Přejít na výpis diskuzí

Vlasta Javořická

OSOBNOST 12.10.2008 
8 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Souhlasím s ohlasy, opravdu knihy Vlasty Javořické se čtou velice
    dobře, příjemně i když jde někdy o tragédii , je v tom i kus pamětí
    jak se žilo v 30 letech i když jsem ročník 55 moc se mi líbí.6ivotopis jsem ještě neměla možnost číst, ale jistě si jej opatřím. S těmito knihami je příjemnější volná chvilka než s televizí. Děkuji, že tyto knihy
    jsou.
    • dobrý den sama jsem četla jen dvě knihy ale líbili se my ale mám prosbu dozvěděla jsem se že by měla být i v našem městě Kosteelc nad Labem ale bohužel nevím kde hledat na netu o tom není zmínka proto prosím o radu
      děkuji hana
  • Kdysi se mi podařilo sehnat starší brožované knihy od spisovatelky, paní Vlasty Javořické. K dnešnímu svátku Doubravky jsem opět přečetl Hvězdy se míjejí. Vděčně jí děkuju a připojuju se k anonymu z 11.11.2011
  • Ano, v jejích knížkách je tolik krásy, shovívavosti, moudrosti, lásky k člověku, radosti ze života, pochopení, že se to ani vypovědět nedá. Velká škoda, že většina lidí jakoby spí a nerozumí tomu...Všechny knihy jsem sice ještě nepřečetla, ale jsou to perly pro duši. V čtenáři to probouzí touhu být lepším člověkem a rozjasňuje to tvář. Paní spisovatelka by si zasloužila postavit velký pomník..
  • Oblíbená spisovatelka mé maminky

    Moje maminka / ročník 1916/ vyrostla na venkově, teprve za války se rodina přestěhovala do Jihlavy. Bylo nás šest dětí, otec brzy umřel, maminka neměla lehký život. V. Javořická byla její nejoblíbenější spisovatelka, četla a sbírala její knihy, knížka od V.Javořické byla při oslavách dárkem, který nezklamal. Za maminku, která již nežije, bych chtěl vyjádřit dík za krásné čtenářské chvíle, které jí nepochybně pomáhaly překonávat strázně života.
  • Rozkvetlý suchopár

    Pro mne není krásnější četby, než knihy od paní spisovatelky Vlasty Javořické,přečetla jsem už opravdu vše, co od ní vyšlo a pořád se k románům a povídkám, tak nádherným vracím, spisovatelka nám svým psaním dokáže krásně vyladit duši,škoda, že to spousta lidí nepochopí, díky jí za to. Majka.
    • Re: Rozkvetlý suchopár

      Úplně s Vámi souhlasím, i přesto, že se v jejích knihách hodně píše i o tragediích života, přesto jsou všechny její knížky pohlazením pro duši. Této velké paní spisovatelce vděčím za to, že jsem velká čtenářka a sběratelka jejich knížek. Někde jsem četla, že jich napsala kolem 140, já jich mám něco přes 130(přesně to nevím, protože tyto knihy věčně"kolují" mezi příbuznými a známými mojí maminky), o některých ještě vím, že bych je potřebovala sehnat a tak usilovně sháním a čtu a čtu, některé knížky i vícekrát.

      Ještě jednou díky, paní spisovatelko, za skvělé čtení...

      G. Sehnalíková
  • Životopis Vlasty javořické

    Přečetla jsem první 4 díly životopisu Vlasty Javořické jedním dechem. Je škoda, že v dnešní době lidé tak málo čtou. Dověděla jsem se tolik nových věcí z historie, jak se obyčejně žilo za první republiky, že ještě stále mám o čem přemýšlet. Paní javořická prožila krásný život, citlivě vše popsala, kniha mě dojala. Byl to krásný čtenářský zážitek.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit