Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Toto je něco, co podle mého názoru v dnešní nelehké době řeší úplně každý. Různých rad a tipů se dá na internetu najít spousta, ale co si budeme povídat. Nejlepší je stejně přejít na nějaký jiný druh vytápění (pokud to možnosti dovolují, pochopitelně) Mně se například asi nejvíc zalíbila tepelná čerpadla země-voda, tak jsem si letos konečně jedno takové pořídil. Byla to teda trochu větší investice, ale v dlouhodobém horizontu se to podle mého názoru vyplatí.

  • Zajímavý článek, a pro ty co topí krbem nebo kamnama, by byl tento článek

  • tarpedivan

    No, já dřív platil za topení opravdu šílené účty. Pak jsem zjistil, že to celou dobu bylo tím, že jsem měl v domě špatně utěsněná okna a skrz ně tak teplo unikalo z domu ven. Koupil jsem tedy nové samolepící těsnění oken a dveří a musím říct, že ten rozdíl je opravdu znát. Když srovnám tuto zimu s tou minulou, tak je v domě hned pocitově větší teplo. Jsem zvědav jak moc se nové těsnění projeví na účtech za vytápění.

  • ivanka386

    My se snažíme doma moc nepřetápět. V obývacím pokoji máme stabilně kolem 20-22 stupňů. Za topení ale naštěstí tolik neplatíme, protože ho vytápíme hlavně krbem. Navíc ložnici máme hned vedle, takže teplo z krbu jde částečně i tam. Je ale pravda, že občas ani ten krb na vytápění nestačí. V takovém případě nezbývá nic jiného, než se zabalit do vlněné deky. Ta vždy spolehlivě zahřeje. :)

  • Nedalo mi, abych po přečtení článku nenapsala pár řádek. Měli jsme přímotopy, na které jsme se nechali nalákat v 90 letech (bez dotace), ty jsme posléze vyměnili za tepelné čerpadlo, opět bez dotace a za nemalé peníze, abychom ušetřili, ale náklady se nám nevrátí ani za 30 let. Jsme postarší a tak jsme mysleli na budoucnost, abychom s topením nebyli nikomu na obtíž. Ale teď už to není jen o šetření, ale o tom, že se neustále zvedají platby za distribuci elektřiny. Teď už jsou to i nově platby za jističe a to nám podle předběžného propočtu z kalkulačky ERÚ zvedne roční platbu o 3 tis. A nevěřím, že se to do budoucna nebude zvyšovat. Když to nebudou jističe, tak příště něco jiného, co si zrovna někdo vymyslí, aby z lidí dostali peníze.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit