ale nedáte si nikde kávu, protože ta je nejméně za 55 korun a to je dobrá snídaně doma! A protože nechodíte do práce a já ani k doktorům, tak ušetříte na botech a oblečení. S kamarády si sednete na lavičku a mluvíte o politice jak ti nahoře pro vás dělají první poslední! A jak si všichni napřed pár let vysedí na úřadech a pak se nechají volit za velké platy do senátu a sěmovny. Zrovna jsme se smáli, jak ti neúspěšní nominanti na prezidenta půjdou do voleb do senátu a nejraději v Praze, tam je každý zvolí! Tak my ne - my již nikoho volit nebudeme! Klidně toto přečtěte ve sněmovně, senátu, je to pravda! A hlavně se nám líbí jak od vrchu až dole se dodržují zákony a jak si vede výborně pražský Magistrát s těmi TAXI a Ubery atd.! Povyhazovat všechno, překvalifikovat a jít makat Krnáčová, Dolínku, Udženija!
  • Bohužel již nadpis článku není pravdivý, cituji: "Lidé jednoduše žijí déle, a to má vliv na udržitelnost státních penzijních systémů". Kdyby šlo jen o prodlužování věku dožití, tak je důchodový systém dávno za vodou a není co řešit. Stačí porovnat zvyšování věku odchodu do důchodu s délkou dožití. Problém je jinde. Díky účetně (!) pochybné správě důchodové agendy (slideplayer.cz/slide/13563954/) a také zdravotní agendy, vyhodí stát v r. 2018 celkem 43,44 + 16,5 miliardy korun jen proto, aby zakryl fakt, že bezdětným důchodcům nemá kdo platit v mezigeneračně financovaných sociálních systémech ze svého odvodu sociálního a zdravotního pojištění jejich starobní důchody a zdravotní ošetření ve stáří. Díky tomu nemusíme vychovat děti. Důsledkem je nízká porodnost a následkem zvyšování skrytého dluh v systémech důchodovém i zdravotním. Stát se to snaží kompenzovat dalším prodlužováním věku odchodu do důchodu. Takže spoření na důchod ano, ale jen pro bezdětné! Mimochodem o tom přednášel Jiří Rusnok v r. 2004 (Udržitelný penzijní systém. Inovativní přístup).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit