Přejít na výpis diskuzí

Budeme se dožívat 150 let? Podle italských vědců člověk nemá strop dlouhověkosti

29.7.2018 19:44
Jan Toman 8 příspěvků

Smrtelnost nedává lidem spát už od doby, kdy první hominidé začali o abstraktních principech přemýšlet na afrických pláních. Snaha o dosažení nesmrtelnosti prostupuje magií i alchymií, o starých i nových, východních i západních příbězích nemluvě. Otázka na den vlastní smrti patřila k nejčastějším v antických...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pane boze , jak jsem bezverec . To je zase megakravina. Jeste sem dejte reklamu na Vec Makropulos . A rozhovor s Zizkovym spoluzakem ze zakladni skoly k tomu . Elixir mladi , nekdo chlemta divci krev , jinej si plati alchymisty , dalsi nevim co. A kde jsou ti vsichni ?!?! V -- cenzurovano. 

 • Být 100 let stará, děkuji nechci.

 • Žít dlouho v tomhle světě? To určitě ne. 

 • KIMCID

  do důchodu ve 110 letech

 • Dnes není až tak nemožné se dožít např. 90 let..problém však často bývá, být důstojně soběstačný např. už i 75 letech, bez pomoci jiných..Naše společnost se často umí lépe starat o cizí a to i včetně domácích zvířátek atd..i kvalitněji, než o vlastní lidi., které dokáže s úplným klidem odepsat i vlastní rodina a tzv.příbuzenstvo., hned v okamžiku, kdy už člověk nemůže být ostatním i sobě prospěšný, či dokonce není soběstačný, je starý nemocný tzv. smrdí, dělá jen ""problémy"atd..Proč a pro koho., se tedy zabývat ještě vyšším věkem, když současná, často silně konzumní a hodnotově i cynicky zdeformovaná společnost velmi často neumí a dokonce se už ani mnohde nechce starat ani ty současné lidi v daleko nižším věku ?!..

 • Žít desítky let v křesle ,nebo ležet na posteli je dosti děsivá představa. 

  Ale lámeme rekordy bereme prášky a průměrný věk se tím prodlužuje.

 • Tak zrovna v italii bych si tipnul, ze ty jejich udaje budou hodne nepresne... Kdyby to byli nemci, tak mozna, ale italove?... Navic italove s vysokou mirou nezamestnanosti a vysokymi duchody..... Neni to tak dlouho co se psalo, ze jeden duchodce tam zivi celou rodinu.... To se pak muzou se statistikama dit věci ;).... Treba 105 lety duchodce muze vypadat na 85 ;)

 • Představa, že by se někteří naši politici dožili 150 let je docela děsivá.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit