Přejít na výpis diskuzí

Hans Christian Andersen

OSOBNOST 31.12.2006 
23 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hans Christian Andersen byl bisexuál,zdroj:wikipedie.

  • Já jsem o něm také dělala referát *14* ale tady mi to přijde složité *7* *16*
  • Já ho znám moc dobře protože moje dcera o něm dělala referát.
  • Měl Hans Christian Andersen i rodinu(manželku a děti)?? - předem děkuji za odpověď *4*
    • Zřejmě, ale to s otazníkem, byl zaměřen spíše na muže, což se v té době neodpouštělo. Rozhodně zůstal celý život sám a bezdětný.
    • Podle toho, co jsem četla asi rodinu neměl, jeho sexuální orientace nebyla zcela vyhraněná, ale těžko se to hodnotí, protože tehdy byl svět hodně svázán společenskými konvencemi. O jeho rodině není nikde ani zmínky.
  • Nekecejte :D *12*
  • *8* wow
  • Četla jsem kdysi Andrsenův životopis v němčině. Bylo tam psáno, že jeho otec dělal i hrobáře a nebyl úplně psychický zdráv. Sám Andrsen se prý narodil na márach v márnici když jeho matka donesla jeho otci oběd.Andrsen taky onemocněl psychicky a zemřel v ústavu. Byl to skvělý pohadkář a dramatik. Miluji jeho tvorbu. Asi jeho smutný život od útlého děctství měl na jeho tvorbu vliv. Z bídy většinou vycházejí géniové.Takovým géniem jakym byl náš minulý prezident, bych se styděla nechat už za života nazývyt dramatikem.Jeho život byl drama když se stal kulisákem a do Národního Divadla kontroloval vstupenky, jakož na Staroměstskou Radnici.
  • Hans Christian ?Amundsen? uspěl i jako básník. *8*
  • nevím jestli chybí nějaký pohádky. ale chybími Hans Christian Andersen. je to velký pohádkář *13* *4* *3*
  • hmmm ok lae ty nekterý pohádky fakt chybí jina super!!!! *1* *7* <3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit