Přejít na výpis diskuzí

Gabriela Futová

OSOBNOST 2.5.2013 16:58
7 příspěvků

Gabriela Futová je slovenská spisovatelka, knihovnice a vystudovaná žurnalistka. Gabriela Futová pochází z Prešova, kde působí jako knihovnice v Knižnici P.O.Hviezdoslava. Vystudovala žurnalistiku na Filozofické fakultě v Bratislavě. Během mateřské, kdy se kolem ní batolily dvě děti, napadlo Gabrielu Futovou věnovat se dětské literatuře. Již dlouho chtěla psát pohádky, ale neměla prý ráda princezny. Proto se rozhodla použít tématu čarodějnic po vzoru Preusslerovy bosorky. Je autorkou i dalších knih pro starší děti, ale k tématu ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ahojte Gabriela Futová je skvelá spisovateľka a mám od nej skoro všetky knihy. :) je to aj moja menovkyňa čiže má zajtra meniny tak všetko najlepšie. :) písala som o nej aj nejaké tie slohy... a za všetky mám jednotky. viem, že pracuje v Prešove v knižnici, a dúfam, že bude ešte ďalej písať také skvelé príbehy.najviac sa mi páčia tie knihy pre ,,pubertiakov´´.:DD
  • Uzastne. Nikde som o tebe nic nenasla. Velmi si mi pomohla na projekt z nemciny
  • AHoj.Musim ti velmi podakovat! Hladala som vsade ale nikde som nenasla ziadny zivotopis. Velmi si mi pomohla! *3*
  • Som zo Slovenska a chcela by som vsetky knihy od tejto spisovatelky.
    • Tiež by sa mi dosť hodilo viac kníh na prospech všetkých
    • Gabriela Futová bola dnes v našej škole a je suúúprová. je veľmi pekná. Naša škola sa volá Zš s Mš Tovarné
    • A ja už som prečítala 8 kníh a boli perfektné

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit