testovaci text

Diskuse pro Článek

Když je člověk na roztrhání: Proč je těžké říci druhým NE!

22. 7. 2017 – NEDD

Nevíte, kam dřív skočit, protože nedovedete nikomu nic odmítnout? V tom případě zbystřete! Pravděpodobně se nemáte příliš rádi a zaděláváte si také na pořádný problém. Jak vystoupit ze začarovaného ...

zpět na Článek
1

komentářů v diskuzi: 21

napsat komentář

V.I.L (inkognito)

6 souhlasí, 0 nesouhlasí

Moje definitivní sbohem Tiscali. Mějte se jak chcete.
Od 1 září mám vlastní internetové noviny. Politika, záhady, novinky..
Pa Simča
23.7.2017
vlákno reagovat

Občan (inkognito)

6 souhlasí, 4 nesouhlasí

Tak doufám, že tady 1. září najdeme odkaz, abychom se tam mohli podívat. *4*
23.7.2017
vlákno reagovat

Talos (inkognito)

5 souhlasí, 0 nesouhlasí

Když sem ten odkaz dáš, jistě juknem Sajmone.
23.7.2017
vlákno reagovat

Občan (inkognito)

3 souhlasí, 8 nesouhlasí

Pokud ho budu znát, tak ho sem dám, Sajmone. *3*
23.7.2017
vlákno reagovat

Korben Dallas (inkognito)

7 souhlasí, 0 nesouhlasí

To Občan:

Proč jsi takovej blbec Sajmone?
23.7.2017
vlákno reagovat

Občan (inkognito)

3 souhlasí, 4 nesouhlasí

Každý nemůže být jak Einstein. *2*
23.7.2017 upraveno v 15:12
vlákno reagovat

Občan (inkognito)

2 souhlasí, 7 nesouhlasí

Takže klikáček se mnou nesouhlasí a domnívá se, že každý na opak může být jako Einstein? *1* *2* *15*
23.7.2017
vlákno reagovat

revizor tiscali.cz

2 souhlasí, 1 nesouhlasí

Sám jsem okusil několikrát,co znamená říci ne v zaměstnání, boss si mně vzal stranou a velmi důrazně mně upozornil,že takhle tedy NE, musí se splnit vývoz za KAŽDOU cenu, u nákladové rampy čekal kamion,ten musel odjet, samozřejmě plný výrobků,jestli si snad někdo myslí,že odměnou jsem si jezdil pro výplatu s trakařem, tak to ani omylem,samozřejmě jsem mohl odejít do jiné firmy, ale v té ,, revoluční " době 90 letech jsem měl malé děti 5 a 7 let a tak jsem se měl co otáčet,ostatně těm co neustále cestovali z místa na místo,nebylo co závidět,než se dostali na nějakou slušnou pracovní pozici tak to jsou dva i více let a mě se tedy rozhodně nechtělo začínat stále a stále znovu samozřejmě i ze základním platem,ta paní co " vyzkoumala " tento článek asi nikdy nebyla v takové pozici,aby musela vydělávat dost financí, aby měla rodina jakous takous životní úroveň,má pravdu jen částečnou, NE můžete říci jen kamarádům, či příbuzným, ale v práci nebo zaměstnání to mockrát nezkoušejte,vaše ne si vedoucí moc dobře pamatují a při první reorganizaci,nebo snižování stavu jste mezi prvními,lhostejno jste-li "fachman " či odborník, uslyšíte velmi častou a opotřebovanou frázi," za vraty čeká další ",kromě toho se jinak začíná ve dvaceti a jinak v 50ti, to je ta pravá stránka budování demokratického kapitalismu!
23.7.2017
vlákno reagovat

Občan (inkognito)

3 souhlasí, 7 nesouhlasí

To revizor:
To jistě nelze popřít, majitel podniku rozhoduje o tom koho zaměstná a záleží na jeho charakteru podle čeho se přitom rozhoduje. Když je to samolibý, bezohledný a mstivý člověk, (který by i stát řídil jako svůj podnik *3* ) tak dá samozřejmě přednost tomu, kdo je poslušný a neklade odpor. Soudný a morální člověk chápe, že jeho zaměstnanec není "jeho otrok" a pokud je to dobrý pracovník, že si ho musí vážit a šetřit jeho síly, aby mu "vydržel". Je třeba rozumně se domluvit a pokud opravdu potřebuje práci "navíc", tak ji také "navíc" zaplatit.

Nesváděl bych to ale na žádný "kapitalismus". Ten termín je výmysl marx-leninistů, kteří redukovali homo sapiens na pouhé homo producensis, člověka produkujícího. Smyslem lidského konání není pouze "výroba", ale i věci jiné, zejména také poznání. Svět není dvoubarevný, ale s různou mírou svobody od systémů totalitních jako je fašismus, nacismus, socialismus, komunismus a na druhé straně svobodná demokratická společnost opět s různou mírou osobní svobody a humanity.

Není žádný politický systém "kapitalismus". Vlastnictví výrobních prostředků je důsledkem, nikoli příčinou. On ani ten soukromý vlastník (pokud to není systém totalitní) je ve svém nakládání s majetkem více či méně omezený různým předpisy a nařízeními i faktickou situací.

Spíš bych viděl příčinu v tom, že za předchozí léta komunistické totality vládcové nejen zotročili občany a udělali z nich pouhou námezdní pracovní sílu, ale zejména zničili morálku a humanitu a ze svobodného člověka utvořili právě to "homo producensis", což paradoxně svádějí na jakýsi "kapitalismus".
23.7.2017 upraveno v 11:19
vlákno reagovat

V.I.L. (inkognito)

3 souhlasí, 4 nesouhlasí

100..00.00% souhlas, ale na těchto stránkách ukazujících názorně festival blbosti komoušských populisticky žvástavých pohůnků, jejich přisluhovačů, různých netáhel, potížistů, .... nemáte se svým správným názorem šanci.
23.7.2017 upraveno v 20:27
vlákno reagovat

Občan (inkognito)

2 souhlasí, 4 nesouhlasí

Já vím. Ale doufám, že se tu najde přece jen někdo inteligentní a slušný, kdo se mnou bude souhlasit nebo mi vysvětlí v čem a proč je podle něho můj názor nesprávný. A potěší mě když se tady občas někdo takový najde.
Vzpomínám si na svého dávného velice inteligentního a morálního šéfa, který o podobných situacích říkal, že je to jako házet perly sv.ním. *4*
23.7.2017
vlákno reagovat

Občan (inkognito)

3 souhlasí, 8 nesouhlasí

Takže klikáček nesouhlasí, že se tady někdo takový našel. *9*
23.7.2017
vlákno reagovat

Lump (inkognito)

2 souhlasí, 0 nesouhlasí

Ne, to jenom nesouhlasí s tím, že by ty vaše komentáře byly nějaké perly a oni svi....
24.7.2017
vlákno

Martik (inkognito)

4 souhlasí, 1 nesouhlasí

Nemám chuť na rozebírání lehkovážných proklamací, ale zaujal mne tu omyl, že vlastnictví výrobních prostředků je důsledkem, nikoli příčinou. Možná je to jako se pídit, zda byla dříve slepice nebo vejce.
Jakkoli bychom však připustili, že by bylo důsledkem, tak je zároveň i příčinou neúměrné ekonomické nerovnosti lidí, včetně jejich ovládání vlastníky VF. A to včetně práce, u které navíc rozhodují jak nuzně ji budou platit. Viz např. křik u zvyšování minimální mzdy.
A se svobodou odejít jinam je to přesně jako s rozvedenou manželkou. Svá nejlepší léta už dala tomu, kdo ji jen využíval.
Kapitalismus je systém bestiální v tom, že jeho politikou je ponížení lidského jednání jen a pouze na ekonomické hledisko jednajících aktérů, kdy jejich vyrovnaná a vzájemně výhodná pozice je dnes spíše výjimkou než pravidlem.
Doplnění kapitalismu socialistickými výdobytky pro všechny (i práce se štítící) jako je neomarxismus neboli eurokomunismus Bruselu, je jen posledním výkřikem blbosti, než se zadlužené země zhroutí...
23.7.2017
vlákno reagovat

Hroch (inkognito)

3 souhlasí, 1 nesouhlasí

Už jenom necelých šest let, to uteče jako voda...a pak adios companeros, třeba se tu z toho pos@rte.

Ještě se mám na co těšit.

Nikdo z lidí, co šli do penze přede mnou, si nestěžoval, na nudu nebo nedostatek peněz.

Na smrtelné posteli lidé nejvíce litují toho, že příliš pracovali.
23.7.2017
vlákno reagovat

Hroch (inkognito)

6 souhlasí, 1 nesouhlasí

Poháněči a nohsledi, propracovaným systémem motivovaní k tomu, aby z každého vymačkali maximum, mají zvláště vyvinutý čuch na vyhledávání podobných nešťastníků.

Vše řeší cestou nejmenšího odporu, takže jedni si v pohodě válí kulky a druzí makají nonstop.

Telefonátu od šéfa, ve kterém je kňučení a skuhrání prokládáno psychologickými odmlkami a pauzami, je těžké vzdorovat.
22.7.2017
vlákno reagovat

foto.libal tiscali.cz

5 souhlasí, 1 nesouhlasí

Dokud stačí síly a zdraví,tak fajn.V opačném případě budeme nahrazeni.
22.7.2017
vlákno reagovat

Lol (inkognito)

3 souhlasí, 4 nesouhlasí

těch co řekli ne jsou plné pracáky
22.7.2017
vlákno reagovat

foto.libal tiscali.cz

1 souhlasí, 3 nesouhlasí

Nojo,tak to vidíte.
22.7.2017
vlákno reagovat

Riccardo Klement (inkognito)

4 souhlasí, 6 nesouhlasí

na pracákách je 250 000 volných pracovních míst, ale to vy degeši moc dobře víte, proto vám hoří koudel u zádele
22.7.2017
vlákno reagovat

jojo (inkognito)

6 souhlasí, 2 nesouhlasí

špatně placené práce je vždycky dost, když to ale pánum podnikatelům nevydělává dost na to aby dobře zaplatili ať radši zavřou krám a neskuhrají!!!
23.7.2017
vlákno reagovat
Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

napsat komentář

Do této diskuse nelze psát anonymně. Musíte se přihlásit.