Přejít na výpis diskuzí

Fontána

FILM 10.3.2007 
6 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímavosti:
    Trojrole herce Hugha Jackmana byla velmi emocionálně náročná a také vyžadovala velkou fyzickou zdatnost. Kvůli filmovým sekvencím odehrávajících se v daleké budoucnosti musel Hugh Jackman studovat 14 měsíců tai chi a jógu, navíc tento segment taktéž vyžadoval, aby se nechal ostříhat zcela dohola.
  • Netradiční filmový zážitek
    Tenhle film byl pro mě velmi obohacující, neboť jsem velmi duchovně vnitřně založená a o život, smrt i o to, co následuje po smrti /včetně reinkarnace/ se hodně zajímám. Pan režisér je moc šikovný a já jsem mu za toto dílo moc vděčná, téma to nebylo vůbec jednoduché, ale jemu se to povedlo převést na filmové plátno dokonale. Moc se mi líbila celkově atmosféra filmu, včetně těch nádherných vizuálních efektů /dlouho jsem něco tak krásného neviděla/, herecké výkony byly naprosto autentické, jak Hugha Jackmana, který náročné herecké polohy své trojrole ztvárnil velmi přesvědčivě, tak musím pochválit Rachel Weisz, která taktéž vedle Hugha zářila jako ta Xibalba a nádherně ho svým herectvím doplňovala. Tihle dva představitelé se na hlavní role velmi hodili. Hugh coby zoufalý, hluboce milující a o záchranu života jeho milované bytosti usilující muž, který si bohužel přes svou velkou lásku a záchranářské snahy neuvědomoval, že bojuje s větrnými mlýny a že "zahazuje" poslední drahocenný /krátký/ čas v pozemském životě, který by mohl plně trávit s jeho milovanou, vážně nemocnou ženou, ze které prchá den ode dne život.. A Rachel ve své roli, jako křehká to statečná žena, která se pomalu ale jistě smiřuje se svým osudem blížícího se konce, neboť hluboce věří, že smrtí život nekončí, ale je to začátek /přerod/ v něco nového, snad i úžasnějšího, nicméně věčného... Duše je zkrátka věčná a já doufám, že i tento film bude věčný. Nemohu taktéž nezmínit úžasnou doprovodnou hudbu pana Clinta Mansella, jeho citlivá /zejména klavírní/ hudba film velmi pozvedla, dá se říci až melancholické tóny skladby v samém závěru filmu "Together we will live forever" mi budou znít v uších ještě hodně dlouho. Silný zážitek. Hodnotím nejvyšším možným hodnocením 10/10.
  • orange45

    Fontána

    Musím uznat, že mě ten film docela zaujal, protože se dost liší od všeho, co jsem dosud viděla. Musím uznat, že herecké výkony obou hlavních protagonistů byly opravdu strhující, celkově mne zaujalo téma filmu a hudba byla taky úžasná!!!!Co ještě víc dodat? *3*
  • :)

    Opravdu nádherný snímek, který si užijí jen lidé, co ví, jak vypadá kvalitní film. Děkuji tvůrcům za tenhle dechberoucí čas, který jsem s Fontánou strávila. Bravo!
    • Re: :)

      Ahojky, to máš pravdu... Já ten film miluju... Nejdřív jsem ho viděla anglicky bez titulků, pak německy bez titulků a až nakonec česky! Musela jsem ho zhlédnout 3x za sebou, tajil se mi dech, tento film vede člověka k zamyšlení, musí se pochopit. Za to bych Hughovi dala Oscara! Moc mě dojala taky Rachel, moc kvalitně zahraný film. A asi tvrdá příprava, ale on je schopen snad všeho...Čauky
  • bla

    Nádherný film a ještě krásnější hudba. naprosto sqělý!!! Já Aronofskyho filmy naprosto zbožňuju. Fontánu a stejně tak i Requiem za sen: Totak goooooooooood!!!!!! *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit