Přejít na výpis diskuzí

Stromy ve městech rostou rychleji, ale umírají mnohem dříve

11.5.2019 5:42
Ladislav Loukota 6 příspěvků

Dlouhodobé sucho, letní vedla i snaha o nízkoemisní společnost mají u obyvatel měst často jednoho společného spasitele: stromy. Zelené plochy a stromové koruny slibují snížení průměrných teplot více než rozpálený beton, navíc však stromy pohlcují oxid uhličitý a se svým okolím zadržují více vody než...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Stromy ve městech rostou rychleji, ale umírají dříve - asi jako lidé. 

 • Je zajímavé jak rychle se zapomíná na studie, které se problematikou zabývají a které nevznikli na objednávku, a přitom problém jasně a podrobně definují včetně všech příčin vzniku a rovněž davají návod jak každou z těch příčin ovlivnit. Ta řešení jsou často velmi efektivní a levná.

  Asi to, že je řešení levné je špatně,  nepůjde tam skrýt provize pro politiky. 

 • Stromy potřebují celé symbiotitické společenství, od hub a travin přes hmyz a ptáky až k empatickým lidem. Ne všechny tyto komponenty se ve městě, zejména pak v těch mělkých květináčích, vyskytuje v potřebném množství.

  Zpravidla tam vidím jenom naházené medopalky cigaret. 

  • To je hrůza, kolik překlepů jsem napáchal.

   symbiotitické = symbiotické

   medopalky = nedopalky 

   • Pro mun.go: V pohodě, tohle se povede občas každému z nás. Dobrý večer. 

 • jo kde je víc oxidu uhličitého tak tam rostou stromy rychle , no to je objev.🙂Jo a že drevo spálíte to je druhý objev,asi rovnováha která je narušena spalováním uhlovodíkových paliv a i ta byla na zemi ,problém je ta intenzita spalování v krátkém čase.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit