Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rusové ho mají dávno vyvinutý
  • "Zatímco štíty lodí ve Star Treku mají tvar bublin kolem celé lodi, výpočty NASA ukázaly, že ideální tvar umělé magnetosféry je bližší toru, čili tvaru připomínajícímu dutou koblihu (viz obrázek níže)."
    .
    Je tam drobný rozdíl Štíty ve Star Treku i jiných sci-fi nechrání jen před radiací ale třeba i před mechanickými věcmi. Proto jsou kolem celé lodi.
    Já vím, je to jen sci-fi. *1*
  • ivislo
    Teď mi blesklo že jsem četl -prý konspiraci že kvůli radiaci namohli nikdy letět na měsíc.
    A ejhle ono na tom něco bude.
  • Pavel_Jegl
    Až Rusko přestane USA dodávat raketové motory, zaletí si celá NASA tak akorát do Lidlu na akci s banánama *1* *15*
    • Psali na Sputniku ...
      Motory vycházející z ruských používají jen dva americké nosiče, ostatní mají svoje. A není na tom nic špatného, když je na výběr z více typů a bylo by škoda nevyužít motory z nerealizovaného sovětského lunárního programu. Kdyby náhodou se Rusko šprajclo, použijou vlastní náhradu. Zato Ruský kosmický program by tím asi skončil nadobro. Neštěstí ani Putin není takový masochista a dolary potřebuje. Jediné, co by zůstalo by byly 70let staré Sojuzy, které mají stejně s nástupem Dragonů a Cygnů namále.

      PS. Ruský modul pro ISS "Nauka" poletí do vesmíru, nebo rovnou do muzea (ev. do šrotu), copak píšou na Sputniku?
    • Nemám pocit, že by nikdo, kromě Ruska neuměl udělat raketový motor. Možná mají Ruáci nejsilnější, ale určitě ne jediný
      http://www.kosmonautix.cz/2017/08/top5-nejsilnejsi-raketove-motory/
    • Jsi blb a blbem zůstaneš.
  • NASA vyvíjí .... to zase pochcípá nevinejch lidí

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit