Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • aztli

    Tak v zásadě Země kolem Slunce obíhá. A jelikož se jedná o pohybující se soustavu, tak tato soustava jako celek má své těžiště, kolem něhož rotuje vše. To samozřejmě není totožné s těžištěm samotného Slunce. Platí, že součet momentů hybnosti je konstantní. 

    Takže žádný objev ani nové zjištění se nekoná. Tak spíš ti, co to ví, to pokládají za tak zcela samozřejmé, že oběhem kolem Slunce automaticky rozumí ve smyslu společného těžiště celé soustavy. K tomu ovšem absolventi různých humanitních a žurnalistických fakult dosud nedospěli. Je pravděpodobné, že po čase s údivem zjistí, že se k těmto výpočtům používá řešení diferenciálních rovnic. Po čase pravděpodobně s údivem zjistí, že JIŽ problém tří těles je exaktně neřešitelný a jiné podobné "objevy". 

  • To zase někdo objevil Ameriku , to je zcela normální ale prostě větší má navrh .Já se těšim až jednou někdo vystoupí v NY na letišti a prohlásí že Kolumbus byl podvodník neb Ameriku viděl z okénka letadla jako první.Ty vogo to je nářez ,pak si přečtu článek na centrumu jak Češi plivali na Němce při odsunu , poněkud je zapomenuto kolik lidí v protektorátu popravili ,jak vidno vymývání mozků pokračuje ,už chybí jen některá samice od člověka která bude chtít odškodnění za menstruaci na samcích neb ty nemusí. Doufám že to všechny univerzity podpoří a při hymně se bude klekat s vložkou na čele.🙂🙂🙂

  • Nevím jak autor, ale já chodil do školy celkem pravidelně a v sedmé třídě nás to učili!

    • není nahodou pod touto značkou někdo jiný ,přesto že máš pravdu mám dojem žes to někomu ukrad (chodil-chodila)?

      • Máš naprostou pravdu - někdo opět píše pod mou přezdívkou...

        • tak nenadavat ,nepoužívat nevhodná slova ,víte že když pak solíte a pepříte tak se to musí vyhodit ,😎😎😎 , prostě ubožák co zapomíná pro samé lhaní na to že psát mužským rodem za ženskou nejde , teda bacha aby nebyl nějakej přešitej - to je taky v modě.

  • tobro
    • Krásně názorné je:

      https://www.geogebra.org/m/h78WaaR2

  • MilanK

    Ve škole nám říkali o elipse, přičemž Slunce je jedno z ohnisek. Případně se mluvilo o těžišti = barycentrum.

    • si připadám že jsem chodil asi do zvláštní školy , asi v Bradavicích a ode dneška to ví každý mudla 😎

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit