Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Inquisitor
    Taky jsem už párkrát zažil a je to hodně bizarní zážitek. Když člověk ví co kdo řekne i co odpovíte vy i kdo projde okolo apod., ale přitom nemůžete nic změnit, jenom ten pocit už prožitého, prostě jako v nějaké časové smyčce :)
  • Pocit déjà vu (nebo déjà vécu) může vyvolat nějaký podnět, kde člověk zapomněl, že ho už "zažil". Např. přijde do cizího prostředí, kde je poprvé a má dojem, že už tam byl. Ve skutečnosti je tam ale pouze cítit nějaký silný parfém, s nímž se už kdysi setkal, ale zapomněl to. Nebo je poprvé v krajině, kde mu připadá známá cesta lemovaná stromy a letními obláčky na obloze, ale už zapomněl, že tak to vypadalo v místě kde žil jako dítě.

    Co ale říci o případech, kdy je člověk poprvé v nějakém městě a předem "ví" co je za rohem, jaký dům, jaký strom. Nebo chce dojít na jisté místo a přestože tam nikdy nebyl tak "ví", že musí jít tou a tou uličkou, pak třetí uličkou doprava a pak druhou uličkou doleva a dojde k cíli. A přitom "ví", že za rohem je takový a takový dům. Také jsem takové případy zažil.
    • Co říci? Filmy.
    • jo jenze 100x ma takovy pocit ze za tim rohem bude to a to a ono je tam neco jineho kdyz pak jednou je tam to co ocekaval zacne verit v nadprirozeno... jak se pise v clanku nejvice maji takovych zazitku vzdelani lidi tedy lidi co cetli mnoho knih videli mnoho filmu slyseli mnoho vypraveni tedy ZADNA "VEDA" nadprirozeno se NEKONA!!!!
      • To bychom museli nejdřív definovat co je to "přirozeno" a co "nadpřirozeno" a pak teprve můžeme diskutovat jestli to existuje nebo nikoli. Ovšem lidské znalosti, lidský rozum a i lidská logika má své hranice. A co je za tou hranicí, to popírá náš rozum i naši logiku. O něčem z toho víme, stačí se seznámit s tím, co nám říká např. kvantová fysika nebo současná kosmologie.

        Jinak si dovolím citovat klasika:
        Vážený pane, vůbec nesouhlasím s tím co říkáte, ale do své smrti budu bránit vaše právo říkat to.

        *3* *2* *2*
    • nedivim se popleto !!!!
    • Někteří vědátoři mají vysvětlení v tom smyslu, že za určitých okolností se ve spánku uvolňuje duše z tělesné schránky a cestuje po městech atp., aby se posléze vrátila do svého "mateřského" těla. Vzpomínky z cestování duše jsou uchovány v podvědomí člověka, aby se podle situace dostaly i do vědomí....Lidský mozek není stále probádán, má pro člověka ještě mnoho bílých míst.
      • Takové jevy existují. Experimentují s tím běžně parapsychologové a také vojenské rozvědky. Probleskly zprávy, že se to úspěšně používá i ke špionáži. Ovšem co je to "duše" anebo "co" se to uvolňuje z organismu, to se neví. Můžeme říci, že jakási energo-informační entita, ale stejně nevíme co to je.
  • Zajímavé čtení
  • Deža neví
  • Zažil jsem takový pocit, a to mimořádně intenzívní. Úplně to na určitou dobu pohltilo celou mysl. Ten zážitek byl tak intenzívní, že na něj do smrti nezapomenu.
  • Já už viděl v životě tolik filmů, že ač po světě necestuji, tak věřím, že bych déjà vu prožil na mnoha místech na světě, kde jsem rozhodně v životě nebyl . Ale to už nezní tak záhadnbě, že? *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit