Přejít na výpis diskuzí
Dostala pokutu 15 milionů dolarů. Nezaplatila. Teď spustila AI, která vydavatelům vědeckých časopisů bere byznys
27.5.2026 | Miroslav Krajča
2 příspěvky
-
Tak přesně tohle je věc, která mě celý život štve. Na vědeckých článcích je založená politika grantů a dotací. Věda je často financována ze státních peněz, tedy z daní. Studium je financováno z daní. Přesto, pokud chce někdo čerpat z výsledků výzkumů, tak musí platit nějakým vydavatelstvím. Alexandra Elbakyan dělá dobře, vrací vědu a její výsledky těm, kdo si ji zaplatili a umožňuje rychlejší pokrok. A klidně si nesouhlaste.
-
obchází paywally
začali žádat o papery.
??? Mluvíte česky? Jo, mluvíme anglicky.
Sci-Bot je omezen téměř na nic.
??? Věta téměř na nic.