Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KIMCID

    Matrix?

  • výborný komentář /pan Obcan/ - také si myslím.

    Přistihl jsem se sám, že jaksi mechanicky přijímám, "co neurověda s psychologií dávno tuší"

    -když jsem četl článek, ale teď po přečtení Vašeho příspěvku dodávám "dávná psychologie a neurověda" ... ach, to neustálé dědictví materialismu 19. století.....

    ...máte pravdu, nemyslím si, že např. moje vzpomínka na pohled z kočárku byla fikce, pravda, to mi bylo víc než dva roky, ale věřím, že bych si s dr. Grofem povyprávěl i o tom, co je zasuto v nevědomí z předchozího období a také o vzpomínce na mimotělní zážitek , /jak jsem pozoroval své tělo sezhora od stropu po úderu elektrickým proudem ve věku asi čtyř let - to tedy určitě nebyla fikce/

    • Moc doporučuji přečíst si uvedenou knihu. Autor pracuje jednak s LSD jakožto terapeutickým prostředkem a jednak s holotropním dýcháním a uvádí řadu výpovědí svědků, které vyšetřoval a léčil. Dochází k závěru, že karteziánsko-newtonovská představa o vesmíru není správná, přesněji není úplná. Ostatně i fysikové dospěli k závěru, že primární není hmota, jak se domnívají materialisté, ale že hmota je koncentrovaná energie jak dokazoval už Einstein (E = m.c2). Americký fysik Stonier navíc dokazuje, že energie je koncentrovaná informace.  

      Na základě celoživotní práce MUDr. Grofa lze pochopit takové skutečnosti, které popisuje kvantová fysika a jsou zdánlivě v rozporu se "zdravým rozumem" a s "logikou", to co nazýváme reinkarnací duše, vymístění duše (out of body expirience), Božství, Vesmírná inteligence nebo Vesmírné Vědomí atd. Prostě Vesmír a Realita je složitější než si dovedeme představit. My jsme součástí Vesmíru, nikoli "nad ním".


      • Tak jestli pracuje s LSD není se čemu divit tak už zbývá k jeho blábolům jen dodat, že prokázal existenci jednorožce...

        Žádnej div, že pak má fiktivní vzpomínky....

        • Je třeba nejdřív si to přečíst a pak hodnotit. Není sám, ale pracuje v jednom z řady universitních výzkumných týmů. LSD se musí přísně dávkovat a pak vyvolává vzpomínky dokonce i na vlastní porod, jejichž správnost byla v mnoha případech dodatečně potvrzena. Ale jsou i jiné metody než LSD.

          V 18.stol. byli ve Francii vesničané svědky dopadu meteorického deště a podařilo se jim posbírat na poli ještě horké kameny. Zabývala se tím slavná Akademie věd a její závěr zněl "S nebe padat kameny nemohou, protože tam žádné nejsou." 😀

          • "Učení lidé vědí co nepůjde nikdy udělat, protože to není možné. Pak přijde nějaký nedouk, který neví, že to není možné a  udělá to." (Albert Einstein)

  • MUDr. Stanislav Grof, MD: PSYCHOLOGIE BUDOUCNOSTI

    Význačný psychiatr českého původu, působící v USA, dokazuje, že člověk je nejen schopen vzpomenout si za určitých podmínek na svůj porod i nitroděložní život, ale že tyto okolnosti výrazně formují jeho povahu a případné psychické a jiné poruchy. Dokazuje také, že představy o tom, že vědomí je produktem mozkové hmoty je nesprávné. Podle jeho názoru vědomí existuje nezávisle na hmotě.  



Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit