Přejít na výpis diskuzí

Émile Zola

OSOBNOST 31.12.2006 
13 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jaroslav.sirotek.1
    Ve výčtu díla Émile Zoly chybí jakákoliv zmínka o románu "Mistrovské dílo," ve kterém vytvořil romantickou postavu malíře Clauda Lantiera.
    S touto postavou se setkáváme také v románu "Břicho Paříže."
  • Já přes dvacet let sbírám a kompletuji celé dílo francouzského spisovatele Emila Zoly .A musím potvrdit ,že to byl a je nadčasový spisovatel,když srovnávám dění u nás z hlediska dějin. A zjištuji ,že mi schází -Naturalismus a divadlo, Naši dramatičtí autoři , *14*
  • nana

    koupím román nana děkuji za nabídu
    tet:773155085
  • Kořist

    nevím, nějak jsem se pořád nemohl do té knihy ponořit.chybělo tam jedno hlavní jasné téma.Pořád se to přelévalo někam jinam.Tím nechci odsuzovat autora.Asi jsem zvolil špatnou knihu...
  • Zabiják

    Čétla jsem to povinně do školy, ale teda všechna čest, výborná knížka... *4*
    • Já to právě dočetla (též maturita), ale bylo to něco strašnýho! Četla jsem to - nepřeháním! - rok. Knížka dobrá, velmi zajímavá, ale neuvěřitelně špatně se čte!
  • prodám

    ahoj. prodám zolův román pravda. je to originál ve francouzštině z roku 1903. moje icg je 383806741. díky.
  • Zola

    "Zabiják" je nejlepší,ale i "Člověk bestie" je dílečko jedna radost. *3*
  • Dobrý spisovatel

    Od Zoly jsem přečetla 4 romány, Zabiják a Nana a ještě jeden, nejspíš z té ságy dvaceti románů, se mi moc líbily. Byl to skvělý spisovatel, který čtivě popisoval do detailů a poodhalil pravdivě život jeho doby, což mě na jeho knihách nejvíc zaujalo a zajímalo.
  • e.zola

    take jsem precetl od zoly vsechny knihy co napsal,v techto knihach psal pravdive o katolicke cirkvi,ktera to nesla nelibe a za to ho otravila.smrt cirkvi a jakemu ko-li nabozenstvi.cest jeho velkym dilum.dnes je to 105 let kdy ho zavrazdili
  • Zabiják

    Zabiják je fajn:-) Nana je o ničem... *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit