Přejít na výpis diskuzí

Roskosmos odložil pilotované starty z nového kosmodromu až na rok 2025

25.8.2015 8:57
8 příspěvků

První pilotované lety z ruského kosmodromu Vostočnyj se uskuteční až v roce 2025, tedy o sedm let později, než se původně předpokládalo. Roskosmos toto zpoždění odůvodňuje tím, že z Vostočného mají létat nové rakety Angara, které se teprve vyvíjejí. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • cs.wikipedia.org/wiki/Angara_(nosná_raketa)

  Škoda těšil jsem se že mají Rusové tendence kouknout se na Měsíc nebo Mars ale ani Angara A5V nemá dostatečnou nosnost aby dostala mimo naši obježnou dráhu více než 15 tun. To je na pilotovaný let málo. Což je ještě degradováno vzdáleností kosmodromu od rovníku..... Škoda že maj pořád tentenci dodržet velikostní parametry vojenských raket. S průměrem 3 metry aby se vešli do železničních tunelů. S takovou se vývoj nikam nehne.
 • Škoda že se autor článku omezil pouze na strohé data v dodacích termínech stejně jako obešel info o parametrech vyvíjeného nosiče.
  Takhle diskusi zas jen zadupou do země odpůrci a příznivci kremlu. Je to škoda protože pilotované lety jsou naštěstí hooodně vzálené politikaření. Jde u nich vždy o život.... Výbuch nosné rakety se na národnost pilota neptá.
  Škoda mohli jsme se něco zajímavého dozvědět. Možná by se zapojil i někdo fundovaný. Takhle očekávám jen výpotky chorého ducha.... *13* *13* *13*
  • Když v Rusku nemají co žrát, tak nemůžou nikam lítat. To dá rozum. A válečné dobrodružství toho skřeta na okupované Ukrajině stojí velké peníze. Cena jejich ropy a plynu stále klesá. Sami neumí nic vyrobit a prodat ve světě.Kde nic není tam ani čert nebere.
   • Proč teda Rusové dodávají USA ročně 60 raketových motorů aby mohli se dostat k ISS ? *11*
    • Je to dolarový obchod. A ISS je mezinárodní stanicí !!!!!
     • A copak protiruské sankce? Ty dodržují jen eusa hujeři v Evropě. *15* *15* *15*
      • Společného kosmického programu se žádné sankce nodotýkaj ani na jedné straně.
       Ani jedna strana není tak hloupá any nechala na ISS pochcípat kosmonauty hlady.
       Ani jeden vědec není tak naivní aby si myslel že jedině on má patent na rozum.

       Patent na rozum maj politici a podle toho to taky vždycky vypadá a dopadne. Čím větší je to hrdina a dobrák ze sociálním cítěním tím víc mrtvol se pak válí kolem jeho cesty.
    • Tak to řekni celé.
     Komu je dodávají. Jaké jsou to motory a jak dlouho ležely zakonzervované v dusíku. Tudíž proč jsou tak laciné. Taky tam chybí v čem jejich konstrukce vyniká nad ostatní. Což je nejzajimavější. Protože klobouk dolů jsou vskutku vynikající... respektivě v době jejich vzniku byly nejlepší na světě jen že vybouchl (doslova) celý projekt. Ze vším všudy. Utajovaný až do roku 1995 tuším.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit