Přejít na výpis diskuzí

Eragon

FILM 4.3.2007 
85 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • SUPER!!!!

    fakt fakt moc moc super film, je sice hodne odsuzovanej, a ja ptz sem cetla knihu vim ze film oproti knize.... ale jinak je fakt super!!!! *3* a ed speleers *14* je fakt náááádhernej!!!! *3* *3* *4* *1*
  • kritika

    No nevim,me se film libil do ty doby dokud sem si neprecetl knizku,pak sem absolutne zmenil nazor.Od ty chvile tvrdim ze film byl absolutne hroznej,teda v porovnani s knizkou.
  • ERAGON

    Knizka je knizka a film je film. Je to dalsi pribeh dobre zpracovany pocitacovymi inzenyry a takovych filmu zacne pribyvat jako knizek. Mrkni na stranku http://rapperi-orlova.blog
    Tam si muzes neco precist a stahnout. Enyoy!
    • Re: ERAGON

      Opravuji:

      http://rapperi-orlova. blog.cz
  • Fan stránky

    Fan stránky http://www.eragon1.net
  • No!

    teda musim říct že mě Eragon dost zklamal, knížka byla povedená, ale dost scén který mi přijdou dost důležitý(Eragonovo zranění od Durzy a holčička který Eragon požehnal) mi tam chyběly, trochu dost uspěchaný, vynechanej kočkodlak, trpaslíci...*16* popravdě se mi líbil jenom ten Murthag *1*
  • kamila03

    .

    Myslím, že tento je film je úplný propadák...s knihou to nemá téměř nic společného. Je tam vynecháno spousta důležitých věcí.
  • úžasný

    je to úplně moc strašně krásnej film!!! *14* když jsem ho viděla poprvý přišel i ne moc hezkej, knížka byla hezčí ale stejně je to strašně mooooc hezkej film!!! *4* a Edward je úpe úžasnej kluk *14* *4* *14* *1*
  • eragon

    Podle knihy je ten film dost slabý.Kdo nečetl knihu,tomu se to mohlo zdát dobré,ale já jsem jí četl a musím říct,že jsem byl velmi zklamaný.Nevím jestli tvůrce tohoto filmu tak tlačil čas nebo co,ale chyběla mi tam skoro víc než polovina příběhu,který je tak pěkně popsán v knize.Ve filmu je ještě navíc tolik chyb např.elfka bez špičatých uší a jiné věci,které se nepovedly.Myslím,že musel být nejen čtenář,ale i sám spisovatel tímto filmem zklamán.
    • Re: eragon

      no musím souhlasit. Bohužel film je docela dlouhej, ale zásadní scény plavou někde v neznámu. Už je to dlouho, co jsem četla Eldesta, a zajímalo by mě, co budou dělat potom. Předpokládám, že by se měly vynechat elfské slavnosti, když Eragon nemá co léčit, na druhou stranu ale co s Eragonem a Aryou? Co budou dělat až se Eragon zase setká s Nasuadou a potká i tu dívku, které "požehnal"? Jsem teda docela zvědavá. Paolini si musí rvát vlasy, a to v tom chtěl ještě hrát.... *9* A taky bych i řekla, že Speleers mohl být lepší. Prostě celkově nic moc *9*
      • Re: Re: eragon

        Podle mě by to sneslo o něco delší stopáž jinak ale souhlas se vším všudy. Speelers připomíná spíš malé dítě než odvážného jezdce.
  • ...pokračování :)

    Můj osobní názor je, že ten člověk co napsal scénář (Peter Buschman) je buď negramotný, neumí číst a "omylem" napsal jiný scénář k jinému filmu, popřípadě si spletl papíry, anebo vůbec ten obor nestudoval a není scénárista (jelikož si toufnu tvrdit, že i já bych ho napsala líp). Myslím že tady ale z hlediska produkce není jediný problém, režie není nejlepší (popravdě je spíše podprůměrná) a dalo by se na ní lecos zlepšit. Skutečností asi také je, že kdyby to točil zde již zmiňovaný Peter Jackson, vypadalo by to úplně jinak (a rozhodně lépe). To by si knihy ale musel všimnout. Je pravdou, že je bestsellerem ale existuje taky jistý názor (těžko soudit zda oprávněný - to nechám na vás).Podle něj je příběh o Eragonovi a dračici Safiře pouhou slátaninou všech možních fantasy příběhů - včetně Pána prstenů (což se mě osobně moc nezdá). Uvědomte si ale, že už existuje takové množství fantasy knih, že je téměř nemožné vytvořit takový příběh který by se v něčem nepodobal tomu a v něčem zase tomuhle. Stručně řečeno: pro neznalce knihy celkem dobrá "story", pro zažrané čtenáře obrovské zklamání. A pokud chcete znát skutečný příběh Dračího jezdce, přečtě si knihu. Ale z vlastní zkušenosti radím: běžte na film, pak přečtěte knihu a víckrát se na film nedívejte, pokud si totiž Eragona zamilujete jako já, uthlo by vám to srdce.:)
    • Re: ...pokračování :)

      Vidím, že tady někdo snídal moudrý párek zřejmě.:) Drahá mischisko, docela by mne zajímalo, jaképak máš vzdělání. Pokud studuješ cokoliv alespoň přibližné filmu, tak v tom případě beru tvůj příspěvek jako názor budoucího odborníka. Pokud ovšem žádný takovýto obor nestuduješ, pak nevidím důvod, aby jsi tady psala takovéto pseudo odborné recenze na film. Já studuji pátým rokem režii a tohle bych si netroufla říci. Po režisérské stránce je film naprosto v pořádku(já to zřejmě od tebe mohu podložit zkušenostmi a znalostmi), menší nedostatky jsou ve střihu, ale takové jsou i v tzv. trhácích jako Harry Potter či Pán prstenů. Co se týče odlišnosti od knihy - kdyby existoval film přesně kopírující knihu, pak by to byl zřejmě nejdelší, nejnudnější a nejnákladnější film všech dob. Knihy jsou tady proto, aby nám dovolily vytvořit si svůj vlastní svět, ve kterém můžeme cokoliv....kniha poskytne plátno a barvy a obraz už je na nás. Film má ten úděl, že už má předurčeno to, že nám musí vytvořit i obraz. A to není vůbec jednoduché. A když už jsme u boje kniha X film....stačí se podívat na Harryho Pottera - četla jsem všechny díly a také jsem je všechny viděla....v každém se jeden či více méně nebo více důležitých faktů liší a přesto jsou tyto filmy naprostými trháky a lákají spousty diváků.Jednoduše to, že film nekopíruje knihu ještě neznamená, že není dobrý. A ber to jak chceš....buď jako útok na tebe, odborný názor, blábol nebo prostě tak, jak to je - já vím o čem mluvím a můj učitel filmové režie je stejného názoru. *3*
      • Myslím, že jsi mě úplně nepochopila. Tak za prvé, já to srovnávám s knihou, beru v potaz jiné filmy s knižní předlohou, čili možnost, jak to v ideálním případě mohlo vypadat. Ty hodnotíš samotný film a připadá mi, že jsi nečetla knihu. Navíc film nestojí jenom na režii, i sebelepší režisér nedokáže zázraky, pokud jsou třeba herci špatní. Taky je to nějakou dobu, takže když to vidím s odstupem, něco bych určitě řekla jemněji:) Za druhé, samozřejmě že nechci, aby to bylo naprosto stejné jako kniha, slovo od slova. Ano, kniha to má jednodušší než film. A jak sama určitě víš, žádný film není stejný jako kniha. Vždycky se něco vynechá. Protože jak jsi sama řekla, to by byla nuda. Ale, vem si třeba Harry Potter. Ano, některé věci chybí, ale většina (i detailů) sedí. Jenže tady toho chybí moc. I základy, na kterých jsou postavena pokračování knihy. Jak jsem řekla, jako samostatný film to není špatné, Safira je nádherná, exteriéry, kostýmy jsou skvělé. Ale řekni mi, kdyby to byl dobrý film, nemyslíš že by na něj byli příznivé (odborné) recenze a že by natočili pokračování?
      • Re: Re: ...pokračování :)

        *9*
    • fantomka

      Re: ...pokračování :)

      Úplně s tebou souhlasím!! Kniha mě naprosto nadchla. Ale když jsem viděla film byla jsem naprosto zklamaná. Eragona jsem představovala trochu hezčího a naprostý šok byl zjev Nasuady a Safiry. A Arya nevypadala vůbec jako elf. A nemělo to s příběhem knihy vůbec nic společného jen jména. Tento film byl naprosté sklamání! Zabít scénaristu *16*
      • eamell

        Re: Re: ...pokračování :)

        To by se všechno ještě dalo přežít, sice se šrámy, ale dalo. Ale...oni z eragona udlali...egoistického natvrdlého a neposlušného idiota, ale v knížce to tak přece vůbec není! Párkrát udělá chyby, za které ale tvrdě zaplatí...
    • Re: ...pokračování :)

      Eragon je nejlepší :) jako kniha :) mam ho moc ráda :) film má snad jenom stejný název..vím ,že se do filmu nedá nacpat všechno ,ale myslím si ,že se to dalo udělat mnohem lépe...třeba Angela..ve filmu jí je tak 20 ?? a v knížce hodně mooc *1* *1* tomu sem se musela upřímě smát *1* *1* nejvíc mě zklamalo to ,že tam nebyla Dras Leona *9* *9* *9* Jinak Eragoa am fakt moc ráda :)
  • ell.va

    nej je christopher egan!

    ve filmu mám nejradši murtagha, aryu a angelu.....a jako celebrity jsou nej christopher egan (roran), sienna guillory (arya) a joss stone (angela)....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit