Přejít na výpis diskuzí

Solární megafarma by mohla ze Sahary udělat zahradu

20.9.2018 18:31
Ladislav Loukota 7 příspěvků

Můžeme klimatickým změnám čelit i jinak, než jenom omezováním vypouštění oxidu uhličitého? Nová studie Illinoiské univerzity přišla s kalkulacemi klimatického dopadu hypotetické solární megaelektrárny na Sahaře. Zjistila při tom, že krom výrazných energetických zisků by podobný projekt ochladil oblast...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Za pár let bude poušť i z ČR, tak stačí jen počkat :D

 • pokud je taková investice ohrožena místní politickou nestabilitou a vlastnostmi černochů,tak jsou přece i jiné pouště,třeba Gibson desert v Australii a to je civilizované země. 

 • už je mě to jasné, prašiví kapitalisti potřebují vyklidit afriku, aby tam mohli bez jakýkoliv problémů krást půdu a stavět tam sluneční šmejdy, těžit nerostné bohatství, všechno rozkrást a vytěžit to je motto dnešních vládnoucích zrůd

  • A proto ti prašiví socialisti (rudí) si vymysleli a iniciovali tzv. "národně osvobozenecký boj", aby rozvrátili koloniální systém a mohli tam začít budovat "šťastné rudé zítřky". To je jako kdyby se chovancům dětského domova předaly klíče, aby si tam sami hospodařili.

   • Přesně!

    Právo na sebeurčení mají přece jen někteří národové.

    Je zajímavé, že chovanci dětského domova, totiž afričtí národové, si tam hospodařili sami asi tak třicet tisíc let a Evropa o nich ani nevěděla. Problém nastal, až když Evropané "objevili" Afriku a jali se na ni aplikovat evropskou civilisaci.

    • Máte SAMOZŘEJMĚ naprostou pravdu! Když něco dobře funguje, tak se do toho nasere Amik aby to rozbordelil a z následného chaosu jen těžil! Pravda. asi jim to poslední "revoluce" kapku nevyšlo, ale co už - vždyť to odsere jen Evropa, takže zase je to + pro ami nácky!

   • KIMCID

    rudí teď obsadili Evropskou komisi :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit