Přejít na výpis diskuzí

Miloslav Švandrlík

OSOBNOST 31.12.2006 
9 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrý den, mám prosbu. Dostal se mi do rukou výtisk Černých Baronů z roku 1969 který je psaný na stroji a nemohu toto vydání nikde najít. Bylo tokové vydání formou psaného na psacím stroji vydané? předem moc děkuji za informaci. Radek Kolář 1lovena@seznam.cz
  • Je to můj nejoblíbenější humoristický spisovatel. Pozval mě k sobě do Chodova a já tam nešel, do dneška toho lituji
  • Je smutné, že spisovatel Miloslav Švandrlík se do smrti nepřiznal že nebyl u PTPáků ač je to uplně zřejmé, jelikož sloužil u technického praporu na Zelené hoře. Technické prapory byly složeny z politický prověřených osob, které sloužili se zbraní a byli většinou velitelé PTPáků.
  • Poděkování autorovi

    Děkuji panu Švandrlíkovi a panu Nepraktovi za krásné chvíle strávené při čtení jeho knih, hlavně o Kopytovi a Mňoukovi a Tlustém dobrodruhovi, dále pak za Doktora od jezera hrochů, a také chci poděkovat za svojí babičku.. Jeho knihy jsem četl od deseti let, čtu je nyní (32) a čte je i moje babička které je 82 :) jaký autor tohle dokáže? Laskavý humor. Dvěma slovy..:) *14*
  • skvělé čtení

    Musím přiznat, že humor M.Švandrlíka je skvělý a jeho knihy a příběhy jsou pro mě obrovským relaxem. Patří mezi mé dvorní autory.
  • Černí baroni

    Já jsem sloužil u PTP v letech 1959-1962, to znamená ke konci období těchto elitních útvarů. Ještě než se začnu zabývat konkrétními vzpomínkami, musím se zmínit o filmu Černí baroni. Mohu zodpovědně a pravdivě prohlásit, že tento film odpovídal naprosto přesně skutečnostem včetně postav, které ve filmu vystupovaly. Major Terazky v podání Pavla Landovského, vojín Kefalín v podání Ondřeje Vetchého a také všichni ostatní herci přesně zapadali do rolí, které jsem já sám viděl a zažil na vlastní kůži.....Rád bych zde proto zcela pravdivě vyprávěl svůj příběh jako jeden z mnoha a ukázal, jak se normální kluk, který nebyl nikdy trestán, ani neměl problémy s policií dostal k pétepákům. Úryvky z mého článku, který bych rád někde otiskl. Myslím, že by měl pan Vaculík radost, kdyby ho četl. Jaroslav Boudný
    • V roce 1959 žádné PTP již neexistovaly, ty byli zrušeny v roce 1953. V PTP byli politicky nespolehlivé osoby narozdíl od TP kde naopak byli politicky spolehlivé osoby, které sloužili se zbraní. To znamená, že v důstojníci v TP byli většinou dementi, na rozdíl důstojníků v PTP kde byli většinou důstojníci, fronťáci za trest a politicky nespolehlivý. Takže jednou větou: u PTP taková sranda jak píše p. Švandrlík nebyla.
  • V začátcích psal M.Švandrlík lépe než dnes,ale i tak jsem jeho velký fanda.
    • To se nediv, on si také ke stáru stěžoval, že ten věk člověka hrozně degraduje. Sám pak litoval, že napsal ta pokračování Černých baronů, která byla už poněkud vyčpělá. Jinak je ovšem skvělý. Doporučuji knihy: "Ještě máme, co jsme chtěli","Černý baron od Botiče", "Dívka na vdávání", "Zazvoňte mi umíráčkem".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit