Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Mahler

OSOBNOST 29.1.2009 
12 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Právě jsem přečetla knihu od pana dr.Mahlera...a nebyla to nuda... Mohu jen napsat, že to byly 2 krásné dny. Moc a moc děkuji a přeji pevné zdraví a prosím pište dál.

    Věrná čtenářka *4*
  • pana dr. Mahlera je nutno si vážit pro jeho znalosti a moudrost. Zlepšit své znalosti o českých osobnostech máme všichni zapotřebí,kéž by znalosti p.dr.Mahlera byly častěji využívány ve všech sdělovacích prostředcích. A kéž by napsal další knihy.
  • Souhlasím s předchozími příspěvky. V TV se dokola opakuje to samé nebo jsou hloupé talk shaw s nicneříkajícími lidmi,kteří jsou divákům vnucováni jako celebrity. Je to směšné.Přitom víc pořadů,kde by p.dr.Mahler vyprávěl o našich dějinách,by bylo nesmírně prospěšných. Pan dr. Mahler čítankové osobnosti vykresluje jako lidi s radostmi a strastmi. Je skvělým vypravěčem a úctyhodným člověkem.
  • Pana dr. Mahlera si velmi vážím a jeho znalostí též. Jeho noblesu a slušnost by se měli ostatní veřejné osobnosti přiučit. Nechápu,proč se kniha Katedrála stala jakýmsi terčem útoků od lidí, kteří ji zjevně vůbec nečetli. Je to totiž výhradně souhrn historických faktů. I ostatní knihy p.dr.Mahlera jsou psané s hlubokým pochopením věcí a lidí. Taková je i jeho televizní tvorba, a souhlasím s předchozími příspěvky,že je škoda,že se seriály, jím vyprávěné,znovu nevysílají.
  • Začala jsem na besedy a přednášky p.dr.Mahlera chodit cca před 35 lety,nikdy a nikde jsem se tolik nedozvědělao významných lidech tohoto národa jako tam. Pan dr. Mahler je úžasně slušný, moudrý a vzdělaný člověk,že druhého takového bychom těžko hledali. Pan dr. Mahler by si zasloužil vlastní samostatný pořad v rozhlase nebo televizi
  • Je škoda, že rozhlas i televize využívají hlubokých a úctyhodných znalostí p.dr.Mahlera tak málo. Myslím,že vyprávění o čs.dějinách a o našich osobnostech je v současnosti velmi zapotřebí. Seriály o Katedrále, Masarykovi nebo Dvořákovi by si zasloužili reprízy, ale místo toho se nám předkládají často až hloupé pořady. Nebo jsme krmeni informacemi o tak zvaných současných celebritách,přičemž jejich "důležitost"spočívá v tom,že se někde objevily v plavkách nebo se jim podařilo zazpívat 1 písničku. Inteligentních programů je zoufale málo.
  • Pan dr.Mahler má tolik znalostí z historie a tolik ví o českých osobnostech,že je škoda,že ho nemůžeme v rozhlase slyšet a v TV vidět mnohem častěji. Po inteligentních pořadech se mi velmi stýská.
  • Škoda, že takových lidí je tak málo. Všichni politici by se od něho měli učit. Hluboce smekám.
    Kozelka
  • V životopise asi není zdaleka všechno

    Zajímalo by mne členství Mahlera v komunistické straně. Za velikou drzost považuji jeho vyjadřování se k oblastem, pro které nemá příslušné vzdělání - např. katedrála sv. Víta. Je to všechno velká drzost.
    • Katedrála sv. Víta je majetkem československého lidu od roku 1918, potvrzeno Ústavním soudem. Kdepak je ta drzost? Nejspíš mezi lidoveckými poslanci, kteří žalují a neví co.
  • Ani Havel, ani Klaus?

    Je s podivem, že za 10 let prezidentování Václava Havla si tento dramatik nevzpomněl na Zdeňka Mahlera, zapomněl i Václav Klaus (např. loni, kdy ZM slavil 80.narozeniny). Že by důkaz toho, že kdo vybočuje svým intelektem z řady, není žádoucí, aby byl pozván 28.října na Hrad?
    • Mahler patří na hrad. A to jako potenciální prezident a ne jako vyznamenaný. On svým dílem již dávno předčil vyznamenané z celé řady oblastí kulturního života. O politické scéně nemluvě.Takových lidí se mocní bojí. Pro se bojí je i vyznamenat. Klaním se Vám pane Mahler a Vašemu dílu. S úctou Děda Honza.Váš Novoroční projev z 1.1.2013 je pohlazení na duši a projev státníka k národu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit